F1: Raikkonen zadovoljniji sa F2007

F1: Raikkonen zadovoljniji sa F2007

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Kimi Raikkonen smatra kako se Ferrarijev kvalifikacijski tempo značajno poboljšao.





Iako su Raikkonen i Massa dominirali na pole pozicijama dosadašnjih vikenda, u momčadi vjeruju kako bolid zbog problema sa gumama nije bio dovoljno brz u jednom krugu.

Nakon što je tim prošlog tjedna testirao gotovo novi bolid, Raikkonen je optimističan za Veliku nagradu Španjolske.

„Kao što sam već rekao, poboljšali smo se u kvalifikacijama,“ Kimi je priznao za službenu Ferrarijevu stranicu.

„Meni je jako teško bilo izvući potencijal u jednom krugu iz bolida, zbog toga što se nikad nismo mogli najbolje pripremiti.“

„Sada sam jako sretan sa korakom naprijed: iako mislim da je teško sustići druge bolide kada si sporiji, a mislim da je mnogo lakše pobjediti kada si na vrhu.“

Dodao je: „Uvelike smo poboljšali F2007, zbog toga što su nove komponente odlične i više odgovaraju mom stilu vožnje. Sada sam više optimističniji: možemo napadati u najboljem putu, kao što moj prijatelj, Markku Alen(Finski Rally) obično kaže.“

„Istina je da nikada ne znaš koliko si konkurentan u usporedbi sa ostalim timovima tijekom test sesije; moramo čekati utrku i znat ćemo pravi odnos.“

Raikkonen priznaje: „U Španjolsku dolazimo pobjediti, i najbolje ćemo raditi kako bi to uspjeli. Ovo je teško prvenstvo i važno je osvojiti što više bodova.“

„Najbolji dio sezone počinje: ljeto dolazi, a mi ćemo voziti u Europi.“
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top