FIAT Stilo 1.9 JTD

FIAT Stilo 1.9 JTD

Član
Imas ti u njega fino uloziti da bude cakum pakum cudno da si mu dao felge ja bi ostavijo jer je ipak auto sa 4-era vvrata skuplje nego sa dvoja neznam jeli bio i u tebe jtd vidim dobre gume su bile na 16kama.trebass mu jos tipke na volanu nabaciti ;)
 
Član
Jesam ti reako odmah da je kais vrisno ;)
Rekao sam ti koga da nazoves za veliki srevis, puno je 600KM, jedino ako mislis mjenjati sve remenice i zatezace na klinastom?
Set zupcastog sa vodenom pumpom ti je oko 170KM plus vodena pumpa 50-60, plus ruke 80KM.
 
Član
djogi86 je napisao(la):
Jesam ti reako odmah da je kais vrisno ;)
Rekao sam ti koga da nazoves za veliki srevis, puno je 600KM, jedino ako mislis mjenjati sve remenice i zatezace na klinastom?
Set zupcastog sa vodenom pumpom ti je oko 170KM plus vodena pumpa 50-60, plus ruke 80KM.

Poslusat cu te...idem tamo!
Nisam samo jos siguran sta cu sve raditi...u najmanju ruku cu to drugo...ne znam, sve zavisi...
Hvala jos jednom!;)
 
Član
Pozz raja. Dugo me nije bilo...zbog nekih drugih stvari (postao sam tata jednoj prelijepoj curici) je auto moralo da ide u "plan B" ali sad kad se sve smirilo poceo sam da odradjujem sve ono sto bi drugi ljudi odradili odmah po kupovini...al eto.

Prosli mjesec:
Odradjen veliki servis 350KM
Zamjenjena lijeva lafeta 150KM
Kupljen novi (polovan) alnaser 170KM

I taman kad covjek pomisli da ce raditi nesto desi se nesto "trece"...
Ali belaja ce uvijek biti kod "starijih" auta...tako da mi je sad pod moranjem da zamjenim nosac motora (ispod mjenjaca).
Haj kontam ok, zamjenim to i bit ce sve ok, mozemo nastaviti sa nekim drugim sminkanjem...kad opet sran.e.
U polusvjesnom stanju, pri parkiranju desnu stranu udubim (doduse skroz malo iz vrata i ogrebem farbu.. Popucale zabice od lajsni (koje su nekim cudom samo ispale, nisu pukle).

Za ispravljanje i farbanje sam nasao pravo dobrog majstora i covjeka (podvlacim covjeka-Davor Sikima) ali imam mali problem...ZABICE za lajsne!
Kao da trazim obogaceni uranium, nigdje ih. Sve prodavnice za auto dijelove sam zvao, cak i isao da po uzorku nadjemo ali nema pa nema.
Na kraju sam pomisljao da ih zalijepim, ali ne znam jel neko imao iskustva sa tim,koje ljepilo da kupim i da li ce drzati.

Ako ko zna gdje da uzmem neka javi ovdje ili na pm.
Onda volio bih kad bi me neko uputio kod dobrog elektricara (jel se tako kaze?) da mi pogleda malo ConnectNav, jer mi telefon ne radi...Mada mi je prioritet lakiranje i taj nosac motora jer trese kao da sam u tramvaju sto btw nisam navikao u Stilu.

PS: Hvala @djogi86 koji me je uputio kod Slavise u Lukavicu, strasan majstor i raja! ;)

Hvala i izvin'te na duzem preser.vanju.:D
 
Član
Za te žabice raspitaj se u ovlaštenom servisu/prodaji...takve sitnice generalno nisu skupe.
 
Član
ne znam kakva je tekstura tih lajsni, ali ja sam lijepio na jednom autu sa dvoslojnom trakom, ona zelena dvoslojna, jako dobro je zalijepila, auto je i dalje u krugu porodice pa znam da i dan danas drzi bez problema:cool:
 
Član
Hvala vam...
Da vas pitam jos nesto...

1. Karbon...ko to radi, kakve su cijene, da li je bolji karbon ili farbanje (mislim komplet)
2. Unutrasnje osvjetljenje...znaci umjesto standardne boje svjetla displaya i klime da se uradi neka druga.vidio sam da ima na pik-u neki momak koji kao to radi ali jos bolje ako vi nekoga preporucite...
 
Član
Droog je napisao(la):
Hvala vam...
Da vas pitam jos nesto...

1. Karbon...ko to radi, kakve su cijene, da li je bolji karbon ili farbanje (mislim komplet)
2. Unutrasnje osvjetljenje...znaci umjesto standardne boje svjetla displaya i klime da se uradi neka druga.vidio sam da ima na pik-u neki momak koji kao to radi ali jos bolje ako vi nekoga preporucite...

po meni je bolje da ga ofarbas il da ga sa nekom drugom folijom odradis citavog ,a za osvjetljenje obrati se clanu elektricar
 
Član
druze sto se tice cd- mogao si ocistiti laser.skines komplet cd i nemas ga potrebe otvarati samo zavuci na stapic malo vate i ima da svira kao lud:icon_biggrin: bar je kod mene proradio.
sto se tice zabica ja sam ih nasao kod momaka staklara na onoj glavnoj aerodromskoj cesti, nisu original ali su dosta priblizne.
airbag sto te zeza moze biti OCS senzor u sjedistu (skuplja varijanta) ili su samo zaprljani kontakti ispod vozacevog i suvozacevog sjedista (da se rijesiti kontakt sprejom).
;)
 
Član
adi187 je napisao(la):
Zoranic MNE je napisao(la):
Dobar Fiat,ima mi drug ovakvog Stila i on kaze da je kod njega Abarth oprema,a JTD je motor :D


sta sve spada u tu opremu? :icon_question:

Spada automatska klima, 2 zonska sa mogucnocu hladjenja pretinca za rukavice, govorno biranje za telefon, parking senzori, senzor kise, upravljac podesiv po visini i dubini, One-Touch podizaci stakala, senzor svjetala, navigacija sa velikim diplejom, CD- Radio, alu felge, tempomat, 6 zracnih jastuka.

Dodatna oprema: izmedju ostalog Telematik System, senzor kise, parking senzori, stakleni krov, sjedista podesiva na struju sa memory funkcijom, bocni zracni jastuci I za zadnju klupu.

Samo sto kod nas po oglasima i na najobicni paket opreme stavljaju da je abarth :D:D:lol:

i najcesca verzija stilo abarth je sa 2.4 20V motorom

edit (wikipedia)
Abarth verzija ima petocilindrični motor u kombinaciji sa selespeed mjenjačem koji autu omogućuje ubrzanje 0-100 za 8,5 sekundi uz maksimalnu brzinu preko 210km/h.
 
Član
Opet ja...:D
Izvjestaj #2

1. Kupljene felge 17-ke...skinute sa 2.4 Abarth-a...prelude! Sad bas izgleda onako kako treba...sa onim starim felgama je izgledao kao siroce.
2. Sa istog Abartha skinut tapacirung i jos neke sitnice.
3. Navigacija poslata u Bihac da se popravi..."pao sistem". :D
Ocekujem je ovaj mjesec.

Ostaje mi za juni (pored registracije):

1. Farbanje i lakiranje desne strane sto sam parkirajuci izgrebao i jos nekih sitnih packica.
2. Nosac mjenjaca

U planu:

1. Mjenjanje presvlaka u unutrasnjosti.

Slike...
Bit ce ovih dana kad ga fino operem...ne moze mi svakakav da ide onlajn! :D:cool:
 
Top