Fiat Punto mk2 1.2 16v (termostat?)

Fiat Punto mk2 1.2 16v (termostat?)

Član
Pozdrav, radi se o tome da sam nedavno kupio ovog puntica, (pisat cu opsirnije kad stignem u garazi) uglavnom radi se o tome da mi se zagrijava motor a grijanje (toplo) ne radi uopce, antifriz i vode ima sasvim dovoljno, ulje je isto ok.. nekako mi to lici na termostat? gdje bih mogao u Sarajevu odvest da mi odradi i odprilike koliko to kosta?

hvala..
 
Član
Nije druze termostat, ako ti drzi radnu teperaturu i pali ventilator, znaci ne pregrijava se nego je temperatura motora normalna, ako je tako onda ti je zacepljen malo hladnja. Njega ocisti i imaces grijanje u autu ;)
 
Član
druze provjeri na fijatu imas sarafice za ozracivanje tamo iz motora sto idu u mali hladnjak pa vidi da nema mozda zraka. prvo to provjeri pa onda ostalo
 
Član
Nije druze termostat, ako ti drzi radnu teperaturu i pali ventilator, znaci ne pregrijava se nego je temperatura motora normalna, ako je tako onda ti je zacepljen malo hladnja. Njega ocisti i imaces grijanje u autu ;)
Cim malo vozim odmah se poveca temperatura i upali se crvena lampica moram stati da se ne bi zapusio..
mislim da protok hladjenja nije uredu.. a to sa šarafima za ozracivanje.. sad cu guglat o tome pa da vidim da to odradim.. i javim se
 
Član
Ako se pregrijava onda ti je zastekao termostat i moras ga zamijeniti, to ti je sat vremena posla i mozes kod bilo kojeg mehanicara boljeg to da uradis ;)
 
Član
proguglaj i vidi moze da dize temp i zbog toga ako nije ozracen. provjeri dobro sve prvo jeftine varijante tj dzabne. a termostat ces provjeriti tako sto na hladnjaku imas dva crijeva i moraju oba biti vruca ako je jedno vruce a drugo hladno ili mlako da ga mozes drzati onda je termostat
 
Član
ma termostat 100 % jedno crijevo je totalno hladno dok je drugo toplo.. sutra idem majstoru.. ;)
hvala vam
 
Član
ne dok je drugo toplo. drugo treba da je vruce da ne mozes ga pipnuti a da je ovo hladno. jer termostat propusta vodu oko 90ak stepeni kad bude voda onda otvara i propusta vodu. znaci jedno treba da je vrelo ko ziska a drugo hladno ili jedva mlako.
 
Top