farovi i osvjetljenje table trepere zbog muzike

farovi i osvjetljenje table trepere zbog muzike

BHT Ovisnik
pozdrav,imam problem,kada pojacam muziku ajmo rec vec na 18/40 pa dalje farovi trepere kao i osvjetljenje table,imam hu alpine cde120,alpine zvucnike u tabli od oko 50rms-a,ovalce od 100rmsa,woofer pioneer 306c i pojacalo dvokanalac u bridgu od oko 400+ RMS-a,sva instalacija muzike komplet je novo provucena,od HU,ozvucenja i svega,jel mi mozda treba kondenzator il nesto,vec sam remen kais zbog alternatora promjenio,stavio sam onaj siri,zaboravio sam koja oznaka,al uglavnom znam da sam ga jedva stavio:D
 
BHT Ovisnik
ne bih to mjenjao ako se moze nekako drugacije rijesiti,imam skoro nov aku u autu,a auto prodajem,imam namjeru do ljeta je prodati,uzeti novije auto i muziku prebaciti,sem mozda prednjih zvucnika,bi li se to rijesilo da kupim npr. kondenzator 1F,vidim nisu skupi jer da ne bih i kasnije imao problema u drugom autu
 
stavi deblje kablove sa alternatora na akumulator, a i sa akumulatora do pojacala deblje kablove.....
kondenzator moze pomoci ako je ispravan koliko toliko, ali napominjem ako je ispravan.....
 
Član
ako ces prodavat auto il ne pojacavaj preko 18 il povadi muziku i prodaji auto, ne isplati ti se zajebavat sa rjesavanjem tog problema ako nece auto ostat kod tebe a dosta bi se trebalo uradit prije razmisljanja o kondenzatoru ...
 
Član
kond je samo sminka...dzabe bacas lovu...
probaj podebljat masu sa akua na sasiju...lako moguce da ti to pravi probleme...
mada ako ces prodavati auto nezz da li ti se isplati zajebavati oko toga... :D
kad kupis novi ugradi xenone i nemas brige... ;)
 
BHT Ovisnik
onda nista ne dirati jer auto cu svakako do 7-og mjeseca najdalje aBd prodati,ne smeta meni sto trepce,nego se ja bojim da mi se ne ugase:lol:
 
Član
to sto ti trepce znaci da ti je instalacija u banani i da ne bi trebo pojacavat previse da ne bi pojacalo puhalo bijeli dim ;)
 
BHT Ovisnik
sve sam proveo na novo,od aku do HU je na novo provedeno i + i masa,tako isto ozvucenje,samo mi je sada ovo pojacalo jace,prije je bilo 4ch od 320rms-a,bi li pomoglo da kupim deblji kabal za napon pojacala onda ?
 
Član
Meni se to desavalo dok sam imao alternator 45 A , stavio 90-ku i sad odvrcem koliko ocu
 
ja sam imao identican problem,sve dok nije bijeli dim poceo izlaziti na port od sub-a...kasnije saznao da je pojacalo imalo neki kvar te vuklo i "slalo" previse struje...pa obrati paznju i na to;)
 
Član
Treba ti bolje punjenje, tj. jaci alternator (ali taj trosak ti ne treba jer ces prodavati auto). Najjeftinije ti je da odes u prodavnicu elektro-opreme i kupis jedno 2-3 metra nekog debljeg kabla (bar 10 "kvadrata") i sa njim pojacas "+" sa alternatora na akku, a i "masu" sa alternatora na sasiju i sa akku na sasiju. To bi ti trebalo pomoci. A kondenzator je, sto neko rece, samo sminka, pogotovu ovi jeftini koji se kod nas nude po oglasima. Pravi kond od 1F ne mozes kupiti bez minimalno 150 eur.
 
BHT Ovisnik
hvala vam na savjetima,jer sam i prije mislio kupiti kondenzator,vidio sam i hifonics i ostalih po piku polovnih 60-100km,alternator sam nedavno radio,nove cetkice i nezz sta je jos bilo,uglavnom oko 60km me izaslo,pa da mjenjam njega il aku se ne isplati il bilo kakvo ulaganje jer je auto na prodaji,kupiti cu tako kabla

ovo kablo sto mi je sad na pojacalu za napon i masu je 10mm2,jel ono dovoljno debelo za alternator ako jeste da ga iskoristim,a da odmah kupim deblje za pojacalo ?
 
Član
CoL3 je napisao(la):
ovo kablo sto mi je sad na pojacalu za napon i masu je 10mm2,jel ono dovoljno debelo za alternator ako jeste da ga iskoristim,a da odmah kupim deblje za pojacalo ?

Mozes iskoristiti njega, dovoljno je da pojacas instalaciju oko alternatora, a za pojacalo ti je svakako potanko, trazi bar 16mm2 ako ne mozes vece.
Uvijek je bolje uzeti veci presjek, nece ti naskoditi, a kupis jednom i miran si kasnije ako budes nadogradjivao sistem.
 
Član
ma ne moras nista dirati...to ti je kod golfa normalno jer imas slab alt...meni je neobicno kad mi ne trepcu svetla...a imam 150 kvadrata mase na sasiju sa akua i 100 kvadrata direktno i 150 kvadrata plusa i do alta 50 mm2 pa opet dzabe kad alt ne puni aku kako treba i kad stavim bolji aku ista stvar...tako da pusti to,ako vec planiras mijenjati auto onda na njemu to resavaj i kupi deblje kablove za pojacalo...bar 20 mm2...

ako imas unimer premjeri samo jel ti napon puno pada kad radi muzika...ako ne izdrzace to jos koji mjesec... ;)
 
Top