Felge, 17ke. Udobnost, potrosnja itd

Felge, 17ke. Udobnost, potrosnja itd

Član
Mozda sam naporan ovih dana na forumu al' šta ćeš, svi mi spremamo svog ljubimca za ljeto a pošto nisam baš iskusan oko nekih stvari najprije se posavjetujem pa radim. :D Trenutno su mi na Golfu mk4 15ke felge sa zimskim gumama, imam 17ke takozvane "lepeze" što ih raja zove..
225/45 ; Neko kaže da su glomazne za golfa, neko kaže da nisu pa ne znam da li da ih stavljam ili ne.. Koje su posljedice vecih guma, na sta sve da pazim itd Hvala svima unaprijed
 
Član
prviiii :D
kod mene na a3 su te dimenzije i nema nikakvih problema zimi kad sam na 15ke osjecam se jako lose u krivini ali privikne se . osjecaj u voznji je extra sa tim dimenzija jos dobre gume :car6: . mislim da se neces pokajati i jos nesto neravnine ces da osjetis na kicmi hehhehe
 
Član
prviiii :D
kod mene na a3 su te dimenzije i nema nikakvih problema zimi kad sam na 15ke osjecam se jako lose u krivini ali privikne se . osjecaj u voznji je extra sa tim dimenzija jos dobre gume :car6: . mislim da se neces pokajati i jos nesto neravnine ces da osjetis na kicmi hehhehe
Ma joj, kad vidim kako mu dobro leže strpit cu se za neravnine haha :D Najvise me interesuje jel veca mogucnost da dodje do kvara nekih dijelova i kolike su šanse da se upravo to desi.
 
Član
Kod mene su na golfu takodjer lepeze, al' 18ke.. Takodjer imam santa monice 225/45, citavo ljeto nikakvih problema nije bilo..
 
Član
Ma joj, kad vidim kako mu dobro leže strpit cu se za neravnine haha :D Najvise me interesuje jel veca mogucnost da dodje do kvara nekih dijelova i kolike su šanse da se upravo to desi.
Ne bi trebalo da je stetno mozda malo je vise opterecenje na upravljacki mehanizam ako vozis agresivno :)
 
Član
http://www.automobile-catalog.com/tire/1997/250070/audi_a3_1_8_t.html mrsko mi da trazim za golfa konfuzna stranica
225/45 17 po dimenzijama u procentima nema nikakvoga odstupanja samo je crvena napomena da mogu biti siroke vjerovatno da to malo zavisi i do felge ovo vjerovatno vazi i za golf 4 :) malo tehnickih stvari



Rim size (in):

17

Alternate tire size:

225/45 R 17

Total wheel diameter (mm / in):

634 / 25

Percentage diameter difference to the original (%):

0

WARNING:

wide tire!
 
Član
voze ljudi i 19'' na golfu sto ne bi i ti 17'' to je standardno vec,a ko krkanski vozi rastelovat ce auto i na 14'' i 70 profilu gume :p :D
 
To su one stare price sto idu jos od golfa 2 pa kaze gdje ces 15sku ode auto od toga a stanuje nebu pod oblake, odvali tocak da lebdi :D
Samo ti rokaj 17ske slobodno, mislim da i fabrika daje odstupanje broj vece od neke fabricke a cisto sumnjam da je na golfu ALU felga isla ispod 16".
Ja sam na Astri imao 3 seta 17" i 2 seta 18" dan danas se autu na ovjesu nista nije poremetilo niti ima neki problem jos se vozilo na 215/35 gumama.
 
Član
Hvala svima, i ja sam bio istog mišljenja kao i većina vas al' eto.. Reko bolje se raspitat malo nego na ćoravo što bi se reklo :D
 
Član
I ja sam vozio i sada vozim na zimskom setupu 15-ke tvornicke. I ja sam se bas kao i ti dvoumio za 17 sta li ce biti kako li ce biti stavio felge auto odmah drugacije drama malo tvrde ako i malo pazis na auto i rupe nemas problema, 225/45 dimenzije auto je odlican u krivinama sve u svemu preporuka probaj. Eno ih cekaju u garazi i jedva cekam kada cu ih da namontiram. Razmisljam i o 18 al sad za sada neka ovih :D
 
Član
ma to ti nevalja nište pošalji ti mni te felge dat ću ti ja čelične 15 vozit ćeš e puno udobnije i manje trošit goriva ;)
 
Jedno moras imat u glavi,cejf je skup.tako da i vece fele su teze,nize gume su kruce,veci gaz stabilnije,al uz to dolazi i to da je za oko i dusu ljepse,za novcanik malo teze.teze autu vuc,povecaces si malo potrosnju,a djelovi ce se brze habati.tu nema dileme.a ja ti vozem audijeve sline 17 ke 235/45 ubrzo idem na 18 moguce i na 19 nisam siguran,al to je cejf i zadovoljstvo,zimi 15ke.a za ostalo nemarim..redovan servis i to je to..:)
 
Svi smo bili u tim dileamam sta kako..i kod mene prvo 15ke alu pa vidim malo je to meni nabacim 17ke mnogo ljepse za oko i onda opet naredna godina idemo 18ke milina...mjera...cak se omisljam i za 19ke...potrosnja manje vise ko to danas gleda ne razmislja o felgama uopste.Dijelovi kako god sve je to potrosni materijal...ako hoces cuvas auto da trosi po fabrickoj mjeri ostavi sve kako jeste i ne diraj ..ako hoces malo estetike probaj sve nista se pokajati neces...zanemarivo je sto je malo tvrdje nije to toliko opasno...
A uostalom najbolje ako imas od koga felge uzmi pozajmi probaj namontiraj i provozaj...ako ti ne odgovara tako ne diraj nista ostavi 15ke i vozi..
 
Top