fiat bravo "DIZNE"

fiat bravo "DIZNE"

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

emi

Član
trebaju mi dizne za bravo 1.8 gt, znali ko gdje se mogu naci i koliko bi kostale.
ili to neko "cisti" moje su valjda zaprljane pa sad imam problema.
 

emi

Član
Mislim da ima!! Moracu provjeriti to mi je puno jeftinije.
Nadam se da je samo to neznam kakvi su tebi bili simptomi prije ciscenja.
hvala na odgovoru
 

emi

Član
Uh to je gadno! meni je tako dok je leden samo se negasi al nema snage nikako. Kad se zagrije onda je druga prica.
Al mi je mehaničar rekao da su diznepa cu probati sa ciscenjem-valjda upali:icon_confused:
 

emi

Član
Sutra cu provjerit pa se nadam da je to-da se rijesim i toga. Nadam se da nije nista vise.
Hvala ti na pomoći, sad mi je malo lakše;)
 
Član
Neka ti ispitaju senzor temperature vode, ali onaj za cok. Daje signal kompjuteru motora je li motor topal ili hladan zbog coka. On ti radi na principu otpora, sto je manja temperatura vode to je otpor veci, a sto je topliji to je manji otpor. Jel puca kad mu dadnes gasa naglo kad je hladan i kao da se zatusi?
pozzzzz
 

emi

Član
pa zna nekad, nije glasno al se malo osjeti. i to su neki simptomi- uz drugciji zvuk motora i tresnju.
Išo kod majstora on tvrdi dizne a nije ni gledo dalje a ni puno ovo pa cu morat mjenjat mehanicara!!
Ovde i nako ih niko necisti- ima ASD al nerade to ovde-ebga.
 

emi

Član
kupio taj senzor jos ga moram zamjenut
Kad stignem-po citav dan sam na poslu pa cu onda vidjet dalje. Nadam se do nedelje da bi bar to mogao odradit.
I nadam se da ce me to rijesit mukejer mi se ovo sa diznama nesvidja, preskupo!
 
Član
Dizne se osjete najvise na hladan motor, imas automatski cok tj. kroz dizne treba da ide vise goriva (bogatija smjesa) a ako su zacepljene nece da puste goriva koliko treba pa izgleda kao kada vozis hladan auto bez coka.

Svakako ih valja ocistiti jer mogu biti zaprljane a da i ne primjetis, odnosno postepeno se zacipaju tako da i ne primjetis a motor lagano gubi na performansama. Dijagnostika ti nece pokazati ako su dizne manje zacepljene, mozda jedino ako jedna ili vise njih ima totalnu blokadu protoka. Bolje ih je ocistiti i biti miran, ja sam sebi cistio na svakom autu i prijateljima i svi zadovoljni, na nekima se nije ni primjetio neki pomak sto se tice voznje i performansi ali se na menzurama i dijagramu vidi osjetan pomak ravnoteze protoka.
 

emi

Član
uradio bi ja to samo niko u bihacu i blizoj okolici to neradi. tako mi je i majstor rekao da su dizne zaprljane posto na diagnostici nista ne pokazuje. zamjenucu i taj senzor-nije skup pa nesmeta a za dizne jos moram vidjeti sta cu.
 
Početnik
i kod mene scirocco se isto ponasa kad je hladan, ima li iko u Sarajevu da radi to ciscenje, posto su mi dizne 100KM po komadu....?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top