Farbanje unutrasnje plastike farova??

Farbanje unutrasnje plastike farova??

Član
Zanima me detaljan postupak od rastavljanja fara pa do samog farbanja?
Da li je neko radio, koji sprej korisititi, silikon itd? U pitanju je Astra G..
Hvala unaprijed
 
Član
nasao sam dosta tema istina na netu, ali svako prica svoju pricu..htio bi neku pouzdanu inf. pogotovo oko odabira spreja i silikona?
I primjetio sam kod astri na kojima su fabricki crni farovi, da ta plastika nije mat crna nego ima sjaj, a vecina tema u kojima su pojedinci farbali unutrasnjost fara su radili mat crnim sprejem :S
 
staklo fara skidas industrijskim fenom ili stavis
u rernu pa odvojis staklo, farbanje se radi mat crnom bojom-sprejom,
prije toga ocistis povrsinu, predjes sa 1000 vodobrusnim smirglom i predjes 2x sprejom,
za lijepljenje stakla imas silikon, i diht mase, to bi to bilo, a na toj astri su plasticni komplet
koliko ja znam i njih bi trebao ispolirati,,mislim stakla izvana,,

plastic primer je bespotreban, ja sam farbao crnim sprejom, samo prije
osmirglaj i ocisti povrsinu,,
 
Početnik
sve ti je bucky_mb@yahoo objasnio imas onaj silikon koji trpi temperaturu do 150-200 celzijusa on je oko 5-6km,jedan sprej je oko 6km a treba ti crni i plastic primer,,,malo zagrij fenom ili stavi u rernu na 150 stepeni oko 1 minutu,izvadi i lagano odvoji staklo od fara,uzmi rukavice da se neoprzis i to je to,msm barem sam ja tako radio,,ugl ima dosta tema o tome na forumu malo potrazi u DIY rubrici
 
Legend
sve ti je bucky rekao
al ako hoces ...evo pa polako ;)

http://www.bhtuning.com/smoked-farovi-diy-t-36294.html
 
Član
oprez druze nije moguce svaki far rastaviti kao npr Valeo farovi od golf4 se ne mogu rastaviti ni fenom niti bilo cim
 
duurma je napisao(la):
oprez druze nije moguce svaki far rastaviti kao npr Valeo farovi od golf4 se ne mogu rastaviti ni fenom niti bilo cim

ja sam kupovni rastavljao samo jedan, za g4,, bitno je samo staviti dovoljno mase kad se lijepe da ne bi maglili farovi;)
 
Član
kod kupovni je druga prica kao npr depo,hella, itd oni mogu ali kao sto kazes bitno je samo dobro zalijepiti far
 
Član
A sta hoces ti jel samo farbati :icon_question:
AKo kontas samo ofarbati nece valjati bez sociva ako nemas ih vec :icon_question:
 
Član
ma uradi ovako :D

b473824ec9.jpg


416d28f3e3.jpg


ljepota :)
 
Top