farovi

farovi

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
ej ljudi ...

Kod mene na fordu fiesti ...kad zakocim ili kad stisnem kocnicu pale se prednji farovi ...znaci isto kod nekoga sto kad pritisne kocnicu pale se stop svjetla , samo kod mene pale se stop svijetla i farovi .... jel to ima neki spoj i kako da rijesim...

i jos nest... ovaj ja htio ugraditi ono 3 stop svjetlo ono sto bude na staklu ovaj a u forda je na jednom mjestu kad upalim normalno svjetla gore i kad kocnicu stisnem ono samo pojaca to svjetlo...pa jel samo normalno da spojim to 3 stop svjetlo na zadnje stop svjeetlo ....
 
Član
u mene na passatu crkla sijalica,stop svjetlo,palile se prednje pozicije...zamijenio%

u mene na passatu crkla sijalica,stop svjetlo,palile se prednje pozicije...zamijenio sijalicu,sve bilo ok...vidi da nije i u tebe nest slicno
 
Član
edoze je napisao(la):
u mene na passatu crkla sijalica,stop svjetlo,palile se prednje pozicije...zamijenio%

u mene na passatu crkla sijalica,stop svjetlo,palile se prednje pozicije...zamijenio sijalicu,sve bilo ok...vidi da nije i u tebe nest slicno



u mene isto pozicije pale se ...

javim ti
.... ali meni sve gori ...ono rade normalno stopovi kad kocim obadva

nije nista crklo
 
Početnik
ako si sta prespajo na zadnjim stopovima moguce da nesto nije spojeno kako teba i pravi ti spoj ,stop i pozicije,i pogledaj kontakte mase na stopovima mozda nemaju mase.
 
Član
raja najcesce spaja da ima duple stopke za kocnicu i spoji dvije sijalice ne vodeci racuna da otkaci dolaznu zicu i sta se desava ona preko druge zice vrati struju nazad. zna se desiti i da se usljed veceg opterecenja zice medjusobno spoje usljed gubitka izolacije i onda struja predje sa jednog kabla na drugi. provjeri dobro stopke i spojeve. kazes da si postavljao trecu stopku mozda ti i zbog toga pravi probleme. ma ima more kombinacija ali nista ovako preko foruma dok se to uzivo ne pogleda
 
Član
Ja sam to imao na jednom autu samo neznam kojem.... nije bitno ali se uspostavilo da je vlasnik stavio nazad pogresne sijalice kod njega je isla sijalica sa dvije spulne a on stavio sa jednom. Samo kod ovog su se palile pozicije kad stisne kocnicu. Mozda imas pogresne sijalice nazad i spoj na farovima ili prekidacu svjetla ili na osiguracima ili ah brate slatki idi kod elektricara :lol:
 
Član
najvjerovatnije da ti je negdje prekinuta masa.pogledaj prvo to ako nista idi kod elektricara.Nije nista opasno,ne bi trebao da te odere.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top