farbanje branika

farbanje branika

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
e ovako ljudi , mislio sam da osvježim branike mat crnom bojom , uzeo sam i plastik prajmer , imam šmirglu svih granulacija , kako to da izvedem da ispadne kako bog zapovijeda...?
 
Legend
prvo skini naslage starog laka sa granulaciom smirgl papira 600....idi poslije toga na 800.....i mozes a i ne moras sa 1000 i vise to je do tebe kako hoces da ti finish bude,gladak ili da ipak bude ono malo valovito kao tvornicki ...
kad to uradis,operes i osusis povrsinu , bez masnoce....bacas plastik primer
pusti primer da se osusi , i preko njega ides sa svojom mat crnom bojom
i nakon susenja mat crne,uzmi i bezbojni mat spray ...koliko toliko ce imati vecu zastitu


da sam na tvom mjestu,ako nemas kompresor i spricu,odi se raspitaj koliko bi te izaslo lakiranje .....ista je procedura ali je izdrzljivost i sam kvlitet 2k laka puno bolja , mislim da nije bas nesto to skupo nema tu puno posla i muke ;)
 
Član
Sprejom ce se primijetiti,treba ravnomjerno nanositi sprej,ali to je tesko
uski branici golf dva jel ? oko 100km bi kostalo farbanje
 
Ma daj to nekom tko ima kopresor i tko zna sta je sprica...Ne smije ti uzeti vise od 30 KM max ako ih ti pripremis...
 
Član
druze ako hoces da ti to i na nesto lici mani se sprejeva,odes fino majstoru nek ti to odradi sa kvalitetnim materijalom,
kvalitetan plastik prajmer ti je najbitniji da se poslije ne guli,onda poslije crnu mat bazu i bezbojni mat lak,sve ostalo je bacanje para.

materijal mozes uzimati u kolicinama koliko ti treba za to farbanje.
 
farbao sam ja burazu na dvojci obrve i karambolke
samo mat crnim sprejom, prije toga ošmirglo vodobrusnim
i očistio površinu. evo već preko 2 godine drži boju ne guli se
i nije previše izblijedilo.
ako hoćeš kvalitet najbolje ti je kompresorom sve nanositi.
a ako pređeš plastic primerom pa crnim sprejom nećeš
sigurno pogriješit, samo traži malo kvalitetniji sprej.
da bude ravnomjerno, nanosi u 2 do 3 tanka sloja,
možeš na kraju mat bezbojnim sve preći
 
Član
ma farbaj slobodno,evo ja ofarbao masku nikad joj nista i to bez plastic primera
samo obrusio s 300 pa s 500 i to je to.U 2-3 sloja tanko i na kraju kad se osusi ako gdje ostane ono kao bijelkasto nesto da se presijava prespricas jos jednom tako sam i komsiji lajsne farbao na Golf 2.
 
_vwfan_ je napisao(la):
ma farbaj slobodno,evo ja ofarbao masku nikad joj nista i to bez plastic primera
samo obrusio s 300 pa s 500 i to je to.U 2-3 sloja tanko i na kraju kad se osusi ako gdje ostane ono kao bijelkasto nesto da se presijava prespricas jos jednom tako sam i komsiji lajsne farbao na Golf 2.

to mu i ja govorim, nema tu puno pameti. ne može
pogriješiti
 
Član
bucky_mb@yahoo je napisao(la):
_vwfan_ je napisao(la):
ma farbaj slobodno,evo ja ofarbao masku nikad joj nista i to bez plastic primera
samo obrusio s 300 pa s 500 i to je to.U 2-3 sloja tanko i na kraju kad se osusi ako gdje ostane ono kao bijelkasto nesto da se presijava prespricas jos jednom tako sam i komsiji lajsne farbao na Golf 2.

to mu i ja govorim, nema tu puno pameti. ne može
pogriješiti

slazem se,ja sam koristio onaj RenCo
 
_vwfan_ je napisao(la):
bucky_mb@yahoo je napisao(la):
_vwfan_ je napisao(la):
ma farbaj slobodno,evo ja ofarbao masku nikad joj nista i to bez plastic primera
samo obrusio s 300 pa s 500 i to je to.U 2-3 sloja tanko i na kraju kad se osusi ako gdje ostane ono kao bijelkasto nesto da se presijava prespricas jos jednom tako sam i komsiji lajsne farbao na Golf 2.

to mu i ja govorim, nema tu puno pameti. ne može
pogriješiti

slazem se,ja sam koristio onaj RenCo
renco ili abro bitno je samo da dobro pokriva
 
Član
Evo meni danas čikica neki zagreba zadnju karambolku sreča pa je malo samo ,i nije boju oštetio puno ,samo ogrebotine, pa sam morao mat crnom da farbam :) :lol:

ma sad karambolka ko nova :):lol:
 
Član
Ma ljudi kod mene komsija auto-limar pa cesto ima na popravkama te dvojke... Bas sam gledao trazio covjek da mu osvjezi malo branike posto su posivili od sunca... Uglavnom, da ne duzim komso je to obavio onim crnim BODY sprejem sto se odozdo nabacuje ispod auta za zastitu znate vec na sta mislim... Poslije kad pipnes branik imas osjecaj kao da je tanak sloj gume nanesen, ali posto ti zelis mat look mozda bi i to moglo, uglavnom ne guli se lako to je sigurno a i ne blijedi eno kod covjeka dvojka vec tri godine od kako je to uradjeno i jos izgleda ko prvog dana... Pa eto pokusaj...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top