excel 2003 pomoc

excel 2003 pomoc

Administrator
jeb* ga patak... iznervira me...
ovo sto mi je ammel rekao ne radi sa ostalim funkcijama...
a ovo sto si ti kavaze rekao radi odlicno, samo sto se sad pojavljuje manjak, tako da kad saberem PDV dobijem 36,65 sto je ok. Znaci sad ne zaokruzuje sto mi i treba. Ali opet malo matematike... PDV sabere odlicno. Ukupno sa PDV-om takodjer dobro sabere, ali kad saberem cijene bez PDV-a u ovom slucaju iznosi 215,66 i na to stavim PDV 17% on da rezultat 36,66 sto mi u ovom slucaju fakticki pravi visak za taj 0,01.... ali ovo je bolje nego na pocetku jer sad mogu sabrati samo sa 2 decimale i ako treba sabrati sav PDV i samo ga sabrati na kraju sa zbirom svih iznosa bez PDV-a... eh sad da vidimo ima li ko rjesenja za dalje... uglavnom sada je puno bolje nego prije...

hvala obojici...
ammele imas + ;)
ljudino ti si davno dobio ;)
 
pa vidi ovako, koristi druge kolone u kojima sve to racunas, njih zaokruzi recimo na 4 decimale, a njihove vrijednosti prikazi tamo gdje treba ali onako zaokruzene recimo kako je excel vec zaokruzivao, tipa 5,3256 kao 5,33, to radis pomocu VALUE, a onda samo krajnju cifru koju racunas od ove dodatne kolone sa 4 decimale stavis u polje koje ti je potrebno sa funkcijom TRUNC, i ako je recimo krajnja cifra izracunata kao 12,3396 bice prikazana kao 12,33, a ne 12,34

valjda je to to
 
Top