Fiat Seicento 1.1 Informacije

Fiat Seicento 1.1 Informacije

Član
Postovane kolege, molio bih za savjet.
Fiat Seicento 2002, 1.1 benzin 40kw/55 silnih konja :) , mjenjac manual 5brz.
Najvise me interesuje trap i mjenjac, i dijelovi/dostupnost istih, motor cijenim da je jednostavan, ne toliko kvarljiv, ako je ok odrzavan naravno, ili grijesim ?
Nisam do sada imao iskustva sa Fiatom.
Auto bi se koristio za 95% gradsku voznju, cca. 4000 kilometara godisnje.
Potrosnja i nije toliko bitna (1.1),a ionako planiram LPG sistem.
Ako neko ima iskustva sa ovim autom, eventualni ucestali kvarovi, slabe tacke i slicno, molio bih da to podijeli ovdje.
Hvala.
 
Član
Ja mislim da je to motor kao u punta 1.1 55konja onaj, 8 ventila monopoint. Ako je to taj motor oni nemaju nekih mana, izdrzljivi motori, nisu skupi za odrzavanje, potrosnja 8-9L grada bar u puntu, dijelova na svakom cosku hoces nove hoces polovne...
 
Član
Nek neko taguje onog banjalucanina s puntom, zab sam nik a na fonu sam pa da ne trazim. Isti je motor kod njega cini mi se.
 
Član
Ja mislim da je to motor kao u punta 1.1 55konja onaj, 8 ventila monopoint. Ako je to taj motor oni nemaju nekih mana, izdrzljivi motori, nisu skupi za odrzavanje, potrosnja 8-9L grada bar u puntu, dijelova na svakom cosku hoces nove hoces polovne...

E to mi je bitno, dobra dostupnost dijelova.
Ako neko ima jos sta dodati, slobodno neka pise, nece odmoci.
Hvala na odgovorima svima.
 
Član
Na 4000 godišnje ne isplati ti se stavljati plin, računajući svu zajebanciju s njim i dodatni trošak. A u principu manje je i lakše auto od punta pa i troši manje.
 
Super Moderator
ja sam imo taj auto. ne trosi nista, smijesna potrosnja, a ide bas fino. punto 1.2 mi je trosio dosta vise i osjetno slabije ide
 
Član
Imao komšija policajac Punto 1.1, godišnje prelazio 15 hiljada sest godina bio kod njeg, zamjenio jednom svjećice i redovni servis ulja i filtera, znam da je na puntu radio nesto oko desnog tocka, i nikad nista mu nije bilo, pravo izdrzljivo auto...
 
Član
Moja punica ima taj motor u puntu, vec 8 godina ga vozaju. Nikad nikakvih problema s motorom, mijenjaju ulje, akumulatore i to je to, ne znam da su ikad ista vise. Potrosnja fkt smijesna. Oni su prije dvije godine cini mi se isli u Ulcinj na more s njim. Zavidovici-ulcinj i nazad uz posjetu jos nekih lokacija bilo 100km goriva, i jos je ostalo nesto malo
 
Top