Fiat Stilo kvar

Fiat Stilo kvar

Član
Kvacilo se nevraca do kraja i nemoguce je auto ubaciti u brzinu dok radi,kad ugasim onda moze????
 
Član
Moze biti da su gumice u cilindru kako kolega rece ako je hidraulicko kvacilo, ali prvo ga probaj prozraciti jer to hoce da radi kad fali ulja ili povuce koji baloncic zraka...pa ako ne bude to pomoglo ili repariraj ili zamijeni. Ovo je za hidraulicka kvacila, ako je na sajlu onda moze biti do samostelajuceg mehanizma...
 
Isti slucaj imao na Seatu od stare,nije htio u rikverc kad auto radi,a u ostalim zapinjo, otiso kod majstora, nastelovo sajlu i sve udure ;)

S tim da mi je nakon godinu dana otislo kvacilo skroz, druk lezaj se bukvalno raspo.
 
Član
laganini je napisao(la):
hvala svima,otisao cilindar kvacila koji sam zamijenio i sve radi !!

izgleda ponovo ista stvar mi se desila !!! Ako neko zna gdje mogu nabaviti cilindar kvacila molim vas javite mi !! hitno jeeee
 
Član
imas dva cilindra, moras znati koji zeza, ako je uopste do cilindra, mozda je potisna, druk lezaj....
 
Član
dumpors je napisao(la):
imas dva cilindra, moras znati koji zeza, ako je uopste do cilindra, mozda je potisna, druk lezaj....

prije dvije godine mi se isto desilo, mislim da je gornji, jer osjetim i kvacilo nije isto, kad je upaljen ne mogu da prebacim niti u jednu brzinu a kad ga ugasim moze !!!
 
Član
mene je isto gornji zezao prije 2 godine,ali ne tako nego bi nekad bilo mekano kvacilo,nekad tvrdje, zamjenjene gumice u cilindru i od tad sve ok.
 
Član
dumpors je napisao(la):
mene je isto gornji zezao prije 2 godine,ali ne tako nego bi nekad bilo mekano kvacilo,nekad tvrdje, zamjenjene gumice u cilindru i od tad sve ok.

meni se isto ovo desilo,samo sam danas primijetio u toku dana da kada ubacujem u rikverc krci,isto kao da ne ubaci, i maloprije sam jedva ubacio u drugu itako vozio do kuce :) nadam se da je opet cilindar, da nije sta skuplje
 
Član
Cilindar kvacila, standardna boljka novijih fiata.Imas dva, jedan je na pedali a drugi na sistemu ispod haube.Najvjerovatnije da je ovaj pod nogom otisao.Imas ga po svim malo bolje opremljenijim prodavnicama dijelova i kosta 50-60KM.Namjenjaces se ti jos toga, ja sam 3 puta mjenjao za 150 000Km
 
Top