Fiat Punto HGT 1.8 16V Injektor/Dizna

Fiat Punto HGT 1.8 16V Injektor/Dizna

Član
Imam problem sa svojim HGT Puntom (MK2) 2000 godiste.
Otiso mi je Injektor/dizna i ne mogu nigdje da nadjem drugi. Auto lose radi (skoro ko dizel) trese u leru itd.
Zna li neko gdje bi mogao nabaviti injektor. Trenutno koristim jedan od punta 1.2 kao zamjenu dok ne nadjem original.
Takodjer, trazim dihtung glave motora (1.8 16V) i relej koji stoji iznad ventilatora klime. Bilo kakva pomoc dobro dosla.

PS. Ako neko ima zainteresovan za ovog punta, prodajem ga pojeftino...
 
Član
Stilo je napisao(la):
Pogledaj u ovlastenom servisu ;)

:) Ma kakav crni ovlasteni servis, idioti iz ovlastenog su davno rekli svoje.
Problem za el. servom nakon 3 pokusaja ovlastenog servisa rijesio kod nekog garaznog majstora; varijator faze - nakon izgubljenih zivaca, vremena i novca zamijenio kod drugog , takodjer garaznog majstora....tako da sam sa njima zavrsio.
 
Član
Jbg ne znam :icon_confused: ja bi kupio samo orginal Injektor ;) polovan je macak u vreci! orginalni ti nije skuplji od 250KM sigurno ;)
 
Član
imam ja 4 komada, polovni al garantujem da nema problema sa njima :)

imam komplet taj motor na prodaju, sve moze u dijelovima...
 

MTR

Član
DuloX je napisao(la):
imam ja 4 komada, polovni al garantujem da nema problema sa njima :)

imam komplet taj motor na prodaju, sve moze u dijelovima...



ajjj , pa dje si prije bio , trebaju mi leteci i lezeci , trebaju mi piksne trapa naprijed , imas li amortizere ?? ajd pjevaj bog te pomogo :D
 
Član
Možda ti može dizna i sa drugih motora. Mehaničar ti treba pregledati dimezije, broj rupica...Ja sam uzeo dvije polovne sa stila 1.6, obe za 100 km.
 
Član
MTR je napisao(la):
DuloX je napisao(la):
imam ja 4 komada, polovni al garantujem da nema problema sa njima :)

imam komplet taj motor na prodaju, sve moze u dijelovima...



ajjj , pa dje si prije bio , trebaju mi leteci i lezeci , trebaju mi piksne trapa naprijed , imas li amortizere ?? ajd pjevaj bog te pomogo :D



imam sve sto ti treba :), amortizeri prednji plinski u top stanju, neznam na koje piksne mislis al imam komplet prednji i zadnji trap, leteci lezaji su ti 45 km novi a imam i lezece i letece...

dizna hmmmm 70km, dvije 100 :)

dijelovi su u moluhama.
 
Član
DuloX je napisao(la):
MTR je napisao(la):
DuloX je napisao(la):
imam ja 4 komada, polovni al garantujem da nema problema sa njima :)

imam komplet taj motor na prodaju, sve moze u dijelovima...



ajjj , pa dje si prije bio , trebaju mi leteci i lezeci , trebaju mi piksne trapa naprijed , imas li amortizere ?? ajd pjevaj bog te pomogo :D



imam sve sto ti treba :), amortizeri prednji plinski u top stanju, neznam na koje piksne mislis al imam komplet prednji i zadnji trap, leteci lezaji su ti 45 km novi a imam i lezece i letece...

dizna hmmmm 70km, dvije 100 :)

dijelovi su u moluhama.



DuloX, Hajd posalji mi broj telefona, dosao bi sutra da pogledam te dizne!
 
Član
Update: Dizne kupljene (al ne od Dulox-a, njegove ne pasu), zamijenjene, HGT radi kao prije.

Prodajem polovnu diznu oznake IWP 023 sa jednom rupicom. Dizna je ispravna, obje gumice zamijenjene.
Cijena: 70 KM

Dizna pase na Punto MK2 1.2 (a moze i ostale) kao i na neke VW sa AEE npr. Golf ili Polo 1.6 Benzin (1995. - 2000.)

Vise info na linku ispod:

http://www.mmcompsys.com/uploads/mediacentre/20100609120730-Weber%20PICO_injection%20spray%20data_02.pdf

1p9cwj.jpg
 
Top