Felgiceeeee.....

Felgiceeeee.....

Član
evo ja sam "poceo" da planiram malo za buducnost svoga auta..... zanima meda li felge imaju samo estetsku namjenu da lijepo izgledaju na autu... ili pak da auto brze ide sa vecim felgama...... eto odg mi oko felgi plsss
 
Član
moje misljenje kao laika..
1.lakse su tako da bi trebalo vjesanje da duze traje
2.lakse su pa se i lakse upravlja
3.vjerovatno i auto malo manje trosi
4.cine polovinu vizuelnog utiska jednog auta
:icon_smile:
 
Član
imaju mnogo vecu vise funkcije od estetske jer mijenjaju masu drugih osobina na autu...osim sto cine cak i vise od polovine vizuelnog izgleda auta ..jer su celicare gledajuci najruzniji dio auta...
zavisi od auta...ako je supersport ili sport auto laksa felga bitnije utice na ubrzanje i brzinu...ako je neko skromnije auto sa slabijim motorom moze malo da doprinese istom ...npr. ja na alu 15 postizem vecu brzinu i bolje ubrzanje nego na obicnmim 13 celicnim ..ako su vece od obicnih uglavnom su tada i sire ide odmah i guma manji profil i bolje drzanje ceste , mogucnost brzeg prolaska kroz krivine, kraceg zaustavnog puta..
meni licno je vizuelni utisak no1. , lezanje na cesti i u krivinama no2. (auto osjetno 'sigurnije')
 
Član
S tim da nece auto brze ici na vecim felgama i sirim gumama.... moze samo da bolje lezi na cesti, ali ce vise trositi i teze nabijati brzinu ;)

Najbolje imati set ljetnih guma i alu felge za ljeto, a zimi celicare zakom :cool:
 
Član
panajotis je napisao(la):
moje misljenje kao laika..
1.lakse su tako da bi trebalo vjesanje da duze traje
2.lakse su pa se i lakse upravlja
3.vjerovatno i auto malo manje trosi
4.cine polovinu vizuelnog utiska jednog auta
:icon_smile:

Ne upravlja se lakse ,već teze , i auto vise trosi
 
Član
Pa ako je mislio npr standardne celicne da dolaze velicina 14' i ako uzmes 14' alu lakse je sa alu vozit i kad uzmes u obzir npr kod punta alu felge oz racing su cak 4 puta lakse od standardnih celicnih tako da je panajotis bio upravu za ovo sta je napisao ako je isao ovom logikom naravno sto se vise povecava velicina felge to je teze upravljat a bolje lezanje na cesti
 
Član
ako stavis alu felge iste velicine kao sto su i serijske i ako su pribliznih oznaka normalno je da ce biti ovo sto je panajotis rekao, ali ako ides nesto extremnije onda se samo poboljsa vizuelni izgled a ovo ostalo pada u vodu vise trosi, ovjes brze strada itd. moje misljenje
 
Član
veće felge veći top speed, sporije ubrzanje, zbog obima felge, a o izgledu se ne pita, narvano 100 puta polje;)
 
BHT Ovisnik
e vidite, mene samo to upravljane cudi,prve felge kad sam kupio jettu su mi bile 175/70 13 celicne,onda sam kupio 195/50 15 alu felge s kojima sam mnogo lakse i motao i sve,kasnije jos jedne istih dimenzija dok su sada 185/60 14 celicne i malo mi je teže motati,gume su u dobra doba sve bile dosta dobre naprijed,a sto se tiče brzine to da ne pricam koliko mi je oslabila,jest da je diesel obicni,al se osjetilo bruka,konacna brzina manja,a ubrzanje mnoogo manje,inace na celicnim 13 sam 1-2. brzina slajdrao,onda na 195 -15 jedva se ista osjetilo:D mada sam sad na 185/60 14 najzadovoljniji,ljepse leži od 13,bolje ubrzava od 15,eto to je od mene:D
 
Član
evo i moje misljenje koliko znam kao sto je vec neko rekao ako stavljas vece feluge idu i sire gume sto znaci da auto malo vise trosi sporije ubrzava manja je max brzina,,,npr sto pojedinci kazu veca feluga veci obim jest ali ako nepravilan profil gume ako stavis odgovarajuci profil gume obim gume je isti mozda nesto mala razlika a samo se mjenja obim feluge,,,prednost je stabilnosti,ljepse i lakse su autu za nosivost.
 
Član
Dosta gluposti se može pročitati u ovoj temi:icon_confused:

Veće felge
: slabije ubrzanje, veća krajnja brzina, bolje držanje ceste(po suhom) jer veće felge zahtijevaju gume nižeg profila koje se ne ponašaju dobro po kiši, manja udobnost, veće opterećenje na ovjes, bolje ponašanje u zavojima jer se centar gravitacije spušta, skuplje nisko profilne gume,veća potrošnja goriva...

Manje felge : Bolje ubrzanje, veća udobnost, manja cijena guma...

Ovo je da se nadovoežem na prijašnje postove.Iako,koliko sam shvatio čovjeka nije zanimalo ništa od ovoga.Mislio je na razliku aluminijiskih i čeličnih felgi.

Tri najvažnija razloga zbog kojih su aluminjske felge proizvedene su:

1) bolje hlađenje kočnica

zbog toga što su većinom otvorenije od čeličnih te zrak mnogo lakše i brže prolazi do kočnica

2) manja masa

Čelik je teži od aluminija
Ta masa dolazi do izražaja na automobilima na kojima svaki kilogram viška dovodi do pogoršanja performansi.Na putničkim automobilima je ta prednost zanemariva.

3) mogućnost proizvodnje različitih oblika

Aluminij zbog svojih svojstava kao materijal je moguće proizvesti u raznim oblicima,što odgovara dizajnerima felgi
 
Top