Exide Maxxima 900DC

Exide Maxxima 900DC

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Legend
26e45e485316549dab5a7936bf554504.jpg


Imam namjeru uzimati ovaj ACU, eh sad jedno tehnicko pitanje, posto je za moj auto deklarisano 66/75Ah acu, a ovaj maxxima ima 50Ah, da li ce on moci bez problema paliti motor i sve to sto je potrebno bez ikakvih problema/posljedica ?

unaprijed hvalla
 
Član
nekad nadjen neki text na njemackom, tule se pobrino da to prevede, ovaj dole text je c/p sa srt-xxx foruma ....



EXIDE MAXXIMA visoko naponski akumulator je specijalno razvijen da sluzi kao startni akumulator sa veoma visokim nivo-om izdrzljivosti od potresa (anti-shock). EXIDE MAXXIMA 900 & EXIDE MAXXIMA 900DC je idealni akumulator za (nekakve) treskajuce masine, poljoprivredne masine, za interventna vozila (vatrogasna, hitna, policiju etc.) ili npr. za neko kormilo od jahte il sta vec..
EXIDE Maxxima akumulatori se takodje koriste od strane vodecih proizvodjaca vozila za nesposobne osobe. Pri konstrukciji se koristio koncept tehnologije kruznih celija (obratit paznju na grafiku), koja se u principu sastoji iz toga da se poveca povrsina.
Maksimalnu startnu snagu mu daju spiralne baterijske celije napravljene od tankih "Endlosgittern" (sta god da znacilo) koji su ravnomjerno i cvrsto omotani.

Kroz ovu konstrukciju EXIDE MAXXIMA akumulatori imaju veoma nizak unutrasnji otpor, sto omogucava brzi i veci prijem struje. Zbog toga se jedan totalno ispraznjeni akumulator veoma brzo napuni. EXIDE MAXXIMA akumulatori su zato idealni za vozila koja se koriste na kratkim relacijama. Time su npr. postignuti veliki uspjesi pri upotrebi EXIDE MAXXIMA 900 u gradskim i prigradskim autobusima. Kod gradskih i prigradskih autobusa se uspjeo drasticno smanjiti godisnji broj paljenja preko paljenja.

Novo u programu je EXIDE MAXXIMA Deep Cycle. Zbog debljih elektroda garantuje EXIDE MAXXIMA 900 Deep Cycle u poredjenju sa EXIDE MAXXIMA 900 jos veci broj ciklona (il sta vec) eto nadam se da ste sta skontali...
 

IGY

Član
noke ja cu ti samo reci da je bekir na svojoj cetvroci osjetio razliku u paljenju kad je dao meni meximu i stavio moj exide 75
koji njemu taman odgovara, ali je opet sa maximom bolje palio
moj primjer maxime, imma osjecaj da kad zavregla da jos alnasuje kad upali, drugim rijecima kad mi nestane goriva mogu na struju voziti
i jos nesto evo u ova dva dana me nesto jebe auto nece da upali, nakon dva dana neprekidnog verglanja pade mi napamet da izmjerimo napon i iznos 11.97 za ne povjerovat,
 
Početnik
sorry za OT , ako te bas interesuje 900DC onda sorry ali ima jedna 900 ( obicna) prodaje se za 200KM , nije koristena u autu nikad nego se kotrljala po radioni pa se malo zgrebala
 
Član
IGY je napisao(la):
noke ja cu ti samo reci da je bekir na svojoj cetvroci osjetio razliku u paljenju kad je dao meni meximu i stavio moj exide 75
koji njemu taman odgovara, ali je opet sa maximom bolje palio
moj primjer maxime, imma osjecaj da kad zavregla da jos alnasuje kad upali, drugim rijecima kad mi nestane goriva mogu na struju voziti
i jos nesto evo u ova dva dana me nesto jebe auto nece da upali, nakon dva dana neprekidnog verglanja pade mi napamet da izmjerimo napon i iznos 11.97 za ne povjerovat,

skroz prazan akumulator ce pokazati oko 12volti,to ti nije nikakvo mjerilo
 

IGY

Član
gale ajd ja ti donesem jedan skroz prazan aku, pa ako ti izmjeris 12 v ja te u guzicu poljubim javno pred svima
ne seri, rijetko koji aku pokaze malo iznad 12 osim kad auto radi,
 
Član
Svaka baterija ce i kad je prazna pokazivati radni napon,ali nece pokazivati nikakvu Amperazu!
Kad budes kuci probaj izmjeriti,uzmi praznu bateriju od 1,5V i vidjeces da ce voltmetar pokazati blizu tog napona.

A za to "ne seri" ...... mogao bi malo povesti racuna kako razgovaras sa mnom! Ti si ovde ipak uzor na forumu i dajes los primjer drugim clanovima da mogu koristiti takav rijecnik,

i nemoj vise da ti se ponovi takav nacin razgovora ako neces da se svadjamo!
 

IGY

Član
pokazace blizu blizu, ali nece nikad pokazati taj napon
a ovo ne seri je zajebancija koju ti ocigledno ne shvacas, jer si u zadnje vrijeme nsto "ljut" na mene ne znam sto, ali imam takav utisak
no ne bitno
 
Član
IGY je napisao(la):
pokazace blizu blizu, ali nece nikad pokazati taj napon
a ovo ne seri je zajebancija koju ti ocigledno ne shvacas, jer si u zadnje vrijeme nsto "ljut" na mene ne znam sto, ali imam takav utisak
no ne bitno

nisam ja ljut na tebe vec ti imas takav osjecaj,ja ti kazem sve u lice,da imam jos nesto protiv tebe rekao bih ti odmah

pa stavi smajlija kad se zajebavas i nema frke

Pokazace na auto akumulatoru 11.9 ili 12.0 ili 12.1 vrlo male varijacije

Napon je razlika potencijala,progooglaj malo jebemu misa,pa ne govorim ti eto samo zato da bi ti kontrirao,vec zato sto sam probao i to ne jednom!
Haj ne seri :D
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top