Faya post'o popularan :)

Faya post'o popularan :)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Početnik
budi popularan sine nek ti misice puse ku*** .....

aferim , mada je i PS odradio svoje
 
Član
hvala ostatku...
@muha: pa dobro, na vecini stvarno jeste PS, al tako je danas...ne moze aparat sam napravit lijepu sliku...mora se jos malo oko nje zajebavat :)
 
Početnik
super natural sound....

super natural pictures...


sve ostalo je silicone....

moze u dobrim rukama biti fotografija bez postprocesinga dobra , samo .....
 
Član
muha je napisao(la):
super natural sound....

super natural pictures...


sve ostalo je silicone....

moze u dobrim rukama biti fotografija bez postprocesinga dobra , samo .....

Vala jarane nema tvog posta u kojem ne omalovazavas nekoga, da ne kazem seres na hvatove.
 
Član
ma u redu je ba trizex...samo da objasnim covjeku...HDR sam po sebi ne moze bez obrade, dakle, svaka mora bit uradjena u Photomatixu, jer taj proces to zahtjeva...ostale slike, ja mogu postavit bez obrade, al ove efekte bljestavila i jaci kontrast, nego sto je u prirodi ne moze se uzet "okom kamere", jer ona vidi onako kako jeste, dalje je na tebi da doradjujes...neka me isprave erol, alen i ovi iskusniji...
i ipak kod mene je "kompaktni" aparat, nije ni poluprofesionalni, a ni profesionalni, tako da ove slike su super, s obzirom cime je slikano...
 
upravo!

Kamera losije hvata sliku od naseg oka,jer mi npr. kad blejimo prema suncu i dalje vidimo one dijelove okolo za razliku od aparata kojeg kad okrenemo prema suncu zamraci sve druge objekte u kadru.Tu stupa na scenu HDR fotka (high dynamic range).Koristenjem hdr tehnike mozemo pravilno eksponirati (osvijetliti) sve objekte u kadru cak i kad se radi o onom gore primjeru (aparat uperem prema suncu),jer hdr fotka (koja obicno nastaje od 3 fotke) uzima od svake slike po jedan dio (pravilno osvjetljeni dio) i tako stvara jednu savsreno osvjeljenu sliku. mozemo ici dalje sa hdr-om i stvarati malo nerealno sliku,ali takvu koja ce izazvati "wow" utisak jer cemo gledati u nesto sto do tad nismo i kao takvo bit ce nam zanimljivo.

A to da neko moze napraviti prelijepu fotku i bez PS-a,naravno da moze,ali dalja obrada kroz PS/photomatix ili neki drugi ucinit ce je jos ljepsom i zanimljivijom.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top