Fiat Bravo Extreme

Fiat Bravo Extreme

Član
Davor_ je napisao(la):
Yellow je napisao(la):
dizajn za 10, a što se tiče motora, mislim da nema potrebe da se sekirate.... neće ga netestiranog pustiti na ulicu:D

oooo hoce pa FIAT je to pouzdanost im je prezime

Bas to ko ima toiko problema sa pouzdanosti fiata :icon_question: marka prosjecna,na putu ih posle vw ponajvise da tolko ne valja ne bi niko ni vozio :D Treca marka po broju uvezenih auta u BiH
 
Član
:icon_eek: Ebote led koje auto ,e o ovakvim pilama ja sanjam :cool: samo da je izgled sa pokojim antituning detaljcicom manje ali je i pareno i lijepo auto,zlo :icon_biggrin:.Steta sto obicno ostanu na konceptu .

adi187 je napisao(la):
Mozda su ljudi patentirali nesto novo kao sto su i JTD,TDI tehniku izumili :D

U svijetu trkacih automobila tehnologija sa ovoliko snage po litri nije neobicna ,F1 atmosferski motori bez turba imaju oko 300 ks na 1000 kubika(u turbo eri 80ih npr BMW 1.5 turbo cetvrtak imao je 1300 i vise ks) ali tehnologija je naravno jako skupa a trajnost motora upitna .Mislim da bi cijena samog motora mogla biti ogromna.
 
Član
Davor_ je napisao(la):
Yellow je napisao(la):
dizajn za 10, a što se tiče motora, mislim da nema potrebe da se sekirate.... neće ga netestiranog pustiti na ulicu:D

oooo hoce pa FIAT je to pouzdanost im je prezime

Sereš kvake..... i ti i ostali koji govorite protiv određene marke automobila, u ovom slučaju Fiata.
 
Član
Sa danasnjom tehnologijom ovo nije problem, materijali postoje, samo je pitanje koliko je isplatno proizvodjacu praviti nesto sa odredjenom tehnologijom, da bude i dovoljno prihvatljivo i za njih i za kupce - cijenom, ali i dovoljno pouzdano. Mada kada je Fiat upitanju, nesto ne vjerujem mnogo u njihove jurilice. Svaku od ovih zadnjih serija su ukenjali necim, il ESP-om, il losijim ovjesom...
 
Član
odlican auto, i sto se cuditi toliko 1.4 motoru sa 250 ks, bezbroj je slicnih primjera koji imaju toliko konja po litri, pa i vise...
da ne spominjemo wankel 1.3 posto je to druga filozofija motora, ali nista manje fascinantno (i daju garanciju 180 000 km na njega koliko se sjecam, iako je nebitno)

a ova prepucavanja bez osnove mislim da smo prevazisli, ili bi trebali, nismo djeca jbga :cool:
 
Član
Ako su pre 20 godina mogli napraviti 1.4 8v sa 130+ks, koji uz neke male modifikacije motora (bez unutrasnjih prerada na bloku i glavi) izbacuju dodatnih 30-40ks, ne vidim sto ne bi sad uz toliko tehnologije mogli napraviti tako nesto kao sto je 250ks? Verovatno je u nizim obrtajima prosecan ali kada krene turbina da puni do daske, oci su ovakve :icon_eek: :lol:
 
Član
mirso je napisao(la):
Fiat gori ;) Al ovo je samo koncept ljudi, teško da će zaživit u proizvodnji. Što se motora tiče, naravno da je puno 255 ks za 1.4 motor. Pa 1.4 TSI u Sciroccu je bio problematičan jer nije mogao podnet 160 KS pa su se stalno dešavali problemi sa kompresorom.

Sad na koji način su oni Brava napravili da izvuku toliku snagu, ko zna, al ne djeluje ovo realno...

pa sta te cudi da je VW imo problema 1.4 turbo kompesor.....kad 1.9TDI ima najvise problema od svih

ovaj fiatov 1.4 sa 250 konja je garant pouzdaniji od VW 1.9 TDI...ne znam da i jedan motor ima vise problema:lol::lol:

svaka druga tema na forumu: TDI nece da vuce, nece preko 3k obrtaja, nece preko 140, dimi, cadi.....
 
Član
Yellow je napisao(la):
Davor_ je napisao(la):
Yellow je napisao(la):
dizajn za 10, a što se tiče motora, mislim da nema potrebe da se sekirate.... neće ga netestiranog pustiti na ulicu:D

oooo hoce pa FIAT je to pouzdanost im je prezime

Sereš kvake..... i ti i ostali koji govorite protiv određene marke automobila, u ovom slučaju Fiata.

Davoru je samo krivo sto ga nisam provozao u Stilu :D, inace je dobar momak!:lol:
 
Top