Fabia,uređivanje enterijera folijom

Fabia,uređivanje enterijera folijom

Član
Stavljao sam prije što sam radio folijom al sam imao malo problema jer sam koristio
foliju za unutrašnju upotrebu sad sam nabavio neku za vanjsku upotrebu,
evo neke slike biće još kasnije postavio sam sve u auto nisam stigao slikati ,



1_492e5.jpg


5_99a76.jpg


3_fb61f.jpg


4_6dae6.jpg


0_e1612.jpg
 
Član
Brate gdje si kupio ovu foliju?
Je li ovo mozda ona za stakla?
I da kako si lepio po plastikama?
 
Član
Foliju možeš potražiti u knjižari ili kod nekog ko radi reklame bitno da je za vanjsku upotrebu,
nije ona za stakla,plastiku samo očistiš razređivačom i ako hoćeš možeš i prešmirglati sa p1000 ili 2000
da folija može uhvatiti
 
Član
Super je ispalo :)

Reci mi šta ti piše na poleđini folije, znači na onom papiru za koji je zalijepljena i po kojoj cijeni si kupio foliju?

Vjerovatno bi cijena i u Sarajevu bila tu negdje ako ne i ista pa da potražim.


Hoćeš li sad ono što si prije radio skidati pa stavljati ovu novu? Izgleda extra fkt :cool:
 
Član
Ono od prije sam sve poskidao ova folija je i malo drugačija ima ljepši sjaj i lakše se ljepi po zaobljenim djelovima,
sad sam kupio foliju u nekoj radnji gdje je uzimaju i ovi što rade reklame,na internetu piše da je trogodišnja
i može za vanjsku upotrebu drži do +80 stepeni,zasad je uredu u autu nije se pokupila nigdje ne smeta joj sunce
malo sam testiro,
uslikaću sutra nikako da stignem od posla,folija je oracal serie 640 permanent 70x100cm oko 5km bilo
to sam jedino uspio naći za vanjsku upotrebu
 
Član
Jaka stvarcica...cekat cu jaos malo..da vidim tvoje rezultate..:D dase nece odlijepiti ili nest sl..:D uglavno super ispalo...pozz:cool:
 
Član
Odlijepiti se neće ako je podloga dobro pripremljena,možeš očistiti razređivačem ili prešmirglati,ja sam
čistio medicinskim alkoholom da bi što više sačuvao plastike ako nekad skinem foliju da plastike
budu opet u fabričkom stanju,jedino što se može desiti da se folija pokupi gdje je razvlačita kod ove se
to nije desilo a bilo mi je auto na suncu dosta unutra se usijalo,evo kako izgleda što sam uradio imam u planu još unutarnje ručke vrata i neke sitnice,




 
Član
Odlijepiti se neće ako je podloga dobro pripremljena,možeš očistiti razređivačem ili prešmirglati,ja sam
čistio medicinskim alkoholom da bi što više sačuvao plastike ako nekad skinem foliju da plastike
budu opet u fabričkom stanju,jedino što se može desiti da se folija pokupi gdje je razvlačita kod ove se
to nije desilo a bilo mi je auto na suncu dosta unutra se usijalo,evo kako izgleda što sam uradio imam u planu još unutarnje ručke vrata i neke sitnice,

sam4050_b13c0.jpg


sam4085_03594.jpg


sam4047_b9cd9.jpg


sam4044_6241e.jpg


sam4041_a8b73.jpg


sam4037_14fb0.jpg
 
Član
vidio sam gore da si napravio "tacnu" skicu kod klime.. zar ti nije bilo bolje da si ostavio bar 0.5cm vece
 
Član
Da je veće ne bi se uklapalo onaj dio gdje su oni stepeni od klime je udubit malo i tamo gdje počinje
udubljenje ja sam iskružio,a zalijepiti je jednostavno samo se počne od sredine
 
Član
ja sam s ovakvom folijom radio one chize na felgama, imao sam jednu nezgodu i izletio sam s ceste i felgom ocesao ivicnjak, ista ta folija spasila mi je rub felge, oderalo samo foliju, felga takoreci netaknuta
stalno je izlozeno vlagi i prljavstini i nije se pokupilo ni najmanje, cak se felge i zagrijavaju i folija i dalje stoji na istom mjestu
mislim da ce i kod tebe u unutrasnjosti dugo da potraje, ono sto je sigurno jeste da ces spasiti unutrasnje plastike,a pri tome nisi narusio ukupan dojam auta, znaci kad dosadi skines i bog te veselio, i dalje imas nov auto:cool::cool::cool:
 
Član
Mrva je napisao(la):
nisam vidio onu stepenicu, izvini ;)

Ma ništa,i ja sam to konto kako da uradim i našo sam šeme neke za razna auta kako
izgledaju plastike pa sam u ps-u prema tome napravio sebi skicu ,

@armin, dobro si prošo ,ove folije su dobre jer štite dio na koji se nalijepe a
i lijepo izgleda,našao sam ovaku foliju plave boje ista ko na mom autu nema razlike
pa ću je uzeti i odraditi pragove sa unutrašnje strane i vidjeću ako se mogne da uradim onaj gornji dio branika kad se utovara šta u gepek on se grebe
 
Član
Kad je već tema podignuta, danas sam kupio kvadrat ove folije, i cijeli dan sam se igrao
Šta sam god stigao oblagao sam i stvarno se fino lijepi
 
Top