Fiat Punto HGT 1.8 16v ???

Fiat Punto HGT 1.8 16v ???

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Ajde ko ima iskustvo sa ovim autom i ovim motorima da mi napise koji savjet ili nesto korisno ,planiram ubrzo kupit istog ,zanima me da li ima onih nekih nerijesivih kvarova ,razmisljo sam mozda i saxo vts ,peugeot 206 2.0 ,ili fiat punto hgt ...

hvala unaprijed
 
Član
Dobar sam sa majstorom koji je vratio u zivot hgt-a od tepsije.
Čovjek inače veliki fan fiata pa ipak veli da je taj 1.8 ''đubar'' od motora.(dalje ne znam,to je samo njegovo misljenje,prenosim)
Što se tiče vts-a,ja nisam mjerodavan da pricam o losim stranama tog auta jer sam imao hrpu nekih sranja(svojom krivicom).
Dobra strana:
-tesko se rastati od auta:D,
-ako znas voziti,uzima dosta jaca auta,
-zanimljiv totalno za voziti,
-fino se moze spustiti potrosnja kad normalno vozis
itd...
Sretno s kupovinom,sta god da odaberes ;)
 
Član
Start je napisao(la):
Dobar sam sa majstorom koji je vratio u zivot hgt-a od tepsije.
Čovjek inače veliki fan fiata pa ipak veli da je taj 1.8 ''đubar'' od motora.(dalje ne znam,to je samo njegovo misljenje,prenosim)
Što se tiče vts-a,ja nisam mjerodavan da pricam o losim stranama tog auta jer sam imao hrpu nekih sranja(svojom krivicom).
Dobra strana:
-tesko se rastati od auta:D,
-ako znas voziti,uzima dosta jaca auta,
-zanimljiv totalno za voziti,
-fino se moze spustiti potrosnja kad normalno vozis
itd...
Sretno s kupovinom,sta god da odaberes ;)

:D hvala na odg ,i ja sam nacuo te neke stvari za hgt-a al sam ipak htio da pitam
 
Član
Saxo je bolji auto u svakom segmentu od tog punta, osim mozda u enterijeru koji je nekako veci i ozbiljniji u puntu... Sto ne znaci da je gepek veci, gepek je veci na saxu mada je to totalno nebitno :) Vozacki osecaj daleko je bolji u saxu i performanse su bolje i potrosnja je manja, pouzdanost motora je takodje na saxovoj strani, jedina mana su menjaci. Mana kod punta je varijator koji cesto strada i kod ne kvalitetnih ulja auto zna da prolupa(mada redje nego 2.0 20v). Pitanje je samo sta ti treba, punto je nekako ozbiljniji i smireniji, a saxo je veca igracka ali je i brutalniji. Peugeot 206 gti je mozda najozbiljniji od svih , ali me strasno nervira njihov dug menjac koji je i totalno nepraktican za saltanje. Morao bi odmah shifter da nabavis ;) Ibiza cupra 1.8t je isto jako zanimljiv model, a model 2000-2001.god je u toj nekoj ceni i brzi je od svih navedenih, ako ti je bitna brzina na pravcu.
 
Član
dellas je napisao(la):
Saxo je bolji auto u svakom segmentu od tog punta, osim mozda u enterijeru koji je nekako veci i ozbiljniji u puntu... Sto ne znaci da je gepek veci, gepek je veci na saxu mada je to totalno nebitno :) Vozacki osecaj daleko je bolji u saxu i performanse su bolje i potrosnja je manja, pouzdanost motora je takodje na saxovoj strani, jedina mana su menjaci. Mana kod punta je varijator koji cesto strada i kod ne kvalitetnih ulja auto zna da prolupa(mada redje nego 2.0 20v). Pitanje je samo sta ti treba, punto je nekako ozbiljniji i smireniji, a saxo je veca igracka ali je i brutalniji. Peugeot 206 gti je mozda najozbiljniji od svih , ali me strasno nervira njihov dug menjac koji je i totalno ne praktican za saltanje. Morao bi odmah shifter da nabavis ;) Ibiza cupra 1.8t je isto jako zanimljiv model, a model 2000-2001.god je u toj nekoj ceni i brzi je od svih navedenih, ako ti je bitna brzina na pravcu.

Hvala na savjetima i informacijama umalo da kupim hgt-a al sve su sanse da HGT odpada definitivno ...;)
 
Član
punto hgt simpatičan autić, ali svejedno je talijansko smeće.
definitivno bi išao na varijantu 106gti pa saxo vts, gradske jurilice, ne troše mnogo simpaticni su dizajnom, ne troše mnogo, jesu im ti mjenjači malo problematični ako si siledžija i enterijer nije Bog zna čemu, sve ostalo super.
 
Član
Ja samo znam da ovi HGT idu hebeno onaj kad god dodje u Živinice na pistu sa crvenim dere i tri puta jača auta, al i troše fino ti autići :D
 
Član
s1ck je napisao(la):
punto hgt simpatičan autić, ali svejedno je talijansko smeće.
definitivno bi išao na varijantu 106gti pa saxo vts, gradske jurilice, ne troše mnogo simpaticni su dizajnom, ne troše mnogo, jesu im ti mjenjači malo problematični ako si siledžija i enterijer nije Bog zna čemu, sve ostalo super.

:icon_smile: :123:

adi187 je napisao(la):
Ja samo znam da ovi HGT idu hebeno onaj kad god dodje u Živinice na pistu sa crvenim dere i tri puta jača auta, al i troše fino ti autići :D

ma nije bitna potrosnja ,jebo auto ako vise vremena provodi kod majstora nego na ulici
 
Član
ja vozim HGT-a oko 3 god...i nisam od onih sto samo hvale auto koje voze i ne daju da se kaze nista lose za njega.....
ali se ne bih slozio da je HGT smece...

nikad kvar na motoru za 3 god nisam imao,.... a vozi se "momacki" redovno, ostalih sitnice naravno da jeste kao i svako drugo auto,
jest da trosi ko veliki, ali sa plinom je extra;)

moram priznati da je saxo vts/106 gti brzi auto od hgt-a, ali vjeruj da ni sa HGT-om nije nikad dosadno :cool:
 
Član
Posto vozim saxa a i 106 je gotovo pa isto auto,mogu slobodno reci da je odrzavanje/cijena gotovo kao kod golfa2.Sto se tice performansi nijedan od ovih sigurno kazem nemoze ni blizu prici.Sad enterijer i ostalo u to neulazim zavisi sta i kako ko voli.Potrosnja gradska moje voznje 10/11l,otvorene 550km za 80KM goriva pa et sad kalkulisi ;) ;) Uglavnom sretno i puno kilometara sta god da odaberes ;) ;)
 
Član
haso je napisao(la):
ja vozim HGT-a oko 3 god...i nisam od onih sto samo hvale auto koje voze i ne daju da se kaze nista lose za njega.....
ali se ne bih slozio da je HGT smece...

nikad kvar na motoru za 3 god nisam imao,.... a vozi se "momacki" redovno, ostalih sitnice naravno da jeste kao i svako drugo auto,
jest da trosi ko veliki, ali sa plinom je extra;)

moram priznati da je saxo vts/106 gti brzi auto od hgt-a, ali vjeruj da ni sa HGT-om nije nikad dosadno :cool:

Ma ja svako je auto dobro kad se redovno odrzava ,sad ko sta voli to je druga stvar ,eto ti npr si imao dobro iskustvo sa hgt-om i drago mi je to cuti :D hvala na misljenju


mooamer je napisao(la):
Posto vozim saxa a i 106 je gotovo pa isto auto,mogu slobodno reci da je odrzavanje/cijena gotovo kao kod golfa2.Sto se tice performansi nijedan od ovih sigurno kazem nemoze ni blizu prici.Sad enterijer i ostalo u to neulazim zavisi sta i kako ko voli.Potrosnja gradska moje voznje 10/11l,otvorene 550km za 80KM goriva pa et sad kalkulisi ;) ;) Uglavnom sretno i puno kilometara sta god da odaberes ;) ;)

Hvala puno na objasnjenju ,jesi li ti imao problem sa mjenjacem kad posto svi pricaju o toj mani na vts-u
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top