Fiat Stilo 1.9 JTD Chip Tuning

Fiat Stilo 1.9 JTD Chip Tuning

Član
Ovde pojedinci ne citaju uopste temu i komentare nego samo bezveze pisu, zlaja strucnjak citaj malo i ne pise da je sa mapom od 150 ks ovo ubrzanje, nije to ford, a ne znam sta i pametujes dzabe kad uopste i ne vozis :D
 
Član
U Zagrebu.Gradiska-Zagreb i nije bas neka velika razlika.Ima i po Srbiji.Isto nije neka razlika u daljini
 
CoL3 je napisao(la):
ja sam se cuo s ovim likom,nece da radi turbo benzince,jest jeftin i sve,ali mi djeluje mnogo bahat u razgovoru samnom :)

Taj lik se time bavi tek oko godinu dana, koliko je mogao da nauci za to vreme ne mogu da kazem.
A to za stav je tacno, iz ličnog iskustva govorim. Tako sa potencijalnim klijentima ne razgovaraju ni mnogo ozbiljnije tjunerske kuce.
Činjenica je da je on priučeni tjuner koji je u to vreme skidao mape sa interneta.
Koliko je napredovao ne znam jer kad jednom nisam zadovoljan sa nečijim odnosom prema klijentu zatvaram tu knjigu za sva vremena.
 
Član
e sto pravite cirkus od teme i foruma , zasto su sjeceni postovi iz teme i prebacivani u drugu,sad ova kad se cita djeluje ne povezano :icon_rolleyes: :icon_evil:

ako sam ja otvorio temu , valjda se trebam i ja pitati za dozvolu smijel se premjestiti u dugu temu, :icon_rolleyes:
onu temu nisam ni htio komentarisati sad su moji postovi iskoristeni za nju i stoje tamo :icon_rolleyes:

Srdjan trazio da se premjesti, srdjan sponzor foruma i mora se postovati drugi korisnicu su ne bitni bas vam hvala
 
Administrator
gdje pise da je Srđan sponzor foruma? Koliko ja znam ne piše nigdje :)


šta se ljutiš odmah :D

I opet se mogu spojiti u jednu da sve bude jedna cjelina :)
 
Član
On pitao a ti isjekao iz moje teme, mogli ste i mene radi reda pitati, slazem i se :icon_rolleyes:

Ispade sad ova moja tema pokrenuta sa ciljem da se dokaze kako je SM preskup :icon_rolleyes: pa iz toga otvorena i nova podtema

otkljucajte onda onu temu nek se raspravlja i dalje :D
 
Član
Ja iskreno receno ne znam kako se to njemu isplati i kakve mape moze ubacivati. Sa tacke gledista profesionalnosti, ne mozete ga porediti sa ozbiljnim tunerima. Podavno kad se pojavila ova tema gledao sam na web stranici od alata s kojim radi tuning pa nadalje. Morate biti svjesni da kineski uredjaji kao sto Srdjan rece uredjaj od 100eu, kao prvo nije siguran uredjaj. A vi cete reci sada, sta mene briga on to radi. Pa da, on radi medjutim imate nekada srecu pa imate ECU koji se moze popraviti u slucaju pada u pisanju (ako zna i ima alat) , medjutim ako i taj alat (drugi) koristi od 100eu, onda mozete imati veci problem. Evo ja cu biti otvoren, koristim opremu koju koriste svi vrhunski profesionalni tuneri naravno originalnu i licensiranu, pa se zna desiti na nekim novim ili skroz neobicnim modelima da protokol nije najstabilniji i slicno. Medjutim imate alat sa kojim imate support, znate sta se desilo i kako rijesiti taj problem. U slucaju da imate neki clone kopiju, nebitno iz srbije, kine i slicno imate sebe, nadu i pokusaje koji znaju biti uzaludni (pa se dolazi kod ozbiljnih tunera). Ja se stvarno trudim da se prilagodim nasem trzistu sto je moguce vise, i pretjerujem stim jer mi je racunica jako losa, obzirom da i ja poslujem sa firmom iz austrije, ali sta je tu je. Ponekad i ja dobijem popuste na odredjene modele, pa tako dodatno izlazim u susret mojim klijentima, ne ostavljam za sebe taj procenat, nego ga dodatno umanjujem od cijene usluge.

Bitno je ko radi mapu, koliko ima iskustva, koliko poznaje tematiku motora, motora sa elektronskim ubrizgavanjem, nove tehnologije... To je jako tesko znati covjeku ko je sa ovih prostora, jer su najnovija vozila kod nas slabije u opticaju i prije sagradi neko iskustvo neko vani. Recimo moj saradnik uradio je W204 facelift modela vec lijep broj, a ja nisam ni jednu...
Istu snagu je lahko ostvariti, samo je stvar nacina kako ce te je napraviti. To i jeste najbitnije da imate mapu koja je optimalna, a ne snagu koja je optimalna.

Kao sto vidite ja se nisam ni jednom reklamirao na forumu, niti sam govorio prije da se bavim chiptuningom, iako i na forumu ima mojih zadovoljnih klijenata. Ovdje se javljam kao i svi vi ostali, ali sam citajuci par tema i brojne komentare odlucio sam i ja podlijeliti svoje misljenje i iskustvo.
 
Član
Mene zanima jel ti svi dileri poznatih tunerskih kuca imaju tu profesionalnu opremu:icon_question:

Znaci ako srdjan ima tu profi opremu vrijedu par desetaka hiljada evra kod sebe kuci isto to ima i svaki njegov diler :icon_question:
kako da ne :icon_rolleyes: mozda muha ima i 2-3 jaca!

Sto se tice racunice mos ti zavalit cijenu pa cekat kad ce ko doci mogu i ja staviti ove moje kutije sto radim da je jedna 100 evra, znma da ih kviletno radim i imam profi opremu al kad narod nema para onda ih radim po 40-50, i tak mi je bolje mjesecno odradit 10 kutije a onakda ih cijenim 100 odradio bih 2-3
 
Član
Vjerovatno da imaju, barem svako od nas ko se bavi tuningom ozbiljno i profesionalno i drzi do toga, treba prije svega da ima profesionalnu originalnu i licensiranu opremu. Recimo originalna oprema ti ne dozvoljava nista apsolutno da radis bez glavnog tunera. Ja recimo ne mogu upisati mapu koja nije od mog saradnika. Cak sta vise ne mogu ni originalnu mapu od auta vratiti bez saradnika. Istu mapu ne mozes vise puta unijeti bez saradnika. Tako da recimo svi Tuneri imaju sigurnost i uvid sta se radi i prodaje pod njihovim imenom.

Ja znam da ja imam tu opremu i da se nebi usudio raditi sa bilo kojom drugom...

Ne zaboravi da svaki tuner mora imati software-e za prepravljanje mapa, to se dodatno placa.
I naravno svaki diler mora placati update za sebe.
 
Član
Srdjanov prvi i najveci uslov saradnje je profi opreba. Ja sam morao platio preko 10k za jedan interfejs ako sam mislio raditi sa njim, ostalo je manje vise sica ;)
 
Top