evropski izvjestaj o nezgodi

evropski izvjestaj o nezgodi

Član
Interesuje me jedno....
na parkingu je auto udareno u vrata....covjek priznaje krivicu...ne zovemo policiju nego pravimo onaj izvjestaj o nezgodi...uredno sve popunjavamo...i sa tim izvjestajem idem u njegovo osiguranje da naplatim stetu....
Dali ce njegovo osiguranje njega da tereti za nesto....posto je krivica ocigledna jel postoji mogucnost da oni taj izvjestaj prosljede policiji pa da njemu dodje kakva kazna ..ili se sve zavrsava u osiguravajucoj kuci bez ikakvog ucesca policije...
ako neko ima iskustva oko toga pa da kaze nesto vise....
 
Član
Ja ću ti reći iz osobnog iskustva...... imao sam sličnu situaciju, i gospodinu koji je me je udario, a bio je kriv, nije došla nikakva kazna... sad neznam jeli to pravilo, ili oni to određuju za svaki slučaj posebno....
 
Član
Ja sam imao istu situaciju.
U Austriji sam udario neku zenu i samo smo popunili taj izvjestaj, ona je od moga osiguranja naplatila stetu, a ja nikad nista nisam dobio.
Taj evropski izvjestaj je i uveden upravo da se policija i sudstvo rastereti tih sitnih nezgoda u kojima u stvari i nije bitno ko je kriv da bi ga se kaznilo, nego samo da se ustanovi od koga ce se steta naplatiti.
 
ja sam dosad imao 3 evropska izvješća na moju sreću u sva 3 nisam bio kriv uvjek sam dobio odštetu na vrijeme u zadnja dva slučaja znam 100 % da krivac nema nista sa kaznama i slično dakle čist je i slobodan 100 % čak sam u zadnjem slučaju momka spasio bio je pjan da sam mu zvao uviđaj dobio bi po leđima kazna i ostalo ovako je čist i sve ok zato nemas brige ošteceni nema nista s tim osiguranje sve rjesava
 
Top