Fiat ne ide glatko kad se zagrije motor...

Fiat ne ide glatko kad se zagrije motor...

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ovako, ne znam je li tema u kategoriji savjeta ili kvarova, ali sudeći po ponašanju vozila, pretpostavljam da mi je nešto 'otišlo' pa pišem ovdje...

Naime, kad upalim auto, i kad mu je motor hladan ide super, bez problema, ravnomjerno ubrzava i sve je bajka, ali kad se zagrije, onda počinje da štrajkuje malo jer s vremena na vrijeme gubi snagu i moram prebacivati u niži stepen prenosa da bi tu snagu povratio...

Isto tako, ako dam gas pa ga pustim, auto jako trzne, kao da će motor napolje ispasti, ali ne ispadne... :lol:

Skromno znanje koje imam mi govori da bi moglo biti do nekog senzora ili ubrizgivača goriva, lambda sonde i slično... Lambu sam otkačio jednom i vozio par kilometara bez nje, i primjetio sam neko malo poboljšanje...

Inače od skora mi svijetli lampica injectora (ubrizgivača)... Kažu mi da je to Engine Check lampica i ne mora nužno značiti da je problem sa ubrizgavanjem goriva i da tada ECU prelazi u Safe Mode, pa auto nema snage kao inače i troši više goriva...

Kod Tipa navodno treba skinuti (-) klemu sa accu na nekoliko minuta i ECU se resetuje. A kod mene na Tipu nema Digiplexa... Ima neki manji ECU...?

Sistem ubrizgavanja je SPI (Single Point Injection).

Interesuje me da li je neko imao sličnih iskustava i ako neko ima za ponuditi neke dijagnoze, bilo bi više nego dobro došlo...

Auto je Fiat Tipo 1.6 DOHC sa 66 kW.
 
Član
Meni je isto takvi simptomi bili,i bila je pumpa goriva i lambda sonda u pitanju...


To me auto u crno zavilo,koliko se kvarilo:icon_evil:
 
Hahaha... Ne pričaj mi o crnilu, svega ti... :lol:

Ma vozim ga majstoru... Ne znam ni ja koji put...

To treba u ler i sa litice...

Ma skonto sam ja da je lambda... Otkačio je i on odmah živnuo...
 
Član
Moze li se taj tvoj Fiat, koji li je vec, na diagnostiku prikljuciti?

Ak je lambda, to ce pokazati racunar, a to ti je 20-ak KM (diagnostika) i mislim da ti se vise isplati, nego na "slijepo" kupovati lambdu...
 
Može, ali to je 3-pinski konektor, OBD mislim, ali ima u Autodati fol koji služi za 'priručnu' dijagnostiku, kratko se spoje A i B pinovi i onda treba brojati koliko puta trepne lampica na tabli, i 13 puta je za grešku na Lambdi, probao ja ali kod mene ne trepće... S tim da postoji još jedan takav konektor na ECU u unutrašnjosti, njega nisam probavao spajati tako... Budem i to odradio, ako ništa, onda negdje otići... :icon_rolleyes:

A postoji mogućnost ispitivanja Lambde, osciloskopom, ako sam u pravu...

Inače, nakon 2-3 km vožnje upali se Engine Check i svijetli stalno... i tada auto ko starac se vuče a ima 66 kW...

A Fiat je Tipo 1.6 DOHC.
 
Član
Tijekom vremena, na senzoru se nataloži oksidacija i garež, koji usporavaju kemijsku reakciju senzora. Kašnjenje informacija o oscilaciji napona uzrokovati će i kašnjenje kompjutera pri korekciji smijese, što će rezultirati većom potrošnjom i lošijim performansama i uopste problemima oko snage motora, a to je najčešće izraženo kada su povećane temp izduvnih gasova.

poz
 
Početnik
i šta je bilo??
ništa ne javljaš
mislim da sonda ne može uzrokovati takve probleme, uglavnom se poveća potrošnja zbog toga što ne daje dobre info u ECU a to onda utiče na "pravljenje" loše smjese
 
Uh joj, ja zaboravio ovo, kupio drugo auto pa zapostavio Fiata. Ma bila je sonda neispravna i zamijenio je i sad sve 5. Moze i lock sada...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top