Fake carbon

Fake carbon

Član
Da li se 3D carbon folija može premazivati bezbojnim lakom ili epoksi smolom da se dobije puni carbon efekat?
 
Član
Pa mogao bi se na 3D foliji , sa par slojeva laka , samo pitanje dal folija podnosi na sebi hemikalije , pošto i lak i smola su jako agresivni.
 

IGY

Član
probao i uvjerio se davno, ako se ofarba bas dobro da valja, da se ne guli nema efekta nikakvog, osim na dobro jakom suncu se vidi malo carbon ispod, ako ofarbas da se vidi oguli se sve nakon par pranja, tako da ono sto bi se reklo kani se corava posla :lol:
 
Član
probo sam ja farbati bezbojnim lakom drzi lak i ima sjaja. sad ne znam na duzi vremenski period kak se ponasa al u unutrasnjoosti neki dijelovi koji nisu tako cesto u kontaktu ra rukama mogli bi se odraditi

Sjecal se ko ovog pola bude u osijeku na raceu, ja ga bas sliko radi haube,folija pa lak na suncu je drama :icon_smile:




Iz drugih uglova vec drugacije izgleda :icon_rolleyes:


Uploaded with ImageShack.us
 
Član
Bas sam juce lakirao 3D sivi karbon koji mi je na krovnom spojleru. U stvari nisam lakirao bezbojnim neko chrom lakom u spreju. Na kraju prepolirao malo pastom da se izjednaci lijepo, malo je sjajnije nego prije i cak malo ljepse izgleda iako je jos mat. Sve sare carbona se i dalje vide.

I jos nesto da dodam, pitanje je zasto sam to radio. Zato sto je nakon tacno godinu dana na autu sivi karbon u jednom jedinom danu na suncu totalno izgorio, u stvari promjenio boju u crvenkastu cigla boju. U pocetku nisam vjerovao jer je dan prije sve bilo ok. Mislio sam da se nesto zaprljalo, pa probao ocistiti ali ne ide. Onda sam se sjetio da imam chrom lak, presao ga s tim, i ispalo je super. Do kad ce trajati ne znam.
Folija je narucena preko neta, TR1, zaista je ok za raditi ali me ovo malo iznenadilo, ocekivao sam pucanje i slicno,a ne totalnu promjenu boje u crvenu:lol:
 
Član
dumpors je napisao(la):
Bas sam juce lakirao 3D sivi karbon koji mi je na krovnom spojleru. U stvari nisam lakirao bezbojnim neko chrom lakom u spreju. Na kraju prepolirao malo pastom da se izjednaci lijepo, malo je sjajnije nego prije i cak malo ljepse izgleda iako je jos mat. Sve sare carbona se i dalje vide.

I jos nesto da dodam, pitanje je zasto sam to radio. Zato sto je nakon tacno godinu dana na autu sivi karbon u jednom jedinom danu na suncu totalno izgorio, u stvari promjenio boju u crvenkastu cigla boju. U pocetku nisam vjerovao jer je dan prije sve bilo ok. Mislio sam da se nesto zaprljalo, pa probao ocistiti ali ne ide. Onda sam se sjetio da imam chrom lak, presao ga s tim, i ispalo je super. Do kad ce trajati ne znam.
Folija je narucena preko neta, TR1, zaista je ok za raditi ali me ovo malo iznenadilo, ocekivao sam pucanje i slicno,a ne totalnu promjenu boje u crvenu:lol:

ma to je neka fush varijanta tr1 folije. kod buraza ima vec 4-5mjeseci siva carbon folija na haubi i nije se promjenila nijansa ni sec.
 
Član
emirEX_sa je napisao(la):
dumpors je napisao(la):
Bas sam juce lakirao 3D sivi karbon koji mi je na krovnom spojleru. U stvari nisam lakirao bezbojnim neko chrom lakom u spreju. Na kraju prepolirao malo pastom da se izjednaci lijepo, malo je sjajnije nego prije i cak malo ljepse izgleda iako je jos mat. Sve sare carbona se i dalje vide.

I jos nesto da dodam, pitanje je zasto sam to radio. Zato sto je nakon tacno godinu dana na autu sivi karbon u jednom jedinom danu na suncu totalno izgorio, u stvari promjenio boju u crvenkastu cigla boju. U pocetku nisam vjerovao jer je dan prije sve bilo ok. Mislio sam da se nesto zaprljalo, pa probao ocistiti ali ne ide. Onda sam se sjetio da imam chrom lak, presao ga s tim, i ispalo je super. Do kad ce trajati ne znam.
Folija je narucena preko neta, TR1, zaista je ok za raditi ali me ovo malo iznenadilo, ocekivao sam pucanje i slicno,a ne totalnu promjenu boje u crvenu:lol:

ma to je neka fush varijanta tr1 folije. kod buraza ima vec 4-5mjeseci siva carbon folija na haubi i nije se promjenila nijansa ni sec.
Ma nemam ja nista protiv folije, koliko para,toliko muzike.
Nisi citao mozda detaljno, nije se ni meni promjenila citavu godinu dana, proslog juna je montirana, i juce odjednom paf, crvena. A prekjuce je bila savrsena:icon_question:

I sumnjam da je fus varijanta jer ni TR1 nije nikakva kvalitetna marka, evo da je neko 3M kopirao pa bih i posumnjao:icon_rolleyes:
 
Član
a da probas druze sa ovom folijom da dobijes sjaj? Pogledaj link naljepis je na carbon i dobije sjaj ;) Mislim da ti ovo trazis

http://www.pik.ba/artikal/3469354/zastitna-folija-za-automobile-radimo-ugradnju-imamo-i-carbon/
 
Član
adi187 je napisao(la):
probo sam ja farbati bezbojnim lakom drzi lak i ima sjaja. sad ne znam na duzi vremenski period kak se ponasa al u unutrasnjoosti neki dijelovi koji nisu tako cesto u kontaktu ra rukama mogli bi se odraditi

Sjecal se ko ovog pola bude u osijeku na raceu, ja ga bas sliko radi haube,folija pa lak na suncu je drama :icon_smile:




Iz drugih uglova vec drugacije izgleda :icon_rolleyes:


Uploaded with ImageShack.us

ovaj Polo sam gledao na Eurodubs, hauba je od pravog karbona, nije folija ;)

a ti vjerovatno trazis onu foliju, koja nije 3D vec je sjajna kao ova hauba, ima to, samo je zajebano raditi sa njom, kad se savije, bude ono bijelo kao kad se savije komad plastike :icon_smile:
 
Član
Znam za tu foliju , ta mi je bezveze jer nema 3D efekat.

Mislio sam na 3D , pa kad se polakira , dobije efekat pravog karbona.

Samo da li ima ko iskustva kako podnosi bezbojni , tj. da li ju diže ili da li se guli.
 
Član
Druze da ti kazem iz iskustva ja i drug probali vise vrsta folija da lakiramo i da nanosimo prajmere i slicne gluposti da zadrzi ali ne moze na suncu se sam razbljuzdi a na hladnoci skupi nema sanse carbon lakirati i da izgleda sjajan zato je tu pravi carbon a ovo samo folija;)
 
Top