felge 17"

felge 17"

Član
225/45 17" i to je normala sve ostalo je ludjacki stavljati50/55 profil na spusteno auto,ja nebi stavio nikad !

A moja preporuka je naprijed 215/45 nazad 225/45 ;)

ps. kod mene je 17" auto spusteno naprijed 215/45 nazad 235/40 i extra izgleda a nema ni supljine na rubu svega 2 prsta ;)
 
Član
M A R E X je napisao(la):
225/45 17" i to je normala sve ostalo je ludjacki stavljati50/55 profil na spusteno auto,ja nebi stavio nikad !

A moja preporuka je naprijed 215/45 nazad 225/45 ;)

ps. kod mene je 17" auto spusteno naprijed 215/45 nazad 235/40 i extra izgleda a nema ni supljine na rubu svega 2 prsta ;)

ma sigurno ide 225/45/R17 samo jos felge da nađem neke kulturne
 
Legend
u drugim drzavama u saobracajnoj pise koju dimenziju guma auto koristi (prilikom prve registracije kako je, tako ce i ostati..)

ako si na 1.reg imao razlicite profile guma, nece biti nikakav problem.. toliko o tome.. na kraju krajeva, zezat ce te i ako je drugi profil nego sto je upisano u saobracajnoj (iako su sva 4 ista) dok ne uradis atest..

da se vratim na temu

idealno je, po meni 215 45 na tvoju dimenziju, a mozes ici i 215 naprijed 225nazad nebi ni to lose bilo, naravno /45 profil..
 
Član
.nOKe je napisao(la):
u drugim drzavama u saobracajnoj pise koju dimenziju guma auto koristi (prilikom prve registracije kako je, tako ce i ostati..)

ako si na 1.reg imao razlicite profile guma, nece biti nikakav problem.. toliko o tome.. na kraju krajeva, zezat ce te i ako je drugi profil nego sto je upisano u saobracajnoj (iako su sva 4 ista) dok ne uradis atest..

da se vratim na temu

idealno je, po meni 215 45 na tvoju dimenziju, a mozes ici i 215 naprijed 225nazad nebi ni to lose bilo, naravno /45 profil..

pa mislio sam da idem 205/45 naprijed a nazad 215/45 sta mislis jeli to dobra solucija da nije 225 previse
 
Član
pa mislio sam da idem 205/45 naprijed a nazad 215/45 sta mislis jeli to dobra solucija da nije 225 previse

[/quote]

Ma nije previse al je bolja ta varijanta 205 naprijed 215 pozadi za ove nase ceste ...

Kod mene su 215 45 R17 na sve cetiri i OK se vozit nema problena sa motanjem i slicno :icon_smile:

Jedino sto se tice ovih uvala na nasim jebenim cestama sto je sira guma gori i ugodjaj za vozit :icon_confused:
 
Član
225/45 R 17 je dimenzija koju je VW predvidio za Golfa.
Znači ako proizvođač predvidi tu dimenziju , ne smije bit nikakvih problema.
 
Član
trizex je napisao(la):
RWD vozila tipa jacih bmw-ova i slicnoga imaju pneumatike tipa (bubam cifre sad) 235/40 na prednjoj osovini a 285/30 na zadnjoj, pa opet su savrseno legalni

druze posto se nerazumijes u profil guma te dvije gume se jako iste visine mozda mala razlika jer profil gume se racuna od sirine a zadnje imaju nizi profil ali su sire tako da visina gume bude ista


nesobrzi je napisao(la):
trizex je napisao(la):
RWD vozila tipa jacih bmw-ova i slicnoga imaju pneumatike tipa (bubam cifre sad) 235/40 na prednjoj osovini a 285/30 na zadnjoj, pa opet su savrseno legalni

druze posto se nerazumijes u profil guma te dvije gume se jako iste visine mozda mala razlika jer profil gume se racuna od sirine a zadnje imaju nizi profil ali su sire tako da visina gume bude ista

ali ljudi nemozete tako mjenjati profil guma onda ce vam kajger lagati, nije ista visina gume npr. 235 45 i 215 45 , to je fina razlika u visini gume nemjenja samo sirinu nego i profil
 
Član
djordjep je napisao(la):
225/45 R 17 je dimenzija koju je VW predvidio za Golfa.
Znači ako proizvođač predvidi tu dimenziju , ne smije bit nikakvih problema.

kod R32 su 7.5x18 sa 225/40 gumama....i naprijed i nazad.... ;)

a na G4 19'' ide lagano..... :D
 
kod mene su bile na golfu (SA GEWINDAMA) 215 45 17 naprijed i nazad 225 45 17 i nikada nije nista strugalo....a vozio sam i pretrpan na more sa punim autom i opet nista....


PS: vidjet ces na proljece jednu plavu boru Variant po gradu,na 235 35 19...kako polaaako klizi kroz ulice preko lezecih i rupa...naravno gewindama sakovan i vezan za pod :D
 
Član
nermin suljagic je napisao(la):
kod mene su bile na golfu (SA GEWINDAMA) 215 45 17 naprijed i nazad 225 45 17 i nikada nije nista strugalo....a vozio sam i pretrpan na more sa punim autom i opet nista....


PS: vidjet ces na proljece jednu plavu boru Variant po gradu,na 235 35 19...kako polaaako klizi kroz ulice preko lezecih i rupa...naravno gewindama sakovan i vezan za pod :D

jbg nije to bas preporučljivo za nase puteve...



ljuboje je napisao(la):
zanimaju li te ove felge?
http://www.pik.ba/artikal/664449/alu-felge-17-5x100/


ovakve me felge interesuju

http://www.bhtuning.com/alu-felge-17-t-43182.html

hvala na ponudi
 
stavi naprijed 205-ice, da ne bi strugale, a nazad mozes 215,
sa 225 bi bila vec razlika u odnosu na prednje pa ne bi valjalo,
i ovih replika audijevih felgi ima bas puno, ja bi neke druge trazio,poz
 
Top