Fiat Punto 1.2 8v

Fiat Punto 1.2 8v

Član
Izvinite sto dupliram post no imam mali problem koj bode oci.
Znaci radi se o klima folije...Na jednom gornom cosku mi se malo folija odlepila samo ivica i kad zatvaram prozor bas tamo hvata..ima li neki trik da se to zalepi neko mi rekao da sa prozirnim lakom za nokte to premazem i bice ok..decko ko mi montirao foije rekao je dami prozor cima levodesno i da zato nemoze da se sve okej uradi..promenio je novu foliju i opet na isto mesto se odlepi na ivicu..pa postoi li neki trik da se to sredi ???
 
Član
Zdravo gospodo..
Jer moze neko dami objasni kako da resim moj problem sto imam samo kad se auto vozi na autoputu..znaci sve je super ali kad stanem rucica menjaca se dosta ukrutije i teze ulazi u brzinu.voznja po gradu nema nikakvih problema super salta samo kad izadzem na autoput i posle duze voznje da zelim da prebacim brzinu ili kad stanem na naplatnu menjac ulazi mnogo teze u brzine kao da je zamrznut..
Pre 8 meseci promenio sam set lamelu.potisnu i lager i novo ulje u menjac orginal fiatovo..
 
Član
Prvi auto
Opel astra f 1.6 16v 5door 93g
Opel astra f 1.4 16v sedan 95g
Opel vectra b 1.6 16v sedan 97g
Daewoo nubira II 1.6 16v sedan 2000g
Seat corodba 1.4 16v 2005g.
I na kraju fiat punto 1.2 8v 2000g
Ostao sam bez para prodao auta i sada vozikam punta koi je za ulozeni novac best cars jevtin za odrzavanje e pa sada mora da ima poneki kvar.Zato i postoi ovaj forum da moze covek da isprica sto mu je problem i damu drugi clanovi pomognu ne samo da se fale kako imaju bmw i da je to nivni prvi auto i da je prosao 300000km i kako sve verno sluzi pa moramo i mi to da vozimo:D
 
Član
Ajde mal sovet oko izbor guma
Od sinov 15-11-2014 pocela kod nas zimska sezona pa mora se uzeti zimska guma..
Polovne gume su od 80 do 100 eura sva cetiri dok nove gume tigar,sava,dayton su 150 eura nove sva cetiri..dimenzija 175-65-14
Imam na um da kupim ali one gume sto su za sve sezone pa me interesuje dali je pravi izbor ili da uzmem jedne letnje i jedne zimske pa da menjam..
Nemam puno para za bacanje a strasno malo se vozi auto znaci od kuce do posla i nazad i to samo zimski period dok letno vreme se koristi skuter..
Ajde dajte neki sovet i interesuje me ova guma za sve sezone koja oznaka nosi ????
Inace da napomenem kod nas je zakon malo blesav : u gradu mozes da imas letnje gume ali dubina sare da bude iznad 4mm i obavezno lance u gjepeku dok na autoputu izvan naseljenog mesta moras da imas zimske gume..
 
sto se tice zimske gume kupi DEBICU,veoma je mekana i odlicno hvata snijeg,tesko proklize dobrom vozacu(mislim na one koji znaju po snijegu vozit,mekoca joj je i mana jer se ljeti mekana guma rastopi i brzo se trosi,a ona je takva,zato ti ja preporucujem 2 seta,i ljeto i zima,ako nisi pri parama kupi bar prednje 2 nove i rahat si zimu,za ljeto....ih imas velik izbor,da ovamo kupujes mnogo jeftino bi prosao,evo ja npr imam 2 goodjyear 14-ske polovne,ali u odlicnom stanju i dao bi ih za 30km...samo ti navodim primjer,uglavnom 2 seta guma definitivno,ove MS su kratkog vijeka,nit zimi imas dobu gumu a ni ljeti ne sluzi kako treba....dakle zimske bar prednje nove,ljetne polovne svakako...
 
Član
Danas kupio nove patike za punto
Dunlop sp Winter Response 175-65-14 sve 4 sam promenio nove cena 40 eura po komad..Dobio sam dobar popust 1 godina garancije + gratis montaza i balansiranje..
Izvukao sam popust na to sto je guma 2012 godiste..
Iste cene su kod nas i Tigar wintera i Sava eskimko ali 2014 godina.
 
Član
Ja imam Fiata Punta isto 1.2 8v 2003 godiste. kod mene je vec godinu dana. Malo jace od godinu.
najveci kvar sto sam imamo na autu jeste ventilator od hladnjaka i to je to. Jedini belaj koji imam su gume hahah 205/50 R15 prednje poderane od kačanja za unutrasnji blatobran :D
Fiat je presao 205.000 kilometara i u njemu su jos uvjek fabricke svjecice.
sve u svemu ja sam zadovoljan kako me sluzi moj Punto
 
Top