FIAT STILO 1.9JTD problem

FIAT STILO 1.9JTD problem

Član
pozdrav raja,imam problem sa fiat stilom, nece da upali,msm upali odradi 10 sek i ugasi se poslje nece da upali vergla vergla,a iza baca siv dim kao kad je nesto zacepljeno...moze li neko reci sta bi moglo biti???
 
Član
De napisi, godinu i konjazu auta pa cu ti postaviti sliku sa polozajima komponenti motora, u vezi one cjevcice sto je polomljena
 
Član
image.jpg


image.jpg
 
Član
Moze biti svasta, ne moze ti niko reci napamet, od najbanalnijih stvari do dizna koje su najskuplje... Kreni od dovoda goriva, skini dolaz sa filtera vidi bacal gorivo kad verglas, moze biti i da ti je filter goriva zacepljen, ako dolazi do filtera a ne odlazi od filtera, onda je do njega. Ako nemas dolaza uopste onda ti je pumpa visokog pristiska, a kazem ti bogu biti i dizne, najbolje ti je na dijagnostiku da se vide parametri dizni tih prvih 10-ak sekundi koliko radi kad se upali. Taj sivi dim kao sto kazes a pretpostavljam da mislis na plavi dim, motor ne dobija dovoljno goriva...
 
Član
zacepi egr ventil i vise nemas problema i u mene je isto tako bilo il ako upali nece gasa tek iznad 2500 obrtaja proguli al cim spadne na hiljadu opet.nece gasa ja zacepio egr i sve super ev vec 3 godine od tada
 
Top