fiat Bravo

fiat Bravo

Član
e ovako drugovi u planu sam kupiti Fiata Bravo, pa me zanima pouzdanost motora, izdrzljivost,kvarovi i sve vezano za motor...u pitanju je 1.8 16v gt 85kw 2000godiste...svaka pomomoc dobro dosla
 
Član
Ja sam imao istog tog sa istim motorom.Kupio ga sa 69oookm na satu,prodao sa 289oookm,vozio nepunih 5 godina.Lično sam bio prezadovoljan autom.Sa toliko predjenih km jedino sam imao kvar bubina crkla jedna i jedan abs senzor,znaci kvar skupa tad bio oko 150km.Normalno mjenjao redovno sta treba,servisi,kocnice i to je to.Potrosnja solidna za tu kubikazu.Od mene preporuka ,da moram opet birati uzeo bi taj motor opet,manje trosi dosta od HGT-a a jači je od 1.6.Putovao sam po EU,i nikad me nije izdao. ;) ;)
 
Član
covjek sto ga prodaje kaze da trosi oko 7lit......da li je istina...i koliko je trosio tvoj.....i hvala na savjetu;)
 
Član
liha92 je napisao(la):
covjek sto ga prodaje kaze da trosi oko 7lit......da li je istina...i koliko je trosio tvoj.....i hvala na savjetu;)

Moj je trosio izmedju 6-8l,zavisi od voznje,ali ja inace imam tesku nogu,ne stedim kad vozim.Uglavnom za razliku od nekih manjih benzinaca ili istih kubikaza,nije velik potrosac.Ti znas koliki mu je rezervoar,ja sam do Beča(590km)prelazio sa malo jace od pola rezervara goriva,140-150km/h.Kvarova imao samo sto sam naveo.Ne ubrajam tu kocnice,remenje,svjecice,i ostali potrosni materijal.
 
Član
moja Brava je 1.6 16v, takodjer nisam imao vecih kvarova....3 godine...putovao proslu godinu 7 puta do njemacke i nazad... iz cuga po 1600km niti jednom me nije ADAC posjetio :p
naravno odrzavanje redovno i to je to.... a potrosnja negdje oko 6,5 do 7,5 na ove duge relacije...takodjer nisam stedljiv na gasu.... 150 ili 160 sam ga vecinom vozio.... vrh mi je bio sa ovim motorom 211km/h ziva istina.
A moogu misliti taj motor..daje jos vise....
:cool:
 
Član
Sve u svemu fin autic,pouzdan,ne kvari se puno,dugo ce te sluziti,naravno ako nadjes neki solidan i odrzavan primjerak,ako nadjes nesto zapusteno nemoj se cuditi da ti svaki cas nesto rikne.
 
Član
Bolji izbor ti je 1.6 ako ces vec benzinca, a sto se tice 1.8 motora malo manje trosi od HGT-a, a mnogo je slabiji... 1.6 je najpouzdaniji,
 
Član
liha92 je napisao(la):
drago mi je da nisam cuo puno kritika od vas koji ste imali vec fiata....;)

Dobra su auta samo treba paziti sta se kupi i treba redovno odrzavati,pravo ulje i to je to.Al znas nas narod,na servis da im je ici jednom u 4 godine,i onda kad pocnu dijelovi odlaziti kazu nevalja,krš i slično.
 
Član
to si u pravu svi bi da prodju sto jeftinije......nadam se da cu imat srece pa izabrat nesto sto valja
 
Član
dellas je napisao(la):
Ako kupujes za kes pare i mozes da biras , gledaj 1.6 od benz motora ili 1.9 jtd od dizela.

jesili ti imao sa 1.6 motorom.....ima ispao mi je jos jedan Bravo sa 1.6 16v motorom samo sto je ovaj 1996godiste....kavi su ti ako znas:icon_question:
 
Član
ma nista to..staro je to....99. pa ovamo... sve ti je ok samo 1.4 ne valjaju nikako...a bilo koje god auto uzmes odrzavat se mora...;)
 
Top