Felge 5x112 na Opela 5x110 ?kako??

Felge 5x112 na Opela 5x110 ?kako??

Član
Pozdrav svima ;),
problem je sljedeci pa se nadam da ce me neko od vas moci posavjetovati sta da radim...

Prodaje mi prijatelj felge 17' omjer sarafa 5x112, ali je problem sto je kod mene opel vectra c raspon sarafa je 5x110, citao sam na hrvatskom opel.hr forumu da se to moze srediti s nekim posebnim sarafima i nekim prstenom da se dobije balans tocka i naravno da se felga cvrsto drzi!
Isao sam danas u Berlijetu ovlasteni servis za Opela i jos par vulkanizera/majstora koje-kakvih i rekli su mi da to ne moze da se s time ne igram!! ://

Da li vi poznajete jeli to izvodljivo i gdje u Sarajevu, felge su kod mene pa bi to sto prije da zavrsim ako je ikako izvodljivo i da je 100% sigurno, ako neko od vas ima iskustva s tim ili da to radi neka mi se javi na PM.

Unaprijed zahvaljujem.
 
dino369 je napisao(la):
Pozdrav svima ;),
problem je sljedeci pa se nadam da ce me neko od vas moci posavjetovati sta da radim...

Prodaje mi prijatelj felge 17' omjer sarafa 5x112, ali je problem sto je kod mene opel vectra c raspon sarafa je 5x110, citao sam na hrvatskom opel.hr forumu da se to moze srediti s nekim posebnim sarafima i nekim prstenom da se dobije balans tocka i naravno da se felga cvrsto drzi!
Isao sam danas u Berlijetu ovlasteni servis za Opela i jos par vulkanizera/majstora koje-kakvih i rekli su mi da to ne moze da se s time ne igram!! ://

Da li vi poznajete jeli to izvodljivo i gdje u Sarajevu, felge su kod mene pa bi to sto prije da zavrsim ako je ikako izvodljivo i da je 100% sigurno, ako neko od vas ima iskustva s tim ili da to radi neka mi se javi na PM.

Unaprijed zahvaljujem.

Postoje adapteri sa 5x110 na 5x112 ali ima tu malo vise matematike..
 
konusni serafi...tj serafi sa konusnim podloskama isto ko kad na fiata 4X98 stave felge 4x100...i centralni prsten se napravi da popuni rupu izmedju glavcine i centralne rupe na felgi...
 
Član
ja sam koristio na fiatu felge od vw pomocu konusnih sarafa, tako je 100% sigurno, ALI par forumasa to rade s obicnim sarafima, kad sracunas samo 0,333 mm odstupaju te felge po jednom sarafu, ja mislim da bi to leglo tamam..
 
Član
To se cak moze navrnuti lagano i sa obicnim sarafima, naizmjenicno jedan po jedan i to ce leci. Basta je tako vozao 5x112 felge na svojoj Vectri, a svi znamo kako on vozi :D i nikad nije imao problema
Druga solucija je da kupis set sarafa sa konusnim podloskama (svaka bolja prodavnica felgi bi to trebala imati u ponudi), samo donesi svoj saraf kao uzorak da znaju velicinu i korak navoja
Treeca solucija je da odes kod kakvog boljeg tokara i objasnis mu u cemu je problem i on ce ti to rijesiti. Sa unutarnje strane svake rupe nek skine otprilike po 1mm da saraflijepo moze da prodje, bez da struze o ivicu rupe kad ga stezes
 
Top