Farbanje parking senzora by hakkler

Farbanje parking senzora by hakkler

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Evo u par slova i slika kako je utrošeno pozitivno 2,5-3 sata. :icon_smile:

Sam branik ima 17 torx šarafa + 2 na ključ deset s unutarnje strane.
Možete i sami..al poželjne su neki puta 4 ruke..a i da imate skim raspravit kako i zašto kad to prvi puta radite.
Kad dignete haubu..potrebno je maknut onu crnu lajsnu koja dodiriva se s branikom i to lagano s lijeve na desnu stranu...lagano čupat (može i obrnuto al ja se držim one slijeva na desno)


Ispod same lajsne su vam 4 šarafa..dok su dva skrivena iza lasni koje se nalaze ispod svjetla koje kad otpustite jedan šaraf koji NJU drži..lagano lajsnu povučete prema sredini branika i izvadite ju.Tu vam se uz ove vidljive..odkrije po još jedan sa svake strane ispod lampe.To vam je tih 6 na gornjoj sredini branika koji drže

Kod zavjesica(ako ih imate)..sa svake strane su vam 3 torxa.Ako radi predugačkog nastavka za torx(tak je bilo u našem slučaju) vam nejde ključ unutra i nemate gedoru...da bi dobili prostora za to podignite auto s dizalicom na toj strani..pa će kotač malo past i dobit ćete potreban prostor bez da ga skidate.6 komada




Na svakoj strani s nutarnje strane haube..kad maknete tapecirung su vam po dva šarafa..jedan je torx..a jedan običan..desetka ključ ga riješava.to su 2+2

Ispod,s donje strane ih imate samo 3 komada torxa

I to je to..malo je veča zajebancija prilikom stavljanja jer treba i obratit pažnju na ovu bočnu lijevu..rupu di kopča treba uči.


I branik je uglavnom ovim odvrtanjem..skinut.Dobro ga je položit na neku deku da izbjegnete eventualno oštečenje ili na tronožac obložen dekom da sve možete radit u zraku..na dohvat..lakše nego čučat.


Onda ide operacija bojanja senzora u orginalnu izmješanu boju u spreju.


Potreban vam je Primer za plastiku kao temeljna boja..da se boja u spreju ne oljušti nakon nekog vremena,ne ispere ju kiša ili miniwash.Boja u spreju (zmješana kod provjerenog čovjeka koji se bavi s tim)u mom slučaju na vodenoj bazi ..jer je branik šprican s vodnenom bazom..znate gdje i zašto i kako ..može se izmješat i na nitro bazi..ko kako želi..kakva mu je boja na koju nanosi novi sloj boje. Na kraju Lak u spreju da to možete fino zaštiti i da vam se boja ne ljušti.


Senzori izvađeni iz branika(obavezno lagano s nutarnje strane da ne oštetite rupe koje su bušene da ne "knap" uđu unutra)
postavljeni u "šalung" od papira da malo zaštitim okoliš.:D


Prvo ide Primer..kao temeljna boja.Špricati s 20-25cm da ih previše ne natopite i ostaviti da se suši prirodnim putem na suncu i vjetru. Cca 15minuta..probate lagano s prstom dal je ljepljivo..ako nije onda na fazu 2 Bojanje s bojom u spreju.Stavljena je i dodatna zaštita..u vidu kante i par letvica.


Pošto se papir ponašao kao loš i natopljen šalung..napravljen je novi do malo jačeg materijala i senzori su postavljeni ovlaš u njega.
Špricati s bojom u spreju isto sa 15-20cm sa svih strana.Prvo vam ispadnu tamni i kao nije to ta boja..al prilikom sušenja..ak je boja izmješana po kodu dolazi do prave nijanse.Kad pošpricate isto ostavit da se suši prirodnim putem..s tim da u blizini vam nije neki mrav ili slično kak sam ga ja zasprejal i zaljepil pa sam moral malo popravljat.:icon_mad:


Nažalost vremenska prognoza nam nije bila naklonjena..pojavio se veliki crni oblak.. pa smo prirodno sušenje boje morali ubrzat ne visoko tehnološkom nivou.


Normalno isto tako ko sa sprejanjem...ne previše približavati fen..da se boja ne skine.

Na kraju kad je sve suho..da se ne lijepi..pošpricati s lakom...i malo pričekati da djeluje.Tj. on je brzosušeči..i ne treba čekati ko za boju ili primer.

Evo..sensori.. posprejani,pofarbani,polakirani i spremni za montažu.

Senzori se (u mom slučaju) samo prištekaju.


krene se na obrnuti postupak od skidanja branika ili ti montiranje i ovak vam to izgleda za prvu ruku

nemojte pogriješit ko ja..i ostavit ih malo više kao vani..da s bolje posuše..nego ih odmah utaknite do kraja kolko got idu
To sam napravil jel se kao spremala kiša...na koncu ništa od toga

Par slika kod sklapanja i montaže natrag.


i evo prve fotke na kaj to liči.

Mislim da je OK ispalo Jedino da nas je vrijeme i vremenski rok služilo malo bolje.. da sam mogao poštovat čisto prirodno sušenje...al i ovak je ok.

..finalni proizvod malo kasnije s malo boljom rezolucijom...s 3,1mpix na 12 :cool:


I za kraj...
P7100449.jpg

Ak sam nešto zaje... u broju šarafa kod skidanja branika slobodno me ispravite..al nadam se da će ovo nekom pomoć tko se odluči na sličan projekt..


Thanks to hakkler
 
Član
Pedantno odradjeno i detaljno objasnjeno ;)

Nego jesul ovo fabricki parking senzori il su naknadno ugradjeni ,mozel ko napisat par rijeci o ovim setovima parking senzora za naknadnu ugradnju na auto ima dosta modela u ponudi po oglasima, koji od tih sluze svrsi i isplati ih se ugradit :icon_question:
 
Član
Mislim rade li ovi kineski kako treba zato i pitam isplatil se ugradjivat njih , a i kolko god se dobro parkiro dobro dodju pogotovu navece :icon_smile:;)
 
Član
adi187 je napisao(la):
Mislim rade li ovi kineski kako treba zato i pitam isplatil se ugradjivat njih , a i kolko god se dobro parkiro dobro dodju pogotovu navece :icon_smile:;)

http://www.bhtuning.com/diamant-srebrna-octavia-by-hakkler-t-24228-30.html

Evo sve je tu objasnio u vezi ovih senzora...Trebalo bi ti biti od pomoci
 
Član
adi187 je napisao(la):
Mislim rade li ovi kineski kako treba zato i pitam isplatil se ugradjivat njih , a i kolko god se dobro parkiro dobro dodju pogotovu navece :icon_smile:;)
Imaš svakakvih senzora i po e buyu i po 15 dolara pa i manje ali njihova preciznost i osjetljivost na prepreku se ne mogu mjeriti s parkmaticom i "metom" koja je oem ili ti prva ugradnja u VAG grupaciju.Mogao sam uzeti neke maiser za par sto kuna al razgovoru s likom koji se bavi ugradnjom i prodajom p.senzora rekao mi je da nisu baš nešto.(puno reklamacija,nepreciznost -kad imaš još samo 20cm on signalizira da ima puno više i slične stvari.)
Fučkaš senzor ako on radi za sebe.,a ne za tebe.I ovi jeftilen kad se obojaju pokazuju opet druge parametre dok kod parkmatica i mete toga nema.
 
Član
evo kako rade senzori nakon farbanja...

[video=youtube]http://www.youtube.com/watch?v=RXgLR3le7yE[/video]

malo srednji lijevi zna podivljat :D (smetaju ga ispušni plinovi valjda iz auspuha)..al kad dođeš blizu...sve je kako treba biti.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top