Fabia sdi - senzor papucice gasa

Fabia sdi - senzor papucice gasa

Član
Prijatelj ima problem na Fabiji 2002 god 1.9 sdi da mu se povremeno pri kretanju, zasteka gas na 1500 obrtaja i upali lampicu grijaca.
Na dijagnostici izbaci gresku senzora papucice gasa, ali pri testiranju papucice gasa na dijagnostici daje ispravne vrijednosti.

Do cega moze biti? Ne garantuje mu majstor da ce se rijesiti problem ako zamijeni senzor.
 
Član
Bila je tema neko je imao na golf 4 problem. Pa su neke kolege rekle da se uzme papucica i očisti od prljavštine i da odradi. Nije problematika za skinuti pa nek proba...al svakako je do nje ako pali grijac i ona tako reaguje.
 
Bila je ta tema, problem na Golf 4, ja sam kolegi predložio čiščenje kontakata potenciometra pedale gasa ( skinuti pedalu i rastaviti je, nije na odmet da se očiste i kontakti na priključnom džeku ), uspješno je riješio problem čiščenjem kontakata alkoholom ( móže i wd-4o, kontakt sprej... )
Ako se ne varam, pedalu gasa drže 3 šarafa ( 1o-ke )
Većina grešaka od strane elektronike se manifestuje preko lampice grijača
Sretno :D
 
Poslednja izmena:
Član
Wd prenosi elektricitet...tako da nije bas dobro sa njim...osim ako ces detaljno očistiti.
 
Član
Pa sta kaze u opisu greske, kratki spoj, otvoreno kolo, nevjerovatan signal ili nesto cetvrto? Moze biti jos par stvari problem a da ni blizu pedale gasa nisu, a gresku prijavi na njoj
 
Član
Mene zafrkavalo, skinuo papucu rastavio elektroniku jedna pločica, malo očistio vatom i zavrnuo one zabice malo ih podigo da bolje fataju za plocicu i radi vec 2 mjeseca bez greske :D
 
To nije nikakva elekronika vec obicni potecniometar koji ide preko ploce, rastavis ocistis i vratis pa onda vidis hoce li praviti gresku...
Svaka čast za ovo, danas se mnoge stvari nazivaju senzorom a da to senzora ni vidjelo nije, mnoge stvari se nazivaju elektronikom a da elektronike ni vidjelo nije:banghead:
Pa kad kažu ' senzor tempereture rashladne tečnosti ', pa to je obični termodavač kojeg ima i moj Yugo ali kad je Yugo u pitanju to se ne smije nazvati senzorom
Pa onda ' senzor nivoa kočione tečnosti ', to je obični prekidač kojeg takođe ima Yugeša ali opet se to ne smije nazvati senzorom kad je Yugo u pitanju ...itd itd :eek::eek:
Ali, jbg tako je kako je
 
Član
Svaka čast za ovo, danas se mnoge stvari nazivaju senzorom a da to senzora ni vidjelo nije, mnoge stvari se nazivaju elektronikom a da elektronike ni vidjelo nije:banghead:
Pa kad kažu ' senzor tempereture rashladne tečnosti ', pa to je obični termodavač kojeg ima i moj Yugo ali kad je Yugo u pitanju to se ne smije nazvati senzorom
Pa onda ' senzor nivoa kočione tečnosti ', to je obični prekidač kojeg takođe ima Yugeša ali opet se to ne smije nazvati senzorom kad je Yugo u pitanju ...itd itd :eek::eek:
Ali, jbg tako je kako je

Onda tvoj yugesa ima i ecu, pretpostavljam..
 
Član
Joj ja filozofa, ko da su inzinjeri pametuju

Treba znat al sta ima veze kako ga ko zove bitno je da covjek zna sta treba da napravi.
 
Top