Fiat je postavio novi rekord.

Fiat je postavio novi rekord.

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Početnik
:icon_exclaim::icon_exclaim:

nije to tema danasnje emisije,:D

jos me samo zanima koji od vas voza taj motor....99% vas samo moze gledat na slikama ko i ja a nadjete trazit nesto....ima ovo nema ono,:icon_rolleyes:
 
Član
Vidim ovdje svi neka besna kola voze, sta ces kad je u nas 1.6 dizel stroj a jos ako ima turbinu nebo je granica ...:icon_smile::lol:

A da su bas slabi i da se ne moze izvuci dodatna snaga iz fiatovim motora i ne bih bas reko ,ev nes ne vezano za ovu temu i za emisiju stetnih gasova al' et kad se vec otislo u OFF....

S tuniranjem modela 20VTiz Fiata Cupe situacija je nešto složenija, indukcijski usis i chip koji podiže pritisak turbine s standardnih 1 na 1.2-3 bara (Novitec, Superchip, Supertec, Gtec, Squadra…) omogućuju nekih 240-260KS što je i maksimum za postojeću turbinu. Taj prvi korak je i posebno povoljan, Gtec chip za Coupé se može nabaviti za samo 50-tak €. a zamjenski precizni manualni regulator pritiska za 30-tak €. Odlike Gtec chipa su da podiže pritisak turbine na 1.2 bara i uklanja ograničenje od 0.7 bara za prve dvije brzine, auto postaje puno agresivniji. Tako tunirani Coupé postiže slijedeće performanse: 0-100 Km/h za 6.2s, 0-400m za 14s a maksimalna brzina je 260Km/h. Za svakodnevnu vožnju se ipak preporučuje ograničavanje pritiska na 1.1 bar sa standardnim intercoolerom. Daljnja povećanja snage se uglavnom baziraju na ugradnji centralno postavljenog „intercoolera“ i promjeni turbine: za snagu od 280KS modificira se standardna turbina u hibridnu. Za 300-380KS mijenja se turbina u GT28R i GT28RS uz dodavanje vodenog ubrizgavanja (dodatno hlađenje stlačenog zraka) i programibilnog chip-a tipa Dastek Unichip-a koji se podešava u realnom vremenu na valjcima. U posljednje vrijeme nekoliko Coupé-a u UK je prerađeno na 460-500 KS s tim da im je povećan obujam na 2,4l


Al' kako god mecdes je auto,sve ostalo su kola ....:icon_smile:


:icon_exclaim: a ovaj rekord samo moze donijet ugled brendu i korist ne moze stetu :cool:
 
Član
Sve pohvale za talijane, talijani su oduvijek bili jaku sto se tice auto industrije i moderizacije iste...
 
Član
da tu su prvi, neki dan sestra na tehničkom, punto čini mi se iz 2003. prošo tehnički.. sa 100kn+ .. dimi na sve strane.. valjda nisu svi takvi, ovaj nikad ne vidi više od 3k rpm
 
Član
corrado je napisao(la):
da tu su prvi, neki dan sestra na tehničkom, punto čini mi se iz 2003. prošo tehnički.. sa 100kn+ .. dimi na sve strane.. valjda nisu svi takvi, ovaj nikad ne vidi više od 3k rpm

Ima nesto sto se zove redovan servis i odrzavanje na svakom autu ne bitno koje marke i nemas problema :icon_smile:
 
Član
Da da, danas sam bas to cuo na jednoj auto emisiji i nisam bio previse iznenadjen
jer su oko pogonskih jedinica oni pravi majstori.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top