farbanje farova

farbanje farova

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
zelim da ofarbam far u crnu boju eh sta se koristi za farbanje jeli ide plastik primer i dali moze spray posluziti far se oljustio iznutra kao sto se vidi na slici





 
Član
duurma je napisao(la):
zelim da ofarbam far u crnu boju eh sta se koristi za farbanje jeli ide plastik primer i dali moze spray posluziti far se oljustio iznutra kao sto se vidi na slici






Ne procitah sve pa napisah neku glupost :icon_smile:
 
imas kupiti crni silikonski sprej za visoke temperature.... i mozes ofarbati samo taj vanjski dio a kolko vidim na slici samo je on ostecen, nemoj farbati to okruglo sjenilo oko sijalice jer neces vidjeti nista ako ga ofarbas....
 
Član
HFintegrale je napisao(la):
imas kupiti crni silikonski sprej za visoke temperature.... i mozes ofarbati samo taj vanjski dio a kolko vidim na slici samo je on ostecen, nemoj farbati to okruglo sjenilo oko sijalice jer neces vidjeti nista ako ga ofarbas....

heheh naravno da necu farbati sjenilo nisam toliki tokmak kako se zove taj spray prvo moram rastaviti staklo od fara
 
Sorry duurma na off-u al nesto me zanima ako ko moze nek mi pomogne...postoji li koji nacin da se skine staklo sa fara koji je lijepljen lijepilom za farove...znaci nemoze se grijanjem skinuti jer sam probao...hvala unaprijed ;)
 
nermin suljagic je napisao(la):
Sorry duurma na off-u al nesto me zanima ako ko moze nek mi pomogne...postoji li koji nacin da se skine staklo sa fara koji je lijepljen lijepilom za farove...znaci nemoze se grijanjem skinuti jer sam probao...hvala unaprijed ;)

e jbg onda čekićem :lol: neam ti za to pojma ja sam sve rastavljao grijanjem, al ne kao sto ovi pokazuju fazon rerna ili fen nego ugrijem vodu da prokljuca i ubacim ga u vrelu vodu, ma ide ko u zahide ;)
a duurma druze tako ti se i zove sprej silikonski ili temperaturni.... za farbanje auspuha i tako tih stvari sto se griju....
 
Član
aha hvala ti potraziti cu taj sprey jos samo da mi neko objasni princip farbanja na sta paziti i tako to;)
 
Legend
evo kako sam to ja uradio....bilo je vise puta na forumu


na farovima od trojke imaju 4 kopče za drzanje stakla,prvo ih skloniti ,pa grijao fenom....a moze i u rernu kao sto neki rade,ili vruca voda itd...biti oprezan kad se skida staklo,ili plastika,zna pući ako na svim dijelovima nije dovoljno zagrijano...

evo skinuto staklo

1z5rkvn.jpg


onda ide zastita sa papirnom trakom.....(uzeti sto slabije ljepljivu traku....ako je sjenilo staro,kad se na kraju traka odljepljuje,moze na njoj ostati sloj kroma od sjenila)

16bd2jr.jpg


povrsinu nema potrebe smirglati itd....dovoljno je preci sa razredjivacem da pokupi masnocu/prasinu....
i treba ti visokotemperaturni spray koji se inace koristi za auspuhe ili za lakiranje kocionih kljesta,gdje su temperature vece

ispalo je ovako
nb2cmo.jpg


zatim pazljivo i polako odljepiti traku,....zbog problema koji sam gore naveo...
pa vratiti staklo i kopce,i opet malo zagrijati da bi se sirova guma/ljepilo koje je vec bilo na rubu stakla otopilo i popunilo sve kako je bilo.....

pa namontirano bude ovako

286zqll.jpg
 
Član
super objasnjenje jos samo moram probati to sa vrelom vodom a znate li o kakvim se hrapavim koncem prica da i sa njim moze
 
Legend
ama nemas potrebe nikakva sveta pisma izmisljati,ugrij sa cim bilo.....dovoljno dobro dok ne osjetis da mozes staklo rukom odvojiti,Haman nema kakvih nisam fenom grijao i otvorio
 
Član
preblem je u tome sto sam vec probao skinuti sa fenom i pecnicom plastika se istopi a ljepilo ostane citavo a cec sam gledao tu temu drzao sam 10min na 220C ali nista zato izmisljam sveta pisma
 
Član
Ja nisam grijo pa mi pukla po jedna kopca na oba fara :lol:

al sam uspio sa skalpelom iskec lepilo i tak'otvorit ...

A sprejova ovih ima kao sto rekose za auspuhe i tak kod mene je bio za farbanje kamina :lol: al isto je to :cool:
 
Član
sutra cu pokusati rastaviti staklo od fara sa metodama kojim ste mi predlozili pa vam javim rezultat;)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top