Fiat stilo 1.6 16v

Fiat stilo 1.6 16v

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Imam jedan problem lupka mi nešto u području remenja bar se tako čuje, sve sam zamjenio od zubčastog do ostalih ali i prije mi je lupkalo, dakle na nižim obtajima lupka ujednačenim tempom klokoče (KLOK,KLOK,KLOK,) do 2000 obraja tad se više ne čuje ili radi motora ili prestane ako ko ima ideju o čemu se radi neka se javi hvala i pozdrav:icon_sad:
 
Član
dinamozg je napisao(la):
Imam jedan problem lupka mi nešto u području remenja bar se tako čuje, sve sam zamjenio od zubčastog do ostalih ali i prije mi je lupkalo, dakle na nižim obtajima lupka ujednačenim tempom klokoče (KLOK,KLOK,KLOK,) do 2000 obraja tad se više ne čuje ili radi motora ili prestane ako ko ima ideju o čemu se radi neka se javi hvala i pozdrav:icon_sad:

kad si mijenjao zubcasti? Meni se to desilo na bravu,ali nije bio odgovarajuci spaner,tj imao je malu razliku kao oprugicu neku koja je onda lupkala! Sve radi ok samo lupka!
 
Član
ma skoro sam ga mjenjao ne znam da sem prešao 10000 na novim a lupka a sve je u redu znaš li ko bi mogao to pogledati da ustanovi šta je 100% jer prije mi nije smetalo a sad mi to omalovažava ovog ljepotana
 
Član
vjerovatno lezaj na spaneru ili vodenoj pumpi, pa kad ga brze zavrtis prestane;)
to bi trebao pod hitno pogledati, moze se desiti da ti lezajevi zakuju pa da imas ozbiljniji kvar na motoru:icon_evil:
 
Član
kažu da nije vodena sigurno a šta ću onda čim dodem u kiseljak idem to riješiti kad je ozbiljno koliko je to ozbiljna stvar smijem li vozit i gdje da mi se to pogleda da znam šta je sigurno
 
Član
dinamozg je napisao(la):
kažu da nije vodena sigurno a šta ću onda čim dodem u kiseljak idem to riješiti kad je ozbiljno koliko je to ozbiljna stvar smijem li vozit i gdje da mi se to pogleda da znam šta je sigurno

najskuplja ali i najsigurnija varijanta je ovlasteni servis;)
a mislim da smijes voziti, da je sta ozbiljno do sada bi se pokazalo na vuci, temperaturi, gubitku ulja ili sl.
 
Član
Vidi sta je mijenjano na zadnjem velikom servisu mozda nisu sve promijenili po fabrickim specifikacijama.vodena pumpa, zupcasti,spaner zupcastog .itd prvo to provjeri jel sve promijenjeno sto bi inace trebalo biti pa onda trazi neki drugi uzrok .....
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top