Farbanje kože - Da ili Ne?

Farbanje kože - Da ili Ne?

Brzinsko pitanje , da li neko ima iskustva sa farbanjem koze , kako se to ponasa , jel bude kao orginal ili se to nesto oguli ili izbljedi?
 
Član
ako pravilno uradis ponasa se dobro ...

koza se ne farba nego se pigmentira ... znaci moras imat posebne hemikalije za ciscenje, za pripremu i na kraju pigment koji se sa vodom mixa i onda "farba" ...
 
Član
Vozdra raja, otvorio sam temu ali su je zakljucali jer misle da mogu naci odgovor u vec otvorenim temama ali NE MOGU, pa da ovdje pitam. Interesuje me zna li neko gdje mogu srediti mala ostecenja-ogrebotine na koznim sjedistima, klasicna ostecenja nastala ulazenjem i izlazenjem ili ako nista, gdje mogu kupiti odgovarajucu farbu da pokusam to sam da saniram. Ako nesto znaci u pitanju je tamno plava boja koze, skoro pa crna.

Unaprijed hvala, pozdrav
 
Član
Kemo46 je napisao(la):
Vozdra raja, otvorio sam temu ali su je zakljucali jer misle da mogu naci odgovor u vec otvorenim temama ali NE MOGU, pa da ovdje pitam. Interesuje me zna li neko gdje mogu srediti mala ostecenja-ogrebotine na koznim sjedistima, klasicna ostecenja nastala ulazenjem i izlazenjem ili ako nista, gdje mogu kupiti odgovarajucu farbu da pokusam to sam da saniram. Ako nesto znaci u pitanju je tamno plava boja koze, skoro pa crna.

Unaprijed hvala, pozdrav

S obzirom da nisam dobio odgovor od nikoga sa foruma malo sam se raspitao i dosao sam do covjeka iz Visokog koji je posao uradio nevjerovatno dobro, eto, uglavnom ako je nekome potrebno da odradi neka farbanja sa kozom ili skajem moze mi se javiti da ga uputim na majstora koji je meni radio.
 
Član
evo ja sam svoja ofarbao sjedista cak i tapacirunge bili si plava sjedista i losa skroz ofarbam u crno sa dobrom farbom za kozu iz jedne italijanske firme...evo par slikica da se vidi :D
Prije :
1.jpg 3.jpg 2.jpg
Poslje :
4.jpg 5.jpg 6.jpg 7.jpg 8.jpg
 
Član
ima se kupit namjenska farba za kozu ja je koristim za torbe i kajseve niti soada niti se guli 25 km dodje ja mislim 200ml postavicu slike kako izgleda
 
Član
Mozes sam sebi ofarbati kozu, ako imas kompresor i spricu, samo uzmes boju i pripremis sam kozu i ofarbas... Ja sam sam sebi to radio i ispalo je super, ne vidi se da je farbano nego je ispalo kao original...
Svaka koza se farba, nijedna nije original, plava, crvena, siva, bez i slicno, Svaka se koza u fabrici priprema i farba. Traje kao i original i ne guli se ne blijedi ne otpada...
Evo ti i video...
 
Top