Fiat Punto - problem s kočnicama

Fiat Punto - problem s kočnicama

Veliki pozdrav za sve forumaše,

vozim Fiat Punto II, 2003 godina, 1.2 benzin, 44 kilovata, i do sada stvarno nisam imao većih kvarova a auto vozim nekih 5 godina, međutim od početka me prati problem s kočnicama, već na prvom tehničkom rečeno mi je da zadnje kočnice "slabo hvataju", nakon toga sam posjetio majstora i promijenjeni su zadnji doboši i pakne(sa abs senzorima) (oko 180 KM), nekoliko mjeseci poslije toga krenulo je lupkanje pri kočenju, škripa te sam u nekoliko navrata "španovao" kočnice, sigurno 5-6 puta sam to radio, majstor rasklopi kočnice kaže sve je uredu samo da ih malo našpanujem i uzme 20 KM, nakon nekoliko kilometara sve se vrati na staro. Prije nekih godinu dana prvi put mi je propala kočnica, i to srećom ispred nekog servisa, zakočio sam ručnom a zadnji lijevi točak se usijao koliko je bio vreo, majstor iz tog servisa je odmah otvorio kočnicu i kaže pukla opruga, zamjenio oprugu i ja sam nastavio dalje. Prije nekih tri mjeseca, opet je krenulo škripanje pri kočenju, lupkanje dok opet nije propala kočnica na semaforu u gradu, opet sam zakočio ručnom i ovaj put je prednji desni točak bio vreo, ostavio auto da ohladi i nekako se vratio kući (kočnice su radile) sutradan odmah otišao majstoru, koji je ponovo otvorio kočnice rekao da je sve uredu i da mu nije jasno zašto se to dešava, zamjenio prednje diskove i pakne, i malo popustio ručnu. Jučer opet, osjetim da mu treba više gasa da ide, ja na kočnicu noga samo upade, tek kad sam pustio pa ponovo prtisno do kraja auto se ukopalo, smrdilo je i opet je zadnji lijevi točak toliko bio vreo da se ratkapna počela topiti. Nenormalno je ružan osjećaj kad se to desi, nigdje ne smijem da se zaputim s autom (samo kraće relacije), a niko nema odgovor. Molio sam majstora da zamjeni ulje u kočnicama kaže nema potrebe (ne znam zašto im je to toliko mrsko), naručio me da dođem sutra da zamjenimo glavni kočioni cilindar. Kaže da će to najvjerovatnije riješiti problem, al nije siguran (na to sumnja jer se griju dva dijagonalna točka, zadnji lijevi, prednji desni), mene zanima šta mislite hoće li to riješiti problem, jel bi moglo nešto drugo biti, ima li ko kakva iskustva? Stvarno je nezgodno koćnice su u pitanju, nije stvar u parama više mi je da riješim taj problem. Ne bi volio ni da prodam auto s takvim kvarom, poginut će neko.

Unaprijed hvala
 
Član
Promjeni glavni kocioni cilindar a to sto ti se grije zadnji tocak ili je prenasponovana rucna ili klipici se ne vracaju. Ako sumnjas da prednji isto koce kad skines tocak vidices da je disk i disk plocice poprimile crvenkastu boju, mislim to sto ti imas nije neki kvar cesta je to pojava samo izgleda vozis ne strucnim majstorima. Ovo ti je taj cilindar sa klipicima br1
pbrake.png


P1050354.JPG
 
Hvala drug na odgovoru, vjeruj ručnu sam španovao nekoliko puta, stezali su je fatala na jednom zubu, popuštali skroz ali do ručne nije, prije će biti da se ne vraća klipić na zadnjem lijevom točku, ali ne mogu da otkrijem zašto. Stvarno sam vozio auto kod više majstora u nadi da će neki dati pravi savjet, ali sve ista priča, otvore kažu ovo je super, eventualno malo našpanuju i to je to. Hajd za početak ću promijeniti taj glavni cilindar pa ćemo vidjeti kako će se auto dalje ponašati. Ako imaš nekog majstora u Sa za preporučiti rado ću ga posjetiti.
 
Član
Kad to budes mijenjao cilindar,obavezno promjeni i ulje u kocnicama,pogotovo,ako za tih 5 godina nisi mijenjao

Послато са LG-D855 уз помоћ Тапатока
 
Prvo promjeni majstora,zamjeni kocionu tekucinu I provjeri kocione klipove na sva 4 tocka,I nisu kocinice mudro slovo samo treba vremena da se utvrdi sta nije uredu
 
Top