felge za chevrolet avea

felge za chevrolet avea

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Legend
smajke je napisao(la):
stavis 195/45 15 i posjecivat ces lika za ispravljanje felgi svaka dva mjeseca
kao sto sam ja radio :)

nidje veze :S
ja vozim svoje vec 3 mjeseca, presao sam preko 10 000 i nista..

sve zavisi kako vozis..
 
Član
To jest druze, vozio sam ja i 16 ke 215/40-16 naguzio sam sve rupe u tuzlanskom kantonu al nije se iskrivila nijedna....
A ove OZ shit samo sto su lijepe macnes rupu slucajno odma volan trese....jos kad je manji profil vjeruj da se mora pazit al stvarno pazit...

Jest da je auto puno ljepse sa 195/45 definitivno meni je bilo krivo u pocetku sto sam zamijenio al hhebga covjek mi dao nove za polovne nisam mogo odbit:)
 
Legend
smajke je napisao(la):
To jest druze, vozio sam ja i 16 ke 215/40-16 naguzio sam sve rupe u tuzlanskom kantonu al nije se iskrivila nijedna....
A ove OZ shit samo sto su lijepe macnes rupu slucajno odma volan trese....jos kad je manji profil vjeruj da se mora pazit al stvarno pazit...

Jest da je auto puno ljepse sa 195/45 definitivno meni je bilo krivo u pocetku sto sam zamijenio al hhebga covjek mi dao nove za polovne nisam mogo odbit:)

hbga
izgleda da su ove oz canove i anniversary pravo mekane sto se toga tice a i ne kvalitetne su. gule se tamo vamo, izgleda da niko nije zadovoljan sa njima..
 
Član
arminnn je napisao(la):
ako se radi o novom aveu fabricki je celicna felga 14-ka, ja sam stavio OZ 15-ke i moze mu komotno 16-ke al da se auto obavezno spusti da bi izgledalo na nesto;)
oces da ti sikam i posaljem da su 15
 
Član
.nOKe je napisao(la):
smajke je napisao(la):
stavis 195/45 15 i posjecivat ces lika za ispravljanje felgi svaka dva mjeseca
kao sto sam ja radio :)

nidje veze :S
ja vozim svoje vec 3 mjeseca, presao sam preko 10 000 i nista..

sve zavisi kako vozis..

Zavisi sve ebi ga...ja sam sebi uspio polomit felnu na gumama 185-60, zahvaljujuci ciganima i nasim odrzavanjem puteva...takodjer zahvaljujem im na letvi volana i kugli u lijevom tocku...:icon_mad:
 
Član
aveo je napisao(la):
arminnn je napisao(la):
ako se radi o novom aveu fabricki je celicna felga 14-ka, ja sam stavio OZ 15-ke i moze mu komotno 16-ke al da se auto obavezno spusti da bi izgledalo na nesto;)
oces da ti sikam i posaljem da su 15

ma vjerujem ti mozda sto je kod tebe 1.4 a kod mene je 1.2 ma tu ko sale onda idu 16-ke
 
Član
Budem se ja jos dobro raspito o otome svemo pa cu vidjet,novaca imam al da kupim pa da nemogu staviti gore ili nesto to bi bio bezveze bacen novac
 
Član
aveo je napisao(la):
a koliko je ta 8x16 felga široka u centimetrima

8J = 203,2mm

J = 2,54cm

Evo ti jedan dobar link di moš usporediti svoje felge sa tima koje misliš stavljati, podržava od veličine,širine,ET-a felge i dimenzije gume, po meni jako zanimljiv konfigurator...
http://www.rims-n-tires.com/rt_specs.jsp

Usporedba tih felgi 16*8 i tvojih stock:
Wheels: Wheel 1 Wheel 2
Wheel size 16x8 ET 30 15x5.5 ET 40
BackSpace 144 mm (5.6'') 122 mm (4.8'')
22 mm (0.9'') shorter.
Rim Lip 42 mm (1.7'') wider

Tires: Tire 1 Tire 2
Tire size 205/45-16 185/55-15
Section width 205 mm (8.1'') 185 mm (7.3'')
Sidewall 92 mm (3.6'') 102 mm (4'')
Tire diameter 590 mm (23.2'') 585 mm (23'')
5 mm (0.8%) shorter.

Rim sizes 16x5.5 to 16x7.5 15x5 to 15x7
Circumference 1853 mm (73'') 1837 mm (72.3'')
Revs per mile 868.7 876.1
Speedometer Assuming that this is OEM tire and speedometer readings are correct When speedometer reads 60mph (96.6km/h) actual speed will be 59.5mph (95.8km/h): 0.8% slower.

Clearance: Package 1 Package 2
Suspension Assuming that this is OEM wheel/tire and there is no any problems with clearance on both sides The same.
Fenders 100% clear (leaves even more room than OEM)
Wheelwells 100% clear (leaves even more room than OEM)
 
Član
Image:Chevrolet_Aveo_MY08_Rear-view.JPG


jel ovaj aveo ima 16 coli felge sta mislite
 
Član
druze do 17" mozes stavljat sve bez ikakvih problema...sve preko je teze al jedini problem je u tome sto ce izgledat kao dzip...ja sam na svog probo stavit 17" i lijepo stoje samo sto je auto previse odignuto....a smajke voli haman pravo po rupama da se voza....ja istu felgu vozim evo 7000 km,felge su kupljene nove i nista se jos nije desilo felgama....ocito da je samo do voznje :):):) pozdrav
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top