Fiat Punto 2000 1.2 - Servo ne radi

Fiat Punto 2000 1.2 - Servo ne radi

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
U porodici imam tog punta 2000g 1.2i (znaci onaj noviji, sa kristalnim farovima i lecama), kupili ga polovnog, i sve je radilo kako treba kad odjednom, puff, servo vise ne radi! Volan kao u FAP-a...
u servisu autocommerce, rekose oni da je to najvjerovatnije servo puma, neki senzor i jos neki senzor, a cijene dijelova, pa sve po 700km, znaci 3x700km... ajoj...


Zanima me jeli iko jos imao ovaj problem(cuo sam da je cest kod punta)?

Zanima me dali se taj dio moze naci polovan?
 
Oooo, pa to je bas mnogo...sto se tice polovnih dijelova, cuo sam za neko groblje novijih automobila u Maglaju...hehe...

Autoccop d.o.o. Maglaj, Telefon: 032 603 168, valjda je ovo...pa raspitaj se.

Ili ako imas nekoga ko ide vani stalno pa da to donese iz IT recimo...
 
Član
imas li ti dugme city servo?
ako imas onda ti nije hidraulicni servo nego elektricni.
ne znam u kojem fiat prodajnom mjestu si gledao, ACF u Sarajevu je npr dosta povoljniji od Teloptic-a na ciglanama (Sarajevo).

ako ti je hidraulicni servo provjeri crijeva da ti negdje ne gubi pritisak i curi ulje. ako ti fali samo trecina ulja servo je pravo krut. kod mene je tako bilo ulje se potrosilo od starosti i zamjenim ulje sad radi ko zmaj mota se jednim prstom. ako je hidraulicni servo provjeri crijeva i nivo ulja. ovi majstori odmah govore pumpa, senzor a ni ne provjere sve.

pozz i sretno
 
Član
Na puntu 2000 je elektricini servo....vjerovatno ti je crko motoric....
nov kosta bruka para al se i taj da reparirat, U tuzli ima neki lik sto reparira te motorice ja mislim da je cijena nekih 100 eura....
Pregledaj i osigurače ja mislim da ima jedan i za taj motoric kako se sjecam kad sam pregledo osigurace kod sebe..
A zna se desit ako natezes volan kad palis auto da ga automatski iskljuci....i do sljedeceg paljenja ne radi nikako... a tad je volan fakat krut....
 
Član
@emirEX_sa elektricni je servo
@Capofamiglia hvala :)
@smajke: jel znas broj tog lika u tuzli :)

a pazi fola, nekad , npr. kad je vani sunce(vruce)(mozda je slucajnost) upali se servo!!! :) hehe ali rijedje...

ako neko zna kakvog majstora za to, neka slobodno kaze :)
 
Član
Ako si iz Sarajeva, imam prijatelja koji popravlja te stvari i ista cijena 100€.. Daje garanciju ..
 
Član
Provjeri opet osigurace i instalaciju mozda nije do motora ako se pali ponekad....Motoric je to on il radi il neradi
 
Član
Ostavi taj kvar malo duze da stoji,da vidices kako ce se taj ko vozi Punta nabildati :) otkad vozim kockicu ruka mi duplo veca :)
 
Član
kako ti ba rece smajke da je crko motor on ne bi nikad radio...moze bit tu svasta...najbolje je da ispitaju to negdje u servisu, pa da budes siguran...
 
Član
poKle je napisao(la):
@emirEX_sa elektricni je servo

pa sta onda ti u autocomercu suplju slazu otisla pumpa, senzor jedan i jos jedan. ma nemaju oni blage vec hoce da te mlatnu za pare. nista buraz ako od kolega dobijes broj zovi i rijesi to, mada novo je novo.

prvo prije svega provjeri instalacije serva, osigurace, kablove, dzekove na letvi volana i motoru elektro serva. ako od toga nije nista onda ti ne gine reparacija ili kupovina novog serva.

sretno i javi nam sta je bilo
 
Član
Schumi je napisao(la):
Ostavi taj kvar malo duze da stoji,da vidices kako ce se taj ko vozi Punta nabildati :) otkad vozim kockicu ruka mi duplo veca :)

f_untitledm_f779072.jpg


futrovani opet buncas. nije tebi ruka veca od volana nego od ....;)  sala mala
 
Član
Schumi je napisao(la):
Ostavi taj kvar malo duze da stoji,da vidices kako ce se taj ko vozi Punta nabildati :) otkad vozim kockicu ruka mi duplo veca :)
joj, suti, snaha vozi tog punta :p vec evo ima 2-3mjeseca :p
uzasno je, na rupama trga volan iz ruku! i u krivinama se otima ko jarac.
manuelni volan je odlican kakav je ovaj. ovaj nije predvidjen da se ovako vozi... :p


a dali bi mi koji majstor mogao/htio pregledati to, ne volim ja dirati u elektroniku, jednom sam zajeb napravio na xsari sa obicnim iskljucivanjem jednog osiguraca od 20a, stoga, nikad vise :p
 
Član
poKle je napisao(la):
a dali bi mi koji majstor mogao/htio pregledati to, ne volim ja dirati u elektroniku, jednom sam zajeb napravio na xsari sa obicnim iskljucivanjem jednog osiguraca od 20a, stoga, nikad vise :p

imas majstora na dobrinji dobar za auto elektroniku. servis se zove turbo mehanik. lik koji radi elektroniku u autu zove se samir a evo ti i broj servisa pa se dogovoris sa njima kako sta

033455616
061132412
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top