Externi HDD problem ?

Externi HDD problem ?

Član
Juce kupio externi HDD Verbatim (iako pise Samsung u device menageru) 320gb , prebacim 100tinjak GB na njega i sve normalno . Danas htio jos da prebacim nekih filmova i u My Computeru se pojavi ali nema sanse da ga otvorim , pishe "unknown destination" (tako nesto).

Skinuo sam sa oficijelne stranice neke alate za format , ali to mi je zadnja opcija. Zelio bi ako je moguce da vratim makar 20ak GB onih najvaznijih stvari, pa ako vi mozete preporuciti neki program i link odakle da skinem ?
 
prikljucuj na usb odzada kucista, nemoj na front, moguce da nema dovoljno struje pa ga ne prepozna, i ako slucajno ima onaj dupli usb ukljuci preko njega, u suprotnom get data back, i slicni programi.....
 
Član
zen3dom je napisao(la):
prikljucuj na usb odzada kucista, nemoj na front, moguce da nema dovoljno struje pa ga ne prepozna, i ako slucajno ima onaj dupli usb ukljuci preko njega, u suprotnom get data back, i slicni programi.....

Na laptopu sam , ali sam probao i na desktop i nece. I da sad ga je nasao u "Disc Menagement" i pokazuje da je formatiran kao "RAW"(prvi put cujem za to) i pise da je prazan , tj. 298GB da je free ? :S
 
DiAbLo je napisao(la):
zen3dom je napisao(la):
prikljucuj na usb odzada kucista, nemoj na front, moguce da nema dovoljno struje pa ga ne prepozna, i ako slucajno ima onaj dupli usb ukljuci preko njega, u suprotnom get data back, i slicni programi.....

Na laptopu sam , ali sam probao i na desktop i nece. I da sad ga je nasao u "Disc Menagement" i pokazuje da je formatiran kao "RAW"(prvi put cujem za to) i pise da je prazan , tj. 298GB da je free ? :S

otisao to je mtf, tj master table format, tabela o zapisima formatiranja, ono ntfs, fat bla bla bla, active partition recovery moze rijesiti taj problem, mal je program, potrazi malo po netu, uglavnom ima negdje opciju repair mtf

ako koristis win 7 mislim da iz dosa mozes odraditi konverziju particije bez gubitaka podataka, ne sjecam se komande, malo na google potrazi i nece biti frke, uglavnom sve je tu no sikiriki ;)
 
nesobrzi je napisao(la):
pa da ti njega nisi formatirao ???????? i onda su prebacio i u drugi mod pa nemozes sad unici

sra si htio reci :icon_confused::icon_question::icon_question::icon_question::icon_question:


covjeku je jednostavno "pukao" mtf,da je formatirao bio bi jedan od formata, i kakav drugi mod prebacio?????
 
Član
zen3dom je napisao(la):
nesobrzi je napisao(la):
pa da ti njega nisi formatirao ???????? i onda su prebacio i u drugi mod pa nemozes sad unici

sra si htio reci :icon_confused::icon_question::icon_question::icon_question::icon_question:


covjeku je jednostavno "pukao" mtf,da je formatirao bio bi jedan od formata, i kakav drugi mod prebacio?????

pa ako pise da je free onda je sigurno prazan samo to mogu reci a mod : fat 32 ntfs... uzmi neki program sa neta pa vidi u kakav mod mozes staviti svoj hdd kad radis formatiranje.
 
ukoliko je RAW (read after write) logicno da ce pisati da je prazan jer nema MTF da bi mogao vidjeti koji su sektori puni a koji ne, da disk nije formatirao ne bi na njega nista ni mogao ubaciti (tj da nije bio vec kreiran MTF), tako da iako prikazuje prazan ne znaci da jeste...

spasio sam nekoliko takvih diskova, virus je uzrocnik ostecenja MTFa, rekao sam kako moze spasiti podatke, hoce nece licna stvar, i to FAT, FAT32, FATex i NTFS nisu modovi diska, nego tabele strukture zapisa podataka na disk......
 
Član
zen3dom je napisao(la):
ukoliko je RAW (read after write) logicno da ce pisati da je prazan jer nema MTF da bi mogao vidjeti koji su sektori puni a koji ne, da disk nije formatirao ne bi na njega nista ni mogao ubaciti (tj da nije bio vec kreiran MTF), tako da iako prikazuje prazan ne znaci da jeste...

spasio sam nekoliko takvih diskova, virus je uzrocnik ostecenja MTFa, rekao sam kako moze spasiti podatke, hoce nece licna stvar, i to FAT, FAT32, FATex i NTFS nisu modovi diska, nego tabele strukture zapisa podataka na disk......

Ajde dodaj me na MSN posalao sam ti na PM.
 
Član
Problem je rijesen , uspio sam sve podatke vratiti na C: i formatirao sam externi HDD na NTFS (ne nudi mi fat32) ali sad opet kad hocu da prebacim nesto na disk ide uzasno sporo 1-2-3mb/sekundi ?

I da kad prebacujem stalno moram klikati continue jer govori kao da su ovi podaci bili share-ovani ? (this folders will no be longer shared) - tako nesto ...

Hard Disk je podesen na "Better preformance"
 
Top