Fiat Bravo II 1.9 mjet - povremene poruke (ASR failure, Loose connection itd) u vožnji

Fiat Bravo II 1.9 mjet - povremene poruke (ASR failure, Loose connection itd) u vožnji

Član
Pozdrav,

U toku vožnje mi se 1-2 puta godišnje pokaže poruka tipa ASR failure, Loose connection itd. Nakon poruke glavni simptom je osjećaj u vožnji kao da vozim pod ručnom i pad performansi motora, a dodatno se na kompjuteru prikazuju opisane poruke. Ovu situaciju prevaziđem na način da:

  1. ugasim auto,
  2. dam kontakt ključem i pričekam 15ak min.,
  3. ako se ništa ne rješi, ponovim korake br. 1 i 2 ili ne diram auto par sati pa probam korak 2.

Ono što je meni najveći problem je što ne mogu "simulirati" ovaj kvar što me dovodi u nezavidnu poziciju kada odem kod mehaničara/električara i kažem da nešto nije ok, a auto u momentu dolaska radi bez problema:oops:
Jedini "trag" koji imam je da mi se zadnju put desilo nakon vožnje kada je bila popljavna cesta u momentu usljed obilnih padavina u maju mjesecu, kada je nivo vode bio porilično visok i kada sam zajedno s drugim vozačima vozio 20 km/h pod takvim uslovima.

Svaki savjet je dobrodošao.

Lp.
Adi
 
Top