Fiat Brava, magljenje ?

Fiat Brava, magljenje ?

Član
Eh ovako. Imam Fiat Bravu 1.6 16V 1999. god.
Da ga ne ureknem auto je odlicno:icon_smile: , ali imam veliki problem sa magljenjem.( Ne znam da li vec ima ova tema ).
Znaci auto se pocne magliti cim malo zahladi, sta god ukljucio, nema Boga da se odmagli.
I ono sto mi je najcudjie je kad auto stoji na parkingu i samo se zamagli, znaci nikoga nema u autu a ono se zamagli. E sad neki su mi rekli da je to fabricka greska, a neki da je to malog hladnjak.
Pa eto ako znate, POMOZITE.
 
Član
Je li ti na klimi ukljuceno kruzenje zraka?? Radi toga ti magli ili radi toga sto uneses za tenama vode ili nesto pa od toga magli, ili pusta vodu negdje.
 
Član
Franki je napisao(la):
Je li ti na klimi ukljuceno kruzenje zraka?? Radi toga ti magli ili radi toga sto uneses za tenama vode ili nesto pa od toga magli, ili pusta vodu negdje.

Iskljuceno je kruzelje zraka, a i provjeravao sam nigdje ne propusta vodu. A sa tenama ne unesem toliko vode da bi se ono bas zamaglilo.
 
Član
Uvlaci kondenz Probaj ocistiti ventilaciju Ako imas klimu pogledaj da ti se odvod nije zacepio :icon_rolleyes:
 
Član
Ne znam jeli imas filter kabine, ako je zacepljen hoce to da radi, ako nema probaj ovako, upaliti auto i upaliti klimu i okreni na hladno i na max nek' puse na sajbu i sredina nekih 2-3 minute i poslije toga udji u auto i ugasi klimu i onda ako ces paliti grijanje ili sta vec pa vidi dali ce da magli, tako od cure otac svaki put mora u skodi iako je nova cim krene ako je malo vani ledeno odmah sva zamagli komplet i upali samo malo klimu i sekunda i nema nista :D ako se bude opet to desavalo i poslije toga onda pregledaj ventilaciju da nije gdje zacepljeno ili zaprljano ( kuda vuce zrak pa prema ventilatoru) i kad puse nek puse da uvlaci zrak iz vana, nek nije na unutarnje kruzenje, jer kad je na unutarnje kruzenje i kad neko sjedi unutra onda se trosi kisik i tako dolazi do magljenja, a kad uvlaci iz vana onda uvijek imas svjez zrak koji ulazi mada tada malo slabije grije ali nebi trebalo magliti :D
 
Član
Ako magli i na mjestu kad se ne vozi , auto ti je pun vlage tj. najvjerovatnije filcovi ispod tepiha natopljeni vodom.
Riješenje ti je tepihe i filcove van , da se dobro isuše.
Ali prije toga moraš otkriti odakle ti dolazi voda u kabinu , a imaš 3 stvari preko kojih bi moglo , mali hladnjak (na koji pretpostavljam najviše) ,odvod ispod šajbe i odvod kondenzata klime.
Ove druge dvije nije problem riješiti ,a li ako je mali hladjak u pitanju onda ima dosta posla , tj. čitava prednja armatura se treba rastavit.
 
Član
Djordjep ti je sve rekao, ako magli od samog stojanja, to je voda u kabini, poskidaj plastike oko vrata naprijed i zadigni tepih i procijeni sta se desava.....
 
Član
djordjep je napisao(la):
Ako magli i na mjestu kad se ne vozi , auto ti je pun vlage tj. najvjerovatnije filcovi ispod tepiha natopljeni vodom.
Riješenje ti je tepihe i filcove van , da se dobro isuše.
Ali prije toga moraš otkriti odakle ti dolazi voda u kabinu , a imaš 3 stvari preko kojih bi moglo , mali hladnjak (na koji pretpostavljam najviše) ,odvod ispod šajbe i odvod kondenzata klime.
Ove druge dvije nije problem riješiti ,a li ako je mali hladjak u pitanju onda ima dosta posla , tj. čitava prednja armatura se treba rastavit.

Sumnjam i ja na mali hladnjak, hvala u svakom slucaju :cool:

RS TURBO je napisao(la):
Ne znam jeli imas filter kabine, ako je zacepljen hoce to da radi, ako nema probaj ovako, upaliti auto i upaliti klimu i okreni na hladno i na max nek' puse na sajbu i sredina nekih 2-3 minute i poslije toga udji u auto i ugasi klimu i onda ako ces paliti grijanje ili sta vec pa vidi dali ce da magli, tako od cure otac svaki put mora u skodi iako je nova cim krene ako je malo vani ledeno odmah sva zamagli komplet i upali samo malo klimu i sekunda i nema nista :D ako se bude opet to desavalo i poslije toga onda pregledaj ventilaciju da nije gdje zacepljeno ili zaprljano ( kuda vuce zrak pa prema ventilatoru) i kad puse nek puse da uvlaci zrak iz vana, nek nije na unutarnje kruzenje, jer kad je na unutarnje kruzenje i kad neko sjedi unutra onda se trosi kisik i tako dolazi do magljenja, a kad uvlaci iz vana onda uvijek imas svjez zrak koji ulazi mada tada malo slabije grije ali nebi trebalo magliti :D

Ma da je meni ta nova škoda, ne bih se ja zalio, al ovako moram popravljati ;)
 
Član
http://www.bravo-guide.co.uk/photogal/guidepics/PollenFilterChange.pdf

Promijeni filtere
 
Član
djordjep je napisao(la):
Ako magli i na mjestu kad se ne vozi , auto ti je pun vlage tj. najvjerovatnije filcovi ispod tepiha natopljeni vodom.
Riješenje ti je tepihe i filcove van , da se dobro isuše.
Ali prije toga moraš otkriti odakle ti dolazi voda u kabinu , a imaš 3 stvari preko kojih bi moglo , mali hladnjak (na koji pretpostavljam najviše) ,odvod ispod šajbe i odvod kondenzata klime.
Ove druge dvije nije problem riješiti ,a li ako je mali hladjak u pitanju onda ima dosta posla , tj. čitava prednja armatura se treba rastavit.

Mali hladnjak je pola sata posla..... no sikiriki ako je on u pitanju...:icon_smile:
 
Član
Kod mene je u Fiat Bravo isto jedno vrijeme maglila sajba nenormalno,ali nije bilo one pare,tesko se dalo obrisati, i slucajno promjenim auto praonu,kad ne magli.Odem opet na staru praonu i magli.Na kraju se ispostavilo da je do sredstava koje je lik koristio na staroj praoni,nzm cime je cistio prozore i sajbu,ali kad sam god kod njega prao posle je maglilo,i bilo nekako masno,a otkad sam na novoj prao nije nikad maglilo.ne kazem da je i kod tebe taj slucaj,ali eto,desava se i ovo.:cool:
 
Top