Feluge preko granica ???

Feluge preko granica ???

Član
Ej ljudi uzeo sam seb feluge od jednog kolege ovdje u SLO za fiata 15-ke ...

Sad imam pitanje za Vas ... Kakva je procedura da ih dovezem u BIH ??

Trebali se sta placati carine,poreza, il kako to ide , imam slo granicu ,hrvatsku i bih granicu ???

Sta da radim ?
 
badboy je napisao(la):
Ej ljudi uzeo sam seb feluge od jednog kolege ovdje u SLO za fiata 15-ke ...

Sad imam pitanje za Vas ... Kakva je procedura da ih dovezem u BIH ??

Trebali se sta placati carine,poreza, il kako to ide , imam slo granicu ,hrvatsku i bih granicu ???

Sta da radim ?

Daces na orasju 10-20 eura carinarima i to je to!!
 
Feluge - je li ovo neka nova riječ u našem seljačko-brdskom jeziku? Pitao sam čak i google za značenje riječi feluge, ali on mi kaže "Jeste li mislili: felge "
 
Član
@ COWBOY : Izvini ako sam te necim uvrijedio , ali ja kazem " feluge " , a posto vidim da si jako pametan zamolio bih te mi objasnis kako se pravilno kaze aluminijumski tocak na nasem automobilu ???



;):icon_exclaim:
 
Član
Slovenac te nece nista pitati. Na ulazu u HR prijavi da imas 4 fele koje si kupio za 50Eur od prijatelja (nista te nece zezati jer si u prolazu kroz njihovu zemlju) a kod nas je standardna procedura da das 10ak ili vise evropskih i vozi...;)
 
Član
U Hrvatskoj te mogu zezati za ''neorginalne''felge na tvom autu,a da ne pricamo o onim koje vuces u gepeku.
 
Član
ja sam paltio tkz carine kod nas 50 eura na bosanskoj strani,a felge sam uzimo u hrv....

napominjem da je to otislo u neciji dzep.....
 
Član
Putujem cesto i vozim skoro uvijek pun auto nekakvih stvari (sto novih sto polovnih), nikada ni jedan problem sa HR granicarima nisam imao, ali sve je moguce...:icon_smile:
 
Legalno nije moguce uvuci. Mozes unijeti to "na crno" da carinik uzme sebi u dzep. Najbolje je busem. Vozac uzme 50-70 KM i boli te briga ;)
 
Član
A znaci smiju to vozaci busa raditi ... Mislio sam nesto o tome ali kontam javit ce neko neku caku ...
 
Top