farbanje centralne konzole passat 5+ ??

farbanje centralne konzole passat 5+ ??

Član
Pozdrav,
htio bih da prefarbam centralnu konzolu passata 5+, iz tamno sive u crnu boju, pa me interesuje koji sprej da koristim i na koji nacin da pripremim konzolu za farbanje????
Ne bih htio da se poslije farbanja previse (bljesti) istice od ostalih dijelova enterijera.
Prelistao sam teme na forumu vezane za farbanje plastike i nisam naisao da je neko farbao ovu plastiku.
http://pokit.org/get/?5d3255f080b650462a3cd310ca7528ab.jpg
http://pokit.org/get/?8ea9729d991f591015eaa5ed42c0e4fb.jpg

Unaprijed hvala na pomoci
 
plati 30-40km i nek ti ljudi profi odrade to . Inace ne znam kako je kod VW-a al prije svega treba da se uradi priprema inace ce plastika da se sjebe. Trebas dobro ocistiti plastiku , onda je premazati plastik prajmerom. Poslije toga baciti je u sprickit i onda je slabijim smirglom malo odraditi da sve fino puno ravno . Poslije toga ide farbanje. Zbog cijene materijala koju ces platiti vise ti se isplati da ti je ofarbaju lakireri. Ako ti treba dobar lakirer javni ;)
 
Član
Little Dragon je napisao(la):
plati 30-40km i nek ti ljudi profi odrade to . Inace ne znam kako je kod VW-a al prije svega treba da se uradi priprema inace ce plastika da se sjebe. Trebas dobro ocistiti plastiku , onda je premazati plastik prajmerom. Poslije toga baciti je u sprickit i onda je slabijim smirglom malo odraditi da sve fino puno ravno . Poslije toga ide farbanje. Zbog cijene materijala koju ces platiti vise ti se isplati da ti je ofarbaju lakireri. Ako ti treba dobar lakirer javni ;)

radije bih dao 30-40 km da mi to uradi neko spretan nego da ja totalno zeznem cijelu konzolu.
ako ti nije problem da mi napises ko bi mi to htio uraditi i da li si ti farbao plastiku pa to znas :) ? Slabo koga od majstora znam da bi se htio zezati sa tim za sitne pare.
 
Ja sam ih dosta ofarbao al nikad nisam kao maistor naravno prije svega jer nemam alat tj sprave a sprejevi su qurac. Ja imam svog lakirera meni radi sve sta god odnesem tako da mozes pokusati kod njeg i pitati cisto informativno. Ostavit cu ti njihov broj na privatnu poruku.
 
koji ce se to PRO lakirer zajebavat za 30 km, de ga i meni nadji. Drugo je ako ti je jaran, al profesionalac sa 5 auta skrsenih ispred radionice da ce gubit vrijeme na neku centralnu konzolu, ja takvog jos nisam sreo ;)
ma uradi sam, uzmi urki plast ili kako ga neki zovu bumper sprej (7-8km), ismirlaj tablu dobro sa recemo 320, ocisti, prespircaj jednom, pa opet preleti lagano sa 320, ocisti dobro (antisilikonom) i prespricaj ponovno. Garantujem da se nece ljustit. Evo kod mene istom farbom, istom procedurom vec 10mj u autu, ni "lj" od ljustenja :)
 
Onaj lakirer kod kojeg ofarbas auto i sprijatelji se :lol: Meni farba sve sta god odnesem . Volan mi je uradio 20km . Dok ceka da mu se nesto golemo osusi moze lagano pripremiti sitnice , ko voli pare radit ce :cool:
 
Član
E ovako kako ti je erol napisao, tako sam ja uradio samo na golfu i evo jos malo ce druga godina ... Meni je ispalo odlicno :)
 
Top