Fiat Bravo JTD-gasi se u voznji

Fiat Bravo JTD-gasi se u voznji

Član
Vozim BRavo JTd 1.9 77 kw
u zadnje vrijeme mi se pocelo prvo desavat da mi kad auto radi duze na leru ja ga ugasim i nakon okretanja kljuca nastavi radit jos par sekundi i onda ugasi ali samo kad radi duze u leru

ali sad se pocelo desavat da usred voznje bez ikakvih znakova se ugasi i to kad idem negdje niz nizbrdicu i da ga kompresija zaustavlja tad ili ako idem brze pa ga motorom zaustavljam ugasi ga i ja stanem i upali bez problema ali moram okrenut kljuc i sacekat da kao neki relej cuje se kao cak i onda mogu palit ako to ne sacekam nece upalit

ako ko ima ideju sta bi moglo biti neka bar da nagovjestaj
 
Član
u ponedjeljak cu na dijagnostiku ali me nervira nemozes normalno vozit
citam po forumima slicni simptomi kad ode senzor radilice ali nece da upali dok se ne ohladi ali kod mene odma pali znaci ne bi trebalo to biti
 
Član
problem rijesen, regulator pritiska ocistili na pumpi visokog ritiska i sve ok auto ide i radi bez problema
nasa goriva cista prije dvije hiljade promjenjen filter nafte a regulator je prljav katastrofa
 
Član
baš se može čistiti taj regulator senzor il šta je vec :icon_question: znači ne mora se mijenjati
 
Član
Ja sam svoj ocistio samo ga dobro kopresorom ispuho i nemam vise problema a prico sam i sa bosistom on kaze da u vecini slucajeva se moze ocistit a rijetko kad da ode ja htio da ga cistim da ga bosista ocisti on zna kako ali mi je reko da je 50 eura nov bosch i dvije godine garancije kaze nema potrebe i da nije preporuceno ga cistis ultrazvucno

a to je na pumpi visokog pritiska i zove se regulator pritiska ima jedno sito malo i iglicu koja regulise pritisak
 
Član
Kod mene na leru poskakuku obrtaji na dijagnostici isto pokazuje da je senzor regulatora ne radi bš ravnomijerno a drugih problema nema, ne gasi se. možda bi se i kod mene mogao očistiti :D
 
Član
Pa probaj drze ga dva sarafa torexa odvrnes polako i onda na kompresor dobro ispusi

kod mene nisu obrtaji varirali vec gasio mi se u voznji kad ide negdje nizbrdo i kompresijom ga usporavam ili kad ga kompresijom zaustavljam kad stajem a i nekad kad radi malo duze na leru ja ga ugasim on nastavi radit malo duze jos par sekundi nakon okretaja kljuca

I jos nije mi nista dijagnostika pokazivala samo da je povremeno visok pritisak u usisu i nista vise
 
Top