Fabija-gewinde

Fabija-gewinde

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Dakle "turio" sam gewinde pod svoju kociju, ali imam mali problemcic...isto sam jednako zavrnuo gewinde na obje strane naprijed, ali na lijevoj auto palo oko cenat vishe nego na desnoj strani...sta da mu cinim, ima li veze kratki stabilizatori sa podesavanjem na balans-stangi, jel oni mogu j.bat stvar ?

thx ;)
 
Legend
tibor987 je napisao(la):
Dakle "turio" sam gewinde pod svoju kociju, ali imam mali problemcic...isto sam jednako zavrnuo gewinde na obje strane naprijed, ali na lijevoj auto palo oko cenat vishe nego na desnoj strani...sta da mu cinim, ima li veze kratki stabilizatori sa podesavanjem na balans-stangi, jel oni mogu j.bat stvar ?

thx ;)

zna se desiti da je gornji / aksijalni lezaj na amortizeru jedan vise shebat od drugoga,kad otvoris haubu pogledaj da li jedan vise strši od drugog u vis,taj koji vise viri prema gore je niza strana...logika

ako primjetis razliku da je jedan nizi drugi viši,zamijeni ih i bice ti ok

ako je uopste do toga,nadam se da jeste jer to nije neki posao ;)
heheh a mozda si i parkirao na neravno :D salaa
 
Član
oke, hvala drug...jesam ih aj mjenjao prije 2-3 000km, ali u paru tako da ne znam...provjerit cu preko vikenda pa vidjeti dje su jadi moji ;)
 
Legend
tibor987 je napisao(la):
oke, hvala drug...jesam ih aj mjenjao prije 2-3 000km, ali u paru tako da ne znam...provjerit cu preko vikenda pa vidjeti dje su jadi moji ;)

nema na cemu druze,al prvo ti provjeri ,nista na slijepo ;)
 
Član
Dobro drug znam da nisu neka mega klasa, al je to koliko se moglo, nema razloga da sad podj*ajes...ako znas pomoci pomozi drugu, ako ne, ne pishi nista :icon_rolleyes:
 
tibor987 je napisao(la):
Dakle "turio" sam gewinde pod svoju kociju, ali imam mali problemcic...isto sam jednako zavrnuo gewinde na obje strane naprijed, ali na lijevoj auto palo oko cenat vishe nego na desnoj strani...sta da mu cinim, ima li veze kratki stabilizatori sa podesavanjem na balans-stangi, jel oni mogu j.bat stvar ?

thx ;)
Kad smo rezali opruge da spustimo auto uvijek se desavalo da lijeva strana padne vise nego desna iako su opruge isto bile odrezane to mi je uvijek bila misterija:icon_smile:
Ja sam gewinde raspustio do kraja i auto stoji isto spusten na obe starne a ti podesi visinu ako je sve drugo ok a mozda je i i malo izduvana guma na toj strani provjeri sve......
 
Član
provjeri , jeli iskočila na toj strani ispod haube , jel guma izduvana ...
ali vidim niko nije napisao da može biti do odbojnih guma ,ako si jednu mjenjao a drugu ne ..ili su se nejednako istrošile...
 
Početnik
pa tu stranu sto je spustena vise podigni gewindu na njoj.

ko ti garantuje da je isti spring rate na obje strane( jacina opruge ) , ko ti garantuje da imas istu duzinu navoja ??

nista drugo nemoze biti razlog??

a takvi brandovi upravo tu mogu pogrijesiti.. nesto sto se zove balance ,

takve su gewinde za navrnuti auto do poda i pakrirati na show-u, nista drugo..
 
Član
Oke hvala ljudi puno...evo konsultirao sam se sa drugom Krokyem i on kaze da na svim ibizacam ( seat klub croatia ) da i maju svi te probleme, pa i neki i na VW polu...izgleda da ce biti ovo sto je drug muha rekao, da nije ista duzina navoja na obje strane ;)

A axijalni su kao sto sam rekao nedavno mjenjani, u muldama nista ne strsi jednako na obje strane, a gume su run flat, i ispuhana isto stoji tako da ni to ne stoji hehe ;)

Nista, do gewinde je i boze moj...kad se skupi para ice witec i miran, zasad ovkao nek bdue :cool:
 
kako si ti muha samo smješan čovjek je dao 800 km za gevinde i ruku ću desnu stavit u vatru da su extra nemora značit ako nisu kw ili koja druga poznata marka da nevaljaju nego je kod vas sviju glavna fora imate para kupujete kao neke marke a isti klinac kao i ove druge gevinde nego prvo se provozaj vidi pa ocjeni čuj parkirat i nevozat baš me nasmija :lol::lol:e moj tibore šta je ovo sve neki profesionalco a niko točka nezna odavit
 
Početnik
to je to o cemu ja pricam :)


@dadao u pravi si mi sto dajemo pare za KW , Alpine i slicne high end stvari smo budale i magarci a vi ste pametni jer dobijete za manje pare istu stvar!!!!!

nije sramota reci nemam ja para da kupim sebi kvalitetno i skupo...

ko zna sarafe odvrnuti i sta raditi nemoj se ti sikirat moze ti na zglobove otic.;)


edit :

@tibor nije witec nego Weitec ... :cool:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top