Ferrari 458 Italia vs Audi RS6 Evotech

Ferrari 458 Italia vs Audi RS6 Evotech

187

Član
VR6Boki je napisao(la):
GocaS6 je napisao(la):
Kad ste čuli da se jedan Porsche zapalio? Ili Lambo? A kad vidiš ovakvu sliku

Svima se to desava, mozda nisi citao te vijesti, al i Lamborghini je prije 3-4 godine imao opozive zbog problema sa samozapaljenjem, Porsche je isto upozoravao vlasnike Boxstera da ne bacaju cigare kroz prozor jer ulete u motorni prostor pa se zapale, a zabiljezeno je i nekoliko slucajeva zapaljenja Audija R8...

Lamborghini-Gallardo-Fire-Video-b.jpg


Problem je jer je Ferrari ipak Ferrari i nijedan ne izgori nezapazeno. Kad gori neki Audi, ne slikaju to svi i objavljuju okolo. Ferrari je izdao opoziv i ne vidim tu problem. Popravit ce problematicna auta, nova raditi sa drugim ljepilom, a kome je izgorio auto njihovom greskom, vjerujem da ce dobiti novi.


potpis brate... znaci kad gori ferrari odma blicevi rade a kad audi to normala niko ne obraca paznju...
 
Član
Da ga ebeš Audi se nikada neće zapaliti zbog smiješnih tvorničkih grešaka koje samo jedna "ozbiljna" tvornica poput Ferrarija može napraviti. Talijanska traljavost je svjetski poznata čak i kod jedne renomirane tvornice poput Ferrarija!

Kad ste čuli da se jedan Porsche zapalio? Ili Lambo? A kad vidiš ovakvu sliku :lol::lol::lol:



ro%C5%A1tilj.jpg
auto-v_1_46734S1.jpg
skupi-lamborghini-izgorio-tijekom-pokusne-voznje_550x386n_211960.jpg
 
Porschefan je napisao(la):
Nije fer usporedba stock auto protiv tuniranog bez obzira na klasu... :icon_rolleyes:

Bolja je ova varijanta...... :D :D :123:


<object width="480" height="385"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/borImSuUMBM?fs=1&hl=hr_HR&rel=0"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/borImSuUMBM?fs=1&hl=hr_HR&rel=0" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="480" height="385"></embed></object>
 
Član
joj malo mi je ovo sve čudno, ferrari ovo ono audi ovo ono, pa brate izvolite ko ima višak para nek bira šta mu je draze, ja iskreno više bi ovakvog audija 3.0TDI a ovog ferrarija za zabavu :D
 
Član
ja znam ko brise ali nema veze :)
uglavnom nije kolegi OK da brise kad napisem da je na toj istoj stazi kockica pojela sve te aute :p
 
Član
jebo to kad moze brisati ko sta hoce :D
ajd da je bio spam ili nesto shvatio bi... al eto, nek im bude, kad ne mogu neke stvari prihvatiti :)
 
Član
Ja sam pobrisao bezvezne komentare jos jucer, ne mora svaka tema u offtopic, koji veze s vezom nema.
 
Član
komentar tipa
"audi RS6= ~110k $
ferrari 458 Italia= ~250k $ " je spam :icon_rolleyes:

ako je tako, onda je ok ;)
 
Član
To nije spam, samo su podaci netacni i jos u dolarima - a mi smo u Eu, dolari ne znace mnogo, a i cijene su ovdje drugacije.

458 u Eu nije duplo skuplji od RS6, a posebno ne toliko da ti ostane jos para nakon kupovine dva RS6...
 
Član
Hahaha kako smiješne komntare stavljate pa svako se auto može zapaliti :lol:

Bitan je uzrok a ne slika zapaljenog auta :icon_rolleyes:

Koliko ja znam Ferrari je otvoreno priznao da 458 Italia ima grešku i da može doći do samozapaljenja automobila zbog ljepila koje se zbog pregrijavanja može zapaliti i da su tu stotine modela u pitanju!! Ukratko SVI modeli 458!!

A nešto ne znam da je Porsche nešto slično priznao? Osim što je molio vozače da ne bacaju opuške kroz prozor??? Ko baca opuške kroz prozor iz Porsche-a, kakav je to seljak :icon_question: Ili možda Audi R8 kojeg ima par prvih zapaljenih testnih primjeraka koji su imali kad već ne znate o čemu pričate testnu V10 biturbo mašinu iz RS6 sa 580 KS koja se pregrijavala u toj šasiji što nije ni čudo obzirom na to čudovište od motora....

Dokaze mi dajte dokaze i činjenice a ne slike zapaljenih automobila koji su što se nas tiče mogli biti zapaljeni i Molotovljevim koktelom pa uslikani :icon_rolleyes:...

I kad smo već kod toga točna cijena 458 Italia u RH iznosi 317000 Eura dok Audija RS6 iznosi 149093 Eura doduše bez prerade Evotecha :icon_rolleyes:...
 
Član
daj ba ljudi zapale 1.3 benzinca da neće ove krševe :p

sve u svemu svodi se ovo sve na šuplju... :p pa zato bujrum izvolite :p
 
Član
Joj Goca sve sam ti fino napisao, al mora ti covjek ponekad i crtat. Evo na engleskom, ja ti ne prevodio vala... :D

Lamborghini Murcielago – recall for fire risk
The recall will affect 428 Murcielago Coupe and Roadster variants produced between 2007 and 2008. As issue has been found within the Murcielagos fuel delivery system, that could see the 338 km/h supercar catch fire. Faulty supports holding the fuel pump have been found as the cause of the problem. The concern is that if these supports were to fail a fuel leak could result and potentially the Murcielago could catch fire. Dakle, Lambo priznao, onda...

Audi recalls over 10,000 2006-2010 A3 and TT models over potential fuel leak
The action concerns a spring that holds the fuel tank ventilation valve closed. Under "extreme driving conditions", the spring in question might not be strong enough to prevent gasoline from leaking out. And since that could start a fire, this recall strikes us as rather important. I Audi.

Na kraju: Porsche Cayenne Recall
Porsche is recalling about 5,900 Cayenne SUVs from the 2008 model year with V6 engines to fix a fuel line problem. A fuel leak may develop. Fuel leakage in the presence of an ignition source can result in a fire. Dealers will reroute the fuel line and install an additional spacer ring free of charge.
 
Top