fabia 2,plus brave volana

fabia 2,plus brave volana

Član
pozdravljam sve,imam manji problem s vozilom fabia 2 benzin 1.2 htp,
problem je sto mi autoradio vuce struju i kad je ugasen,sve je dobro ako se auto vozi svaki dan ali kad auto nekoristim npr.sedam dana akomulator je prazan i nemogu upaliti,problem nastao zbog toga sto prilikom kupovine vozila nisam kupio orginalni skoda beat 4x25w autoradio nego sam naknadno kupio alpine 4x50w s usb-om,isti ugradjivala firma caraudio,znam postupak kopcanja:crvena plus preko brave,zuta direktni plus odrzavanje memorije,crna minus,plava napajanje motorica antene,itd...

ono sto me interesuje kako da najlakse bez puno odvrtanja kopanja (posto je auto pod garancijom) nadjem plus sa brave npr... kad je kljuc u bravi volana (nemora biti okrenut) radio radi,kad se kljuc izvadi napajanje radia prestaje,da napomenem da u instalaciji nema te zice,ovakav nacin kopcanja je bitan zbog toga sto prilikom okretanja kljuca pale se kratka svjetla.:icon_smile:
 
Član
cini mi se da je zuta zica na bravi. Ako je sudit po onom sto sam vidio kad su kod druga spajali,i on je to isto uradio,cd ima struje sve dok je kljuc u bravi,cim ga izvadi gasi se. Pogledaj tu zutu zicu za koju ti govorim,doduse nije ti to tesko ni ispitat, uzmes ispitivac, stavis kljuc u bravu i pogledas gdje ima struje,zatim izvadis kljuc i onda vidis gdje nema od onih na kojima je bilo. Lako se skine ona plastika oko brave;)
 
Pa ako ti je crvena spojena na + sa brave, onda samo i zutu spoji na crvenu, al moguce da ti je akumulator los, pa da ne drzi struju
 
Član
Sanky_GTI je napisao(la):
Pa ako ti je crvena spojena na + sa brave, onda samo i zutu spoji na crvenu, al moguce da ti je akumulator los, pa da ne drzi struju
nije s brave,u dzeku gdje se kopca radio imaju crvena i zuta ali su obadvije pod stalnim naponom.


ArminM je napisao(la):
cini mi se da je zuta zica na bravi. Ako je sudit po onom sto sam vidio kad su kod druga spajali,i on je to isto uradio,cd ima struje sve dok je kljuc u bravi,cim ga izvadi gasi se. Pogledaj tu zutu zicu za koju ti govorim,doduse nije ti to tesko ni ispitat, uzmes ispitivac, stavis kljuc u bravu i pogledas gdje ima struje,zatim izvadis kljuc i onda vidis gdje nema od onih na kojima je bilo. Lako se skine ona plastika oko brave;)
moze li se ta zica povuci s osiguraca i mora li se skidati volan da se dodje do zica na volanu.
 
Član
zaboravih da napisem rjesenje ako neko bude imao slican problem,problem sam rijesio na vrlo jednostavan nacin,fabiu sam odvezao :123: u servis gdje sam kupio i gdje su mi ugradili alpine cd-usb autoradio poslije desetak minuta cekanja :icon_mad: da gospodin koji tu radi zavrsi telefonski razgovor objasnio mi je da se to nemoze napraviti bez neke elektronike modula koji kosta 150 km. sto je meni bilo preskupo,dosao sam kuci otvorio knjizicu koju sam dobio uz auto na 202 i 203 strani procitao raspored osiguraca u instrument ploci,nasao sam dva osiguraca za radio,
osigurac 19 sluzi za orginalni radio koji u sebi ima instaliran taj modul za gasenje.
osigurac 50 ima funkciju fizickog prekidanja struje cim se izvuce kljuc iz brave volana.
posto je auto u garanciji nisam htio raskopcavati zice na osiguracima vec sam poveo novu zicu s osiguraca 50 tako sto sam za nozicu patrona vezao i zaletovao zicu i patron ubacio tako da slobodna nozica dodje u gornjem djelu gdje se nalazi plus,ako se slobodna nozica osiguraca okrene s donje strane tada osigurac nema funkciju tj. ima direktno napajanje bez osiguraca sto je opasno po instalaciju,drugi dio sam spojio na crvenu zicu autoradia na mjestu izmedju dzeka i autoradia znaci nisam prepravljao orginalni skoda iso dzek,crvenu zicu koja ima direktan + sam izolovaoi radio fercera vec pola godine u najboljem redu ;) akomulator drzi struju.moram jos staviti negativnu reklamu servisu koji mi je ugradjivao autoradio servis se zove caraudio nalazi se na vracama :icon_mad: .
 
Član
Deyo je napisao(la):
Kod mene je bilo opet nemoguće i kad sam kupio modul od 150KM, ali kod njih...
knjigicu od auta i procitaj raspored osiguraca,trebalo bi biti dvije vrste osiguraca za radio,ako nemas knjigu istrument u ruke i ispitas svaki osigurac ja sam cini mi se nasao tri osiguraca koji bi mogli posluziti ali ova dva sluze za procesor tako da nisam htio kaciti na njih.
 
Top