Fiat Punto Problem

Fiat Punto Problem

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
pozzz svima clanovima foruma

Kolega sa posla mi ima jedan problem sa fiat puntomm 2001 God.
Upalila mu se lampica zuta na instrumental tabli
ta lampica znaci da je neki kvar u motoru
otisli smo u servis i oni se uradili dijagnostiku i rekli su nam da je otisla blombina 2 i da ce se ubrzo morati zamjeniti procesor da ce to kostati oko 900.... 1000KM
ONI SU SAD RESETOVALI PREKO KOMPJUTERA I TA SE LAMPICA UGASILA
JEL NEKO IMAO SLICAN PROBLEM !
 
Član
uhhh ti bosne pa citav motor nekosta toliko..nek on ode na autootpad i potrazi to sigurno ce nas za 10 puta manje pare pusti servis i lopove..pozz
 
Član
Cuj ECU ce uskoro otici. To je elektronika, ili radi kako treba ili ne radi. Nije gumica pa da se potrosi !
 
Član
oni radili neku dijagnistiku i tako na rekli kao sto sam napisao stvarno ovi u servisu hoce da zakinu
 
Početnik
kod mene upaljena lampica da mi ne radi far evo vec skoro dvije godine. od tad se najmanje 4 puta radio servis, ako ne i 5... resetovali, ja trazila da nadju sta god samo da prestane da bude upaljena ta lampica, ali nista... kaze, to je nesto elektronika...

a pored te lampice, pali mi se nesto - nikad ne uspijem vidjeti sta tacno - samo bljesne i to vec tako radi ima 4 i po godine... i nista...

neko od ovih boljih "puntasa" ce sigurno imat neko razumnije objasnjenje, ali samo da znas da ima tih stvari upaljeno godinama i nista se ne desava, niti pogorsava ;)
 
Član
zamjeni samo dio koji je otisao. bobina broj 2 se zamjeni i miran. inace imaju 2 komada od kojih je svaka zaduzena za po dva klipa. e sad jel mu se javljalo pored te lampice da mu motor trza, trokira ili sl ako nije onda to nema veze sa bobinom. onda je u pitanju zacepljen katalizator i lambda sonda mu vraca poruku za motor chek. ECU je kao sto rece syncro komad elektronike i ne moze se potrositi vec moze da radi ili ne radi. nek promjeni bobinu 2 zasad pa nek vidi kako ce mu se ponasat. nek to zamjeni sa otpojenim akumulatorom.

pozz i sretno
 
Član
emirEX_sa je napisao(la):
zamjeni samo dio koji je otisao. bobina broj 2 se zamjeni i miran. inace imaju 2 komada od kojih je svaka zaduzena za po dva klipa. e sad jel mu se javljalo pored te lampice da mu motor trza, trokira ili sl ako nije onda to nema veze sa bobinom. onda je u pitanju zacepljen katalizator i lambda sonda mu vraca poruku za motor chek. ECU je kao sto rece syncro komad elektronike i ne moze se potrositi vec moze da radi ili ne radi. nek promjeni bobinu 2 zasad pa nek vidi kako ce mu se ponasat. nek to zamjeni sa otpojenim akumulatorom.

pozz i sretno

Svaka cast Emire, samo jos da dodam da to zna prouzrokovati zacepljenje EGR ventila salje signal isto kao i zacepljen katalizator...
 
Član
Bekir_SA je napisao(la):
emirEX_sa je napisao(la):
zamjeni samo dio koji je otisao. bobina broj 2 se zamjeni i miran. inace imaju 2 komada od kojih je svaka zaduzena za po dva klipa. e sad jel mu se javljalo pored te lampice da mu motor trza, trokira ili sl ako nije onda to nema veze sa bobinom. onda je u pitanju zacepljen katalizator i lambda sonda mu vraca poruku za motor chek. ECU je kao sto rece syncro komad elektronike i ne moze se potrositi vec moze da radi ili ne radi. nek promjeni bobinu 2 zasad pa nek vidi kako ce mu se ponasat. nek to zamjeni sa otpojenim akumulatorom.

pozz i sretno

Svaka cast Emire, samo jos da dodam da to zna prouzrokovati zacepljenje EGR ventila salje signal isto kao i zacepljen katalizator...

ja koliko znam fiat nema EGR ventil. barem ga ja nisam vidio da ima.
 
Član
JUTROS KOLEGA NASUO GORIVO NA OMV-U I LAMPICA SE AUTOMATSKI UGASILA STO ZNACI DA JE BILO NESTO DO GORIVA (TOLIKO POUZDANOSNI DO NASIH SERVISERA I DIJAGNOZA)
 
Član
ima li itko tog punta da nema s njim problema... ima ga moja sestra, trza, gasi se, lampice svijetle, ko i tu, skoro isto, malo bolje gorivo nasula, prestalo na 2 dana, opet počelo, bar 3-4 servisera prošlo u zg, mijenjati filteri i sva sranja i odjednom prestalo i fino radi..
 
corrado je napisao(la):
ima li itko tog punta da nema s njim problema... ima ga moja sestra, trza, gasi se, lampice svijetle, ko i tu, skoro isto, malo bolje gorivo nasula, prestalo na 2 dana, opet počelo, bar 3-4 servisera prošlo u zg, mijenjati filteri i sva sranja i odjednom prestalo i fino radi..

OCISTI KLAPNU za zrak i problemi nestaju za sva vremena
 
Član
emirEX_sa je napisao(la):
Bekir_SA je napisao(la):
emirEX_sa je napisao(la):
zamjeni samo dio koji je otisao. bobina broj 2 se zamjeni i miran. inace imaju 2 komada od kojih je svaka zaduzena za po dva klipa. e sad jel mu se javljalo pored te lampice da mu motor trza, trokira ili sl ako nije onda to nema veze sa bobinom. onda je u pitanju zacepljen katalizator i lambda sonda mu vraca poruku za motor chek. ECU je kao sto rece syncro komad elektronike i ne moze se potrositi vec moze da radi ili ne radi. nek promjeni bobinu 2 zasad pa nek vidi kako ce mu se ponasat. nek to zamjeni sa otpojenim akumulatorom.

pozz i sretno

Svaka cast Emire, samo jos da dodam da to zna prouzrokovati zacepljenje EGR ventila salje signal isto kao i zacepljen katalizator...

ja koliko znam fiat nema EGR ventil. barem ga ja nisam vidio da ima.

Nisam ni ja :D mislim za ostala auta...
 
Član
vidite... fiat punto ima cest kvar s gore navedenim ECU-om ... naime, puno puno vlasnika Fiat Punta je imalo problema s kvarom na ECU, previse je izlozen toploti motora, i cesto se desava da isti ode. nakon toga neminovno je mjenjati cijelu centralu (ecu). ovo ne pametujem ja nego ppoznati mehanicari fiata od Slovnije, preko HR i BiH pa do Italije... noviji modeli 2002+ imaju djelom bolje rijesenje i manje kvarova s istim... isto tako... cesta boljka punta 99-pa navise godina jeste ElektriCni Servo...

taj tvoj kvar moze biti prouzrokovan od vise faktora... najbolje ti je odi dobrom majstoru za Talijane i rijesi brigu...

prepocujem da posjetis "BUBU" iz Visokog, Hota - Sarajevo... SEB - Hrvataska...ako ti treba vise Informacija javi se meni na PM pa iznadjemo neko rijesenje vec za taj problen..

bte... ne brini nista...

SVE SU TO CARI FIAT-a :)

ziviio
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top