F1 bolidi u iducoj sezoni..

F1 bolidi u iducoj sezoni..

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
dajte ba ljudi sta odma u svadju...
covjek lijepo napiso i trazi se malo opsirnije...
jbg erole, covjek je u pravu, ipak nije nitro...i nemojte se ba dzaba svadjat dalje...
 
GOLFVR6 je napisao(la):
Vernes_AMG je napisao(la):
Zna li neko sta je s onim pravilom da svi koriste iste motore , svi su protiv bar ovi jacu timovi :icon_question:

http://www.f1-hr.com/vijesti.php?id=2670


Po meni je ovo glupo jer F1 nije samo vozaci bolid , kompletnu F1 ekipu cine vozaci bolid i mehanicari i svi ljudi koji ucestvuju bilo kako i svi su zasluzni za svaki uspjeh a isto tako i krivi za neuspjeh jer po meni F1 nije samo trka izmedju vozaca nego takmicenje izmedju timova al et ko zna sta sve biti od toga :icon_rolleyes:
 
Član
i ja mislim da su počeli pretjerivati a evo još vijesti

"KERS će hendikepirati teže vozače"

Australac Mark Webber smatra da će sustav obnove kinetičke energije (KERS), koji sljedeće sezone stiže u Formulu 1, teže vozače staviti u nepovoljniji položaj u odnosu na konkurente. Sustav KERS pohranjuje energiju nastalu prilikom kočenja te omogućuje naknadno korištenje iste za kratkotrajna ubrzanja. Međutim, čitav sustav imat će masu između 25 i 60 kilograma i bit će smješten na točno određenim mjestima u bolidu što će momčadima ograničiti manevarski prostor u raspodjeli opterećenja i traženju idealno balansiranog bolida.

"Ugradnja teškog i masivnog KERS-a u bolide nikako neće pridonijeti traženju idealnog rasporeda opterećenja, čemu teže svi konstruktori bolida. Sebe ne bih mogao nazvati debelim, ali čini se da će dečki koji imaju nešto više kilograma biti u nepovoljnijem položaju u odnosu na ostale, jer će dizajneri bolida biti prisiljeni na ustupke što bi moglo naškoditi spomenutom idealnom balansu. Ne kažem da će problemi biti veliki, možda ih uopće ne bude, ali ipak mi se čini da bi vozači od 75 i više kilograma mogli završiti u bolidima koji nisu mogli biti do kraja balansirani jer su dizajneri morali voditi računa o masi KERS-a i o masi vozača kao 'balastima' čije mjesto u bolidu ne mogu mijenjati", kazao je Webber za britanski Autosport.

"Osobno zbog težine nisam imao problema još od vremena kartinga, ali sljedeća bi sezona mogla biti prva od davnih 80-ih godina prošlog stoljeća u kojoj će masa vozača utjecati na brzinu bolida", dodao je Australac.
 
Početnik
Koliko ja znam KERS je neobavezan 2009,tek od 2010 mora ce ga "kao" imat svi bolidi...i da je trenutno BMW najbolje usavrsio taj sistem.

a za iste motore tu je vec zatisje jos se nista vise ne pise,vjerovatno nesto smisljaju...
 
Član
Mislim da pola timova nece to dovoljno usavrsiti da bi ugradili do kraja sezone.Ako KERS bude prednost,bice zanimljivo gledati kako ce FIA to rijesiti.
A ako se ne varam,noviji BMW3 koristi vec nesto slicno u serijskom autu....samo se tamo zove Efficient Dynamics.
http://www.bmw.com/com/_shortcuts/bmw-efficientdynamics/
 
Član
BMW ima samo ovo regenerisanje kocenja, koje je prva u serijsku proizvodnu uvela Toyota sa Priusom...tzv. Hybrid...
fazon je sto se npr. kod BMW-a ta energija pohranjuje u baterije i koristi se za elektroniku, npr. klimu, svjetla i to, sto inace puno trosi, tako da alternator manje radi, i auto samo manje trosi goriva = manje zagadjuje...
u Toyoti imas bas 2 motora, benzinski 1.6 ja mislim, i elektricni...na niskim radi samo ELEKTRICNI, na srednjim OBA, a na visokim samo BENZINSKI...

KERS radi isto, regenerise silu u energiju...samo sto je ne koristi ni za elektroniku ni na niskim obrtajima, vec jednostavno da dodatnu snagu motoru kad je potrebna...:)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top