fabi problem

fabi problem

Član
pozdrav.. ima problem na skodi,u pitanju je fabia 2000 god 1.9 tdi. Ponekad mi se pali lampica od volana, pumpe ili sta, i zacuje se cudno brujanje u pumpi od serva, ali dok to bruji svijetla na inst. tabli i farovi trepere kao da varira snaga na njima. Ako neko zna ili je ima iskustva sa slicnim stvarima molim za pomoc
 
Član
pozdrav.. ima problem na skodi,u pitanju je fabia 2000 god 1.9 tdi. Ponekad mi se pali lampica od volana, pumpe ili sta, i zacuje se cudno brujanje u pumpi od serva, ali dok to bruji svijetla na inst. tabli i farovi trepere kao da varira snaga na njima. Ako neko zna ili je ima iskustva sa slicnim stvarima molim za pomoc

provjeri ulje u servu, ako je ok, uskoro ce ti crknut servo pumpa
 
servo pumpa odnosno na njoj se nalazi posuda za ulje moraš skinuti akumulator i plastiku ispod da bi mogao doći do čepa jer je ne moguće da drugačije vidiš i ako bude falilo kupi u auto dijelovima posebno ulje koje ide ono je zelene boje i litar košta oko 25km.ne moj da te neko nagovori na obični atf .kod fabije je pumpa elekrična za volan i prilikom opterečenja možda zbog nedostaka ulja optereti se i povuče više struje i onda ti zatrepere svijetla.
 
Top