Farbanje lajsni i rucki brava u boju auta

Farbanje lajsni i rucki brava u boju auta

Član
Pozdrav raja, jaran ima golfa 4 karavana pa ima namjeru farbati lajsne, rucke vrata i one donje plastike na brancima u boju auta.
posto on nije clan ovog foruma, ja cu vas zamoliti za savjete sta i kako.
golf mu je bijele boje, pa hoce da mu bude sve "full" bijelo.

prije svega sta od materijala treba za to, nije bitno koliko kosta, on hoce da mu dobro ispadne i da se ne pocne guliti farba nakon odredjenog vremena, da budu ono fino glatke plastike, da nemaju onih rupica po sebi i da li je najbolje sve te plastike i brave poskidat sa auta pa onda fino uradit, i kako se one lajsne skidaju, jesu li ljepljene ili imaju one zabice?

pa ako nije problem volio bi da neko napise spisak sa sve treba od materijalai proceduru tog posla, pa se on jos misli da li da on radi ili da mu radi neki majstor, jer ko kad ne mozes ni svakom majstoru vjerovat.
 
Član
imas too vec negdje ja sam jedan rad postavio od a do z sve objasnjeno malo pretrazi po forumu aa ima milion tema o tome...maa mogu se i skinutii aa mozes i zastiti sve pa ofarbati...treba ti plastik primer farba i lak..ali ako je bijeli golf nek proba sa matt bijelom folijom..nekih 15km m2 pa nekk proba sebi odraditi i vidi rezultat..:)
 
Član
imas too vec negdje ja sam jedan rad postavio od a do z sve objasnjeno malo pretrazi po forumu aa ima milion tema o tome...maa mogu se i skinutii aa mozes i zastiti sve pa ofarbati...treba ti plastik primer farba i lak..ali ako je bijeli golf nek proba sa matt bijelom folijom..nekih 15km m2 pa nekk proba sebi odraditi i vidi rezultat..:)

ali bolje bi se uradilo kada bi se skinulo?

sto se tice boje, nema namjeru nista izvoditi sa folijama, vec ofarbati i uraditi kako treba, a jos ima namjeru kupovat stope i farove LED ali crne, govorio je da ce preko "ibeja", a ima namjeru kupiti kakve felge 16-ke ili 17-ke pa ih ofarbati u crno, pa da dobije bijelo-crnu kombinaciju.
auto full bijelo a felge, farovi i stopke crne, barem meni to djeluje kao dobro, posto sam mu ja to i predlozio :)
 
Član
jbg na ovoj tvojoj temi nekako male slike, nego da li znas jesu li lajsne na cetvorkama ljepljene ili na zabice pricvrscene?
 
Član
ma nemoraš skidat lajsne, da se lijepo oblijepiti... ja sam kod sebe radio... Prvo sa 800 papirom, pa vodobrusni 1000 fino izglačaš. Zatim naneseš primer za plastiku, bazu i lak. 1 sloj primera, 2-3 sloja baze i isto toliko laka... Ja sam radio sa 2K bojom u spreju i ne ljušti se ništa, i na ovim zimski uslovima ;) samo sabura između slojeva, nemoj radit dok se skroz ne osuši... pogledaj malo i po yt ako se nisi susreto sa " lakiranjem"
 
Top